Судове рішення #504287
РІШЕННЯ

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа №2-34/07.

08 лютого 2007 року.                                Місцевий Борзнянський районний суд

Чернігівської області у складі головуючого - судді Страшного О.М.

при секретарі - Граб С.О. з участю позивача - ОСОБА_1 представника відповідача - ДемченкаО.В. розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі  суду  м.Борзни  справу за позовом ОСОБА_1 до СВК "Калина" про стягнення заборгованості по заробітній платі та стягнення компенсації за несвоєчасну виплату заробітної плати, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся з позовом до суду до СВК "Калина" про те, що він працював у відповідача, і при звільненні йому не в повному обсязі виплачена заробітна плата і не проведений повний розрахунок, у зв'язку з чим він і просить стягнути на свою користь із відповідача заборгованість по заробітній платі в сумі 125 гривень, а також виплатити компенсацію за час затримки виплати розрахунку при звільненні, всього просить стягнути з відповідача кошти в сумі 1035 гривень 17 копійок..

В судовому засіданні ОСОБА_1 заявлені позовні вимоги змінив, при цьому відмовився від стягнення заборгованості по заробітній платі в сумі 125 гривень, однак настоює на виплаті компенсації втрати частини заробітної плати в зв'язку з порушенням термінів її виплати в сумі 910 гривень 17 копійок.

Представник відповідача в судовому засіданні заявлений позов не визнав, при цьому суду пояснив, що на даний час господарство перед позивачем заборгованості по заробітній платі не має, не заперечує, що у зв'язку з несвоєчасною її виплатою позивач має право на виплату компенсації в сумі 910 гривень 17 копійок, однак на даний час у зв'язку з тяжким матеріальним становищем господарство не в змозі її виплатити.

Суд, заслухавши сторони, допитавши свідка, вивчивши матеріали справи приходить до слідуючого висновку.

Свідок ОСОБА_2 будучи допитаною в судовому засіданні ссуду показала, що у зв'язку зі скаргами ОСОБА_1 нею 5 вересня 2006 року була проведена перевірка правильності нарахування компенсації втрати частини заробітної плати у зв'язку з порушенням термінів її виплати ОСОБА_1 де було встановлено, що компенсація в сумі 910 гривень 17 копійок виплачена не була, що є порушенням ст.34 Закону України "Про оплату праці", тому нею був складений на керівника СВК "Калина" Демченка О.В. протокол про адміністративне правопорушення, передбачене ст.41 ч.1 КУпАП.

Як було встановлено в судовому засіданні, що підтверджується матеріалами справи, ОСОБА_1 з 31.03.2000 року по 1.04.2003 року працював на посаді ІНФОРМАЦІЯ_1 СВК "Калина", однак при звільненні йому не було виплачено всі суми, які йому належали на день звільнення.

Відповідно до ст.34 Закону України "Про оплату праці" компенсація працівникам втрати частини заробітної плати у зв'язку з порушенням строків її виплати провадиться відповідно до індексу зростання цін на споживчі товари і тарифів на послуги у порядку, встановленому чинним законодавством.

Як було встановлено в судовому засіданні, фактичний розрахунок з ОСОБА_1 проведений у 2005 році після відповідного рішення суду.

Як вбачається з матеріалів справи, чого не заперечує сам представник відповідача, сума компенсації перед ОСОБА_1 у зв'язку з порушенням строків її виплати становить 910 гривень 17 копійок.

При таких обставинах суд вважає, що з відповідача необхідно стягнути на користь ОСОБА_1 компенсацію втрати частини заробітної плати у зв'язку з порушенням термінів її виплати в сумі 910 гривень 17 копійок.

На підставі ст.34 Закону України "Про оплату праці", керуючись ст.ст. 10, 11, 58, 60, 212, 215 ЦПК України, суд, -

ВИРІШИВ:

Стягнути з СВК "Калина" на користь ОСОБА_1 910 гривень 17 копійок в рахунок компенсації втрати частини заробітної плати у зв'язку порушенням термінів її виплати, державне мито на користь держави в сумі 51 гривні та витрати на інформаційно-технічне забезпечення в сумі 30 гривень.

Заяву про апеляційне оскарження рішення може бути подано протягом 10 днів з дня його винесення. Апеляційна скарга може бути подана протягом 20 днів з дня подачі заяви про апеляційне оскарження.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація