Судове рішення #50427836

2-32/10


РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

3 вересня 2010р. Волноваський районний суд Донецької області у складі:

Головуючого судді Кузьміна О.В.

при секретарі Гой О.І.

представника прокурора Нагаєвської М.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Волноваха цивільну справу за позовом Маріупольського міжрайонного природоохоронного прокурора в інтересах Донецької обласної ради, Волноваської районної ради та Любовської сільської ради Волноваського району Донецької області до ОСОБА_1 про стягнення витрат,

ВСТАНОВИВ:

02.07.2009р. Маріупольський міжрайонний природоохоронний прокурор звернувся до суду с заявою вказавши, що в ході перевірки додержання вимог земельного законодавства встановлено факт несплати відповідачем 77299,45 грн. в результаті зміни цільового призначення земельної ділянки на території Любовської сільської ради загальною площею 4,59га. Для ведення дачного будівництва.

Добровільно відповідач відмовилась сплачувати кошти пов’язані з витратами сільськогосподарського виробництва.

Просив стягнути з відповідача на користь Донецької обласної ради 19383,36 грн., на користь Волноваської районної ради Донецької області 11572,42грн. і на користь Любовської сільської ради Волноваського району Донецької області 46289,68грн.

В судовому засіданні представник прокурора підтримав позовні вимоги.

Донецька обласна рада, Волноваська районна рада та Любовська сільська рада Волноваського району Донецької області позов підтримали. Просили справу розглянути за відсутність їх представників.

Відповідач позову не визнала. Просила справу розглянути за її відсутністю.

Суд, вислухавши пояснення представника прокурора, дослідивши матеріали справи, приходить до висновку, що позовні вимоги прокурора задоволенню не підлягають з наступних підстав.

Відповідач на території Любовської сільської ради Волноваського району Донецької області для ведення фермерського господарства мав у приватній власності земельну ділянку площею 4,59 га. Розпорядженням голови Донецької області державної адміністрації від 15 вересня 2008 року № 467 цільове призначення цієї земельної ділянки було змінено на ведення дачного будівництва і згідно п. 3.1 позивачка була зобов*язана відшкодувати втрати сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва.

Згідно з п.1 ст.208 ЗК України від відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва звільняються громадяни та юридичні особи у разі використання земельних ділянок під будівництво і обслуговування жилих будинків і господарських будівель.

Відповідно до абзацу 2 пункту 2.4 інструкції «Про порядок проведення технічної інвентаризації об'єктів нерухомого майна», затвердженої наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України від 24.05.2001 р. дачний будинок не житловий будинок для використання протягом року з метою позаміського відпочинку.

Отже громадяни та юридичні особи звільняються від відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва, оскільки дачний будинок відноситься до житлового будинку.

Крім того, постановою Донецького окружного адміністративного суду від 04.02.2010р., залишеного без зміни Постановою Донецького Апеляційного адміністративного суду визнано протиправним та нечинним п.3.1 розпорядження голови Донецької обласної державної адміністрації від 15 вересня 2008 року №467 та нечинним додаток до вказаного розпорядження, яким відповідач зобов'язувалась відшкодувати втрати сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва.

На підставі п.1 ст.208 ЗК України та абзацу 2 пункту 2.4 Інструкції «Про порядок проведення технічної інвентаризації об'єктів нерухомого майна», затвердженої наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України від 24.05.2001р., керуючись ст.ст. 10, 11, 60, 212-214 ЦПК України, суд -

ВИРІШИВ:

В позові Маріупольського міжрайонного природоохоронного прокурора в інтересах Донецької обласної ради, Волноваської районної ради та Любовської сільської ради Волноваського району Донецької області до ОСОБА_1 про стягнення втрат – відмовити.

Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду Донецької області через Волноваський районний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10 днів з дня його проголошення.

Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошений судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом п*яти днів з дня отримання копії цього рішення.

Суддя:


  • Номер: 6/380/70/16
  • Опис:
  • Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
  • Номер справи: 2-32/10
  • Суд: Тетіївський районний суд Київської області
  • Суддя: Кузьмін О.В.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 29.12.2016
  • Дата етапу: 30.12.2016
  • Номер: 6/587/32/18
  • Опис:
  • Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
  • Номер справи: 2-32/10
  • Суд: Сумський районний суд Сумської області
  • Суддя: Кузьмін О.В.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Виконання рішення
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 02.05.2018
  • Дата етапу: 30.05.2018
  • Номер: 6/713/60/21
  • Опис:
  • Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
  • Номер справи: 2-32/10
  • Суд: Вижницький районний суд Чернівецької області
  • Суддя: Кузьмін О.В.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Призначено склад суду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 03.09.2021
  • Дата етапу: 03.09.2021
  • Номер: б/н
  • Опис: визнання шлюбу не дійсним
  • Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
  • Номер справи: 2-32/10
  • Суд: Фастівський міськрайонний суд Київської області
  • Суддя: Кузьмін О.В.
  • Результати справи: залишено без змін рішення апеляційної інстанції
  • Етап діла: Розглянуто у касаційній інстанції
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 09.01.2008
  • Дата етапу: 27.04.2011
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація