Судове рішення #504268
2a-40/2007 p

2a-40/2007 p. ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01 лютого 2007 року

Лисичанській міський суд Луганської області у складі:

головуючого судді                                                            Фастовця В.М.,

при секретарі судового засідання                               Бандуровій В.І.,

з участю представників

позивача                                                                         ОСОБА_1

відповідача                                                                   ОСОБА_2,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Лисичанську адміністративну справу за позовом ОСОБА_3 до управління Пенсійного Фонду України у м. Лисичанську про визнання дій неправомірними, зобов'язання до перерахунку основної та додаткової пенсії, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду із вказаним позовом, в якому після уточнення позовних вимог, вказав, що після звернення до відповідача 03 листопада 2006 року той порушує його права, відмовляючись нараховувати пенсію у відповідності із ст. 54 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", згідно з яким інвалідам 2-ї групи, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи пенсія виплачується у розмір 8-ти мінімальних пенсій за віком; та відмовляючись нараховувати згідно із ст.50 цього ж Закону додаткову пенсію у розмірі 75% від розміру мінімальної пенсії за віком.

Просить визнати дії відповідача неправомірними, зобов'язати його провести перерахунок зо дня звернення до відповідача та призначати пенсію відповідно до вказаних норм у розмірі 2928 грн. з 03.11.06. та 3040 грн. з 01.01.07.

У судовому засіданні позивач підтримав свій позов, дав можливість дати пояснення своєму представнику.

Представник позивача, позов підтримав, суду дав пояснення, аналогічні викладеним в уточненому позові.

Представник відповідача у судовому засіданні позов не визнала, суду усно та письмово пояснила, що позивачу нарахована пенсія, виходячи з постанови КМУ №1 від 03.01.02., яка ніким не скасована і не змінена. Мінімальний розмір пенсії, як кратна величина, застосовується виключно для призначення пенсій, передбачених Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", тому не може бути взятий для обрахунку пенсій для чорнобильців.

У судовому засіданні досліджені наступні докази: відповідь УПФУ у м. Лисичанську позивачу та письмові заперечення на позов; посвідчення постраждалого 1-ї категорії; довідка МСЕК; витяг з експертного висновку; постанова Краснодонського міськрайонного суду від 05 грудня 2006 року та постанова апеляційного суду Луганської області від 06 листопада 2006 року.

Вислухавши пояснення представників сторін, дослідивши письмові докази у справі, суд вважає позов таким, що не підлягає задоволенню.

У судовому засіданні встановлено, що 17 листопада 2006 року позивач звернувся до відповідача з вимогою про перерахунок пенсії і призначення її у розмірі 2928 грн., у чому 28 листопада 2006 року йому було правомірно відмовлено, оскільки вимоги позивача не ґрунтуються на законодавстві України.

Підстави для зобов'язання відповідача нараховувати позивачу пенсію у розмірі 3040 грн. з 01 січня 2007 року також відсутні.

Відмовляючи у задоволені позову, суд виходить з наступного.

1.Згідно із ст.28 ч.1 і ч.З Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" мінімальний розмір пенсії за віком за наявності у чоловіків 25, а у жінок- 20 років страхового стажу встановлюється у розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом. Мінімальний розмір пенсії за віком, встановлений абзацом першим ч.1 ст.28, застосовується виключно для визначення розмірів пенсій, призначених згідно з цим Законом.

Відповідно до ст. 49 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" (далі Закон) пенсії особам, віднесеним до категорії 1, встановлюється у вигляді державної пенсії за шкоду заподіяну здоров'ю, яка призначається після виникнення права на державну пенсію.

Розміри основної та додаткової пенсій зазначеним особам визначені статтями 50, 54 Закону. При цьому ч. 5 ст. 54 зазначеного закону встановлено, що порядок обчислення пенсії по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання внаслідок Чорнобильської катастрофи визначається Кабінетом Міністрів України.

Наведеною нормою Закону питання обчислення пенсії за цим Законом віднесені до компетенції Кабінету Міністрів України.

Відповідно до ст. 116 Конституції України КМУ забезпечує здійснення внутрішньої і зовнішньої політики держави, виконання Конституції та Закону України, актів Президента України, а здійснює інші повноваження, визначені Конституцією та законами України. Згідно зі ст. 117 Конституції Кабінет Міністрів України в межах своєї компетенції видає постанови і розпорядження, які є обов'язковими для виконання.

Постановою від 03.01.2002 року №1 "Про підвищення розмірів пенсій та інших соціальних витрат окремим категоріям пенсіонерів, фінансування яких здійснюється за рахунок коштів державного бюджету" в порядку, в межах і спосіб передбачений Конституцією України встановлено, що розрахунок пенсій призначених відповідно до ст. 51 Закону провадиться з розміру 19 грн. 91 коп.

Ця постанова Кабінету Міністрів України прийнята в межах його компетенції у відповідності із положеннями Закону України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" і на час розгляду справи є чинною.

Також не скасовані на час звернення позивача до відповідача і суду положення ст.28 Закону "Про загальнообов'язкове...", відповідно до яких мінімальний розмір пенсії що дорівнює прожитковому мінімуму, застосовується виключно до пенсій, передбачених ст.9 вказаного Закону. Пенсії чорнобильцям цією нормою не передбачені.

Суд не приймає до уваги посилання позивача на ст.67 ч.З Закону в редакції від 03.10.06., оскільки ця норма не встановлює ні порядку, ні механізму, ні будь-яких інших критеріїв, за якими можна було б визначити до якого розміру збільшується розмір основної та додаткової пенсії постраждалим 1-ї категорії. На час розгляду справи судом КМУ відповідно до ст.49 Закону нормативно-правових актів, які б встановлювали такі порядок та механізм, не приймав.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 116, 117 Конституції України, ст.28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", ст.ст.49, 50, 54, 67 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", ст.ст.2, 11, 159-163 КАС України, -

ПОСТАНОВИВ:

У задоволенні позову ОСОБА_3 до управління Пенсійного Фонду України у м. Лисичанську про визнання дій неправомірними, зобов'язання до перерахунку основної та додаткової пенсії відмовити за безпідставністю.

Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Луганської області через Лисичанський міський суд в 10-денний строк шляхом подачі з дня складення постанови у повному обсязі заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційного суду Луганської області або без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання такої заяви.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація