Судове рішення #5043112

       

                                           ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

 

справа № 2а-3808/09/1370

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

 

04 червня 2009 року          Львівський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого-судді             Гулкевич І.З.

при секретарі                 Бурдіні С.М.

                             за участю перекладача - ОСОБА_1

    представника позивача  - Лісогора А.Ю. , відповідача  - ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Львові адміністративну справу за позовом Львівського прикордонного загону Західного регіонального управління Державної прикордонної служби України до ОСОБА_2 про примусове видворення за межі території України, -

 

В С Т А Н О В И В:

 

Львівський прикордонний загін Західного регіонального управління Державної прикордонної служби України звернувся до суду з адміністративним позовом до ОСОБА_2 про примусове видворення відповідача - ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження за межі України обґрунтовуючи свої вимоги наступним.

05 травня 2009 р. відповідач затриманий прикордонним нарядом від відділу прикордонної служби «Шегині» Мостиського прикордонного загону на напрямку 510 прикордонного загону, що на території Шегинської селищної ради Мостиського району Львівської області за спробу незаконного перетинання державного кордону з України в Республіку Польща поза пунктами пропуску через державний кордон у групі осіб. 06 травня 2009 р. Мостиським районним судом Львівської області відповідач був притягнутий до адміністративної відповідальності за скоєння правопорушення передбачене ч. 2 ст. 204 -1 КУпАП, відносно нього обрано адміністративне стягнення у виді адміністративного арешту.

20 травня 2009 р. начальником Мостиського прикордонного загону прийнято рішення про добровільне видворення відповідача за межі України та зобов'язання його покинути територію України у термін до 25 травня 2009 р. з забороною в'їзду на територію України терміном на 5 років, про що проставлено в його паспортний документ відповідний штамп.

  Маючи намір незаконно потрапити до країн західної Європи будь-яким шляхом, відповідач свідомо не виконав рішення про добровільне видворення та 21 травня 2009 р. о 18.00 год. Повторно вчинив спробу незаконного перетинання державного кордону України в Республіку Польща поза пунктом пропуску через державний кордон та був затриманий прикордонним нарядом відділу прикордонної служби «Рава-Руська» Львівського прикордонного загону на напрямку 644 прикордонного знаку, що на території Річківської сільської ради Жовківського району Львівської області. 22 травня 2009 р. Жовківським районним судом Львівської області відповідач притягнутий до адміністративної відповідальності за скоєння правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 204-1 КУпАП, відносно нього обрано адміністративне стягнення у виді адміністративного арешту.

Таким чином, відповідач потрапив на територію України з метою незаконного перетинання кордону з України до Республіки Польща, що завдає шкоди міжнародному іміджу України та національним інтересам безпеки України, в частині недоторканності кордонів.

В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги в повному обсязі, з підстав викладених в позовній заяві, та просив їх задовольнити.

Відповідач, в судовому засіданні визнав позовні вимоги в повному обсязі, проти примусового видворення не заперечував. Додатково пояснив, що він дійсно  незаконно перетинав державний кордон України з метою потрапити в країни західної Європи, однак, був затриманим. Те, що його дії були незаконними, він знав та усвідомлював.  

Суд, вислухавши пояснення: представника позивача, відповідача, дослідивши матеріали справи, встановив такі обставини.

ОСОБА_2 - ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, зі слів відповідача, зареєстрований та проживає: АДРЕСА_1.

Згідно протоколу про адміністративне затримання від 05 травня 2009 року, складеного начальником першого відділення інспекторів прикордонної служби ВПС «Шегині» громадянин Республіки Молдови ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження був затриманий у спробі незаконного перетину державного кордону поза пунктом пропуску з України в Республіку Польща.

    Відповідно до Рішення про видворення іноземця за межі України від 20 травня 2009 р. вирішено видворити в добровільному порядку за межі території України громадянина Республіки Молдови ОСОБА_2 та зобов'язати його покинути територію України у термін до 25 травня 2009р.

Відповідно до ст. 29 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» від  04 лютого 1994 року за №   3929-ХІІ   (з наступними змінами та доповненнями), іноземці та особи без громадянства, які вчинили злочин, адміністративні або інші правопорушення, несуть  відповідальність на загальних підставах.

   Згідно ч. 2 ст. 32 вищезазначеного Закону, іноземець та особа без громадянства можуть бути видворені за межі України за рішенням органів внутрішніх справ, органів охорони державного кордону   (стосовно осіб, які затримані у межах контрольованих прикордонних районів при спробі або після  незаконного перетинання державного кордону в Україну) або Служби безпеки України з наступним повідомленням протягом 24 годин прокурора про підстави прийняття такого рішення, якщо дії іноземця та особи без громадянства грубо порушують законодавство про статус іноземців та осіб без громадянства, або суперечать інтересам забезпечення безпеки України чи охорони громадського  порядку, або коли це необхідно для охорони здоров'я, захисту прав і законних інтересів громадян України.

Відповідно до положень ч. 5 ст. 32 вказаного Закону, орган внутрішніх справ чи орган охорони державного кордону можуть затримати і примусово видворити з України іноземця або особу без громадянства тільки на підставі постанови адміністративного суду. Така постанова приймається судом за зверненням органу внутрішніх справ, органу охорони державного кордону або Служби безпеки України, якщо іноземець або особа без громадянства ухиляються від виїзду після прийняття рішення про видворення або є обґрунтовані підстави вважати, що вони будуть ухилятися від виїзду.

Згідно п. 44 Постанови КМУ «Про правила в'їзду в Україну іноземних громадян, їх виїзду з України та транзитного проїзду через її територію» № 1074 від 29 грудня 1995 року та ч. 3 ст. 32 Закону України № 3929-ХІІ від 04 лютого 1994 року, іноземець та особа без громадянства зобов'язані покинути територію України у строк, зазначений у рішенні про видворення.

Таким чином, враховуючи те, що реалізуючи свої права та свободи, відповідач міг у встановленому порядку іммігрувати в   Україну або іншу Європейську країну на постійне місце проживання, не завдавши шкоди національним інтересам України. Однак, знаючи про можливість легально в'їхати до Європейських країн, відповідач вибрав найбільш легкий та незаконний спосіб, використовуючи при цьому міжнародні злочинні угрупування, тим самим грубо порушивши вимоги ст. 25 та ст. 28 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства». Враховуючи матеріальне становище відповідача,   відсутність:  родинних зв'язків на території України, власного житла, постійних джерел для існування, а також те, що у відповідача наявний намір незаконно потрапити до Республіки Польща, у суду наявні обґрунтовані підстави вважати, що він буде ухилятися від виїзду з території України, а тому останнього слід примусово видворити за   межі території України.

У зв'язку з вищевикладеним, суд вважає, що позовні вимоги Львівського прикордонного загону Західного регіонального управління Державної прикордонної служби України до громадянина Республіки Молдови ОСОБА_2 про примусове видворення за межі території України  являються законними і обґрунтованими, а тому підлягають до задоволення.

У відповідності до ст. 256 КАС України, суд з власної ініціативи допускає звернення постанови до негайного виконання.

Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України судові витрати покласти на рахунок Державного бюджету України.

На підставі вищевикладеного та керуючись Законом України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» № 3929-ХІІ від 04лютого 1994 року, Постановою КМУ «Про правила в'їзду в Україну іноземних громадян, їх виїзду з України та транзитного проїзду через її територію» № 1074 від 29 грудня 1995 року, ст. ст. 4, 8, 11, 21, 69, 94, 104, 136, 159, 160-163 КАС України КАС України, суд -

 

П О С Т А Н О В И В:

 

 Позов Львівського прикордонного загону Західного регіонального управління Державної прикордонної служби України до ОСОБА_2 про примусове видворення за межі території України - задовольнити в повному обсязі.

Видворити в примусовому порядку за межі України громадянина Республіки Молдови ОСОБА_2 - ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження.     

Постанову суду звернути до негайного виконання.

Судові витрати покласти на рахунок Державного бюджету України.

   Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження в десятиденний строк з дня складання постанови в повному обсязі та поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, з одночасної подачею її копії до суду апеляційної інстанції, або без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.                                     Постанова набирає законної сили після закінчення строків для подачі заяви про апеляційне оскарження чи апеляційної скарги.

 

 

 

 

 

Суддя                                     І.З. Гулкевич

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація