Апеляційний суд Черкаської області
м. Черкаси, вул. Гоголя, 316, 18033, (0472) 37-23-83
Справа №22а-1948/2011 Головуючий по 1 інстанції
Категорія: 10.3.1 ОСОБА_1
Доповідач в апеляційній
інстанції ОСОБА_2
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 травня 2011 року колегія суддів судової палати в цивільних справах апеляційного суду Черкаської області в складі:
головуючогоОСОБА_2
суддівОСОБА_3, ОСОБА_4
розглянувши у письмовому провадженні в місті Черкаси апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в Корсунь-Шевченківському районі Черкаської області на постанову Корсунь-Шевченківського районного суду Черкаської області від 15 квітня 2009 року по справі за позовом ОСОБА_5 до Управління Пенсійного фонду України в Корсунь-Шевченківському районі Черкаської області про поновлення пропущеного строку щодо звернення до суду та стягнення недоплаченої щомісячної державної соціальної допомоги,-
в с т а н о в и л а :
16 лютого 2009 року ОСОБА_5 звернулася до суду із вказаним позовом, посилаючись на те, що вона народилася 4 січня 1942 року і відповідно до ст. 1 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» (далі – Закон) має статус «Дитини війни».
Згідно ст. 6 Закону вона має право на щомісячне підвищення до пенсії в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком, але відповідачем вимоги даного закону ігноруються і підвищення до пенсії їй, як дитині війни, протягом 2006, 2007 не нараховувалось та не виплачувалось, а протягом 2008 року нараховувалося та виплачувалося в меншому розмірі, ніж це передбачено законодавством.
На підставі наведених обставин просила суд задовольнити її вимоги та продовжити пропущений строк звернення до суду, зобов’язати відповідача нарахувати та виплатити щомісячне підвищення до пенсії за 2006-2008 роки, в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком, що становить 3 864 грн. 90 коп.
Постановою Корсунь-Шевченківського районного суду Черкаської області від 15 квітня 2009 року позов задоволено частково.
Визнано бездіяльність Управління Пенсійного фонду України в Корсунь-Шевченківському районі Черкаської області – протиправною.
Зобов’язано Управління Пенсійного фонду України в Корсунь-Шевченківському районі Черкаської області здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_5 з підвищенням її на 30% мінімальної пенсії за віком з розміру, встановленого ч.1 ст.28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» та провести виплати у відповідності до ст..6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» за період з 9 липня 2007 року по 31 грудня 2007 року та з 22 травня 2008 року по 31 грудня 2008 року з урахуванням проведених за цей період виплат.
В решті позовних вимог відмовлено.
Стягнуто із Державного бюджету України на користь ОСОБА_5 витрати зі сплати судового збору у сумі 3 грн. 40 коп.
В апеляційній скарзі Управління Пенсійного фонду України в Корсунь-Шевченківському районі Черкаської області, посилаючись на неповне та необ’єктивне з’ясування обставин, що мають значення для справи та порушення норм матеріального та процесуального права, просить постанову суду скасувати та закрити провадження по справі..
Оскільки від усіх осіб, які беруть участь у справі, відсутні клопотання про розгляд справи за їх участю, то колегія суддів приходить до висновку про можливість розгляду справи в порядку письмового провадження відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 197 КАС України.
Перевіривши матеріали справи і доводи апеляційних скарг, судова колегія приходить до висновку про залишення без задоволення апеляційної скарги.
Вирішуючи справу суд правильно виходив із того, що позивач, як дитина війни, має право на отримання встановленої законом державної соціальної допомоги в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком. Відповідач визнав, що такі виплати позивачці в повному обсязі не проводилися.
Тому суд цілком законно зобов’язав Управління Пенсійного фонду України в Корсунь-Шевченківському районі Черкаської областінарахувати та виплатити на користь позивачки недоплачену щомісячну державну соціальну допомогу.
Колегія суддів погоджується з такими висновками та вважає, що постанова суду є законною і не підлягає скасуванню чи зміні. Суд всебічно перевірив обставини справи та вирішив спір у відповідності з нормами матеріального права, що підлягали застосуванню до даних правовідносин у час розгляду справи та на підставі закону, що їх регулює. У постанові повно відображені обставини, що мають значення для даної справи. Висновки суду про встановлені обставини і правові наслідки є вичерпними, відповідають дійсності і підтверджуються достовірними доказами, дослідженими в судовому засіданні.
Посилання в апеляційній скарзі на статтю 99 КАС не дає підстав для її задоволення, оскільки відповідно до ч.1 статті 100 КАС (в редакції чинній на час розгляду справи в суді) пропущення строку звернення до адміністративного суду є підставою для відмови у задоволенні адміністративного позову за умови, якщо на цьому наполягає одна із сторін. Проте з матеріалів справи видно, що представник відповідача в суді першої інстанції не наполягав на відмові у позові саме з цієї підстави.
Колегія суддів відхиляє доводи апелянта про незаконність постанови суду з мотивів відсутності коштів для таких виплат та чіткого нормативного врегулювання порядку їх здійснення, оскільки це не звільняє його від обов'язку виконання закону.
Відповідно до ст. 200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення , а постанову суду без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Керуючись ст.ст. 195,196,198, 200 КАС України, судова колегія,
у х в а л и л а :
Апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в Корсунь-Шевченківському районі Черкаської області відхилити
ПостановуКорсунь-Шевченківського районного суду Черкаської області від 15 квітня 2009 року по справі за позовом ОСОБА_5 до Управління Пенсійного фонду України в Корсунь-Шевченківському районі Черкаської області про поновлення пропущеного строку щодо звернення до суду та стягнення недоплаченої щомісячної державної соціальної допомоги залишити без змін.
Ухвала колегії суддів набирає законної сили через п’ять днів після направлення її копії особам, які беруть участь у справі, та може бути оскаржена у касаційному порядку протягом двадцяти днів після набрання законної сили.
Головуючий : Судді: