Судове рішення #50423782

Справа № 530/603/15-ц

Номер провадження 2/530/341/15

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


   28 квітня 2015 року Зіньківський районний суд Полтавської області в складі головуючого- судді Дігтяр М.І. розглянувши у судовому засіданні в залі суду в м.Зіньків цивільну справу за позовом

                                        ОСОБА_1 до Великопавлівської сільської ради, треті особи:реєстраційна служба

Зіньківського районного управління юстиції

Полтавської області, Відділ Держземагенства в

Зіньківському районі Полтавської області про

визнання права власності на земельну ділянку та

житловий будинок в порядку спадкування за

законом,-

                                                         В С Т А Н О В И В :

           Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом і просив визнати за ним право власності на земельну ділянку площею 3,28 га., розташовану на території Великопавлівської сільської ради, Зіньківського району, Полтавської області, на домогосподарство, що знаходиться за адресою: с.Велика Павлівка, вулиця Кошового, буд.№ 94, Зіньківського району, Полтавської області, як за спадкоємцем після померлого ОСОБА_2.

           В судове засідання сторони не з'явилися, позивач ОСОБА_1 надіслав до суду заяву про розгляд справи у його відсутності, заявлені позовні вимоги підтримав в повному обсязі, представник відповідача сільський голова Великопавлівської сільської ради ОСОБА_3 направив до суду заяву про розгляд справи без їхньої участі, щодо заявлених позовних вимог не заперечує.

          Суд вирішив за можливе розглядати справу у відсутності сторін, на підставі наявних у справі доказів, з урахуванням норм ст.197 ЦПК України.

          Суд прийнявши до уваги заяви сторін, дослідивши та проаналізувавши письмові докази по справі, приходить до висновку, що позов ОСОБА_1 до Великопавлівської сільської ради, треті особи:реєстраційна служба Зіньківського районного управління юстиції Полтавської області, Відділ Держземагенства в Зіньківському районі Полтавської області про

визнання права власності на земельну ділянку та житловий будинок в порядку спадкування за законом підлягає до задоволення з наступних підстав.

          Судом встановлено, що 11 вересня 2014 року у віці 85 років помер батько позивача ОСОБА_2, про що виконавчим комітетом Великопавлівської сільської ради Зіньківського району Полтавської області видано свідоцтво про смерть серії І-КЕ №273426.

           На день смерті, ОСОБА_2 згідно довідки Великопавлівської сільської ради проживав та був зареєстрований за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_1, буд.№ 94, Зіньківського району, Полтавської області – один, отже спадкоємців передбачених статтею 1241 ЦКУ на обов’язкову частку у спадщині померлого немає.

Після смерті ОСОБА_2 відкрилася спадщина, яка складається із земельної ділянки площею 3,28 га., призначена для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка розташована на території Великопавлівської сільської ради Зіньківського району Полтавської області, належної ОСОБА_2 на підставі державного акта на право приватної власності на землю серії Р1 №533372, виданого 17 липня 2001 року Великопавлівською сільською радою Зіньківського району Полтавської області, зареєстрованого в Книзі державних актів на право приватної власності на землю за №39 та житлового будинку, що знаходиться за адресою: с. Велика Павлівка, вул. Кошового,94, Зіньківського району, Полтавської області, яким померлий володів, як голова колгоспного двору.

Спадщину у встановлений законом строк після померлого батька позивач прийняв, про що ним до Зіньківської державної нотаріальної контори 20 лютого 2015 року була подана заява про прийняття спадщини та заведено спадкову справу №56/2015.

 На даний час позивач ОСОБА_1 має намір успадкувати вище вказане спадкове майно в нотаріальному порядку, яке належало померлому батькові ОСОБА_2, але не маже здійснити своє право, оскільки правовстановлюючі документи на будинок відсутні і станом на 01.07.1990 року він мав статус колгоспного двору, також нотаріус позивачу пояснив, що видати свідоцтво про право на спадщину за законом на земельну ділянку він теж не може, оскільки у Державному земельному кадастрі відсутні відомості про земельну ділянку, яка належала померлому ОСОБА_2, що підтверджується постановою про відмову у вчиненні нотаріальної дії від 15 квітня 2015 року.

Членами колгоспного двору станом на 01.07.1990 року згідно довідки Великопавлівської сільської ради, були: ОСОБА_2 – голова колгоспного двору, помер 11.09.2014 року та ОСОБА_4, померла 02.04.2010 року, тому фактично майно колгоспного двору належить по ? частині кожному.

25 березня 2015 року ПП Полтавським бюро технічної інвентаризації «Інвентаризатор» позивачу було виготовлено технічний паспорт на будинок.

Факт того, що житловий будинок за вище вказаною адресою належав померлому ОСОБА_2 на праві особистої власності підтверджується довідкою ПП Полтавського бюро технічної інвентаризації «Інвентаризатор» №2633 від 01.04.2015 року, згідно якої станом на 31.12.2012 року реєстрація права власності на вищевказане нерухоме майно не проводилась та довідкою Великопавлівської сільської ради про земельну ділянку на якій знаходиться житловий будинок з будівлями та спорудами, яка не приватизована і належить до земель комунальної власності сільської ради.

        При вчиненні правочинів та інших дій щодо земельних ділянок їх власники та користувачі мають подати документ, який підтверджує наявність у них відповідного права. Таким документом, як передбачено ст.28 Закону "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень", є витяг з Державного реєстру прав, який надається власникам земельних ділянок на підставі поданої заяви. Законом також встановлено, що державна реєстрація прав є обов'язковою. Більше того, права на земельні ділянки та інше нерухоме майно, які підлягають державній реєстрації відповідно до цього Закону, виникають саме з моменту реєстрації.

         Згідно із Законом України "Про Державний земельний кадастр", земельні ділянки, право власності (користування) на які виникло до 2004 року, вважаються сформованими незалежно від присвоєння їм кадастрового номера. Отже, такі ділянки можна використовувати відповідно до їх цільового призначення. Однак, ними не можна розпоряджатися, доки не буде отриманий кадастровий номер, тому позивач вимушена звернутися до суду.

    Дослідивши матеріали справи, суд знаходить, що позовні вимоги підлягають задоволенню.

         Керуючись ст. ст. 10, 60, 212, 197, 208,218 ЦПК України,   суд –

                                                       В И Р І Ш И В :

          Визнати за ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1, мешканцем с. Велика Павлівка , Зіньківського району, Полтавської області право власності на домогосподарство, яке складається: житлового будинку літ. «А-1», літньої кухні літ. «Б», «б», погреба літ. «б1», сараїв літ. «В», «Г», «г», «Ж», гаража літ. «Д», ворота огорожі №1, огорожа №2, колодязя питний №3 та знаходиться за адресою: с.Велика Павлівка, вулиця Кошового, буд.№94, Зіньківського року, Полтавської області після померлого ОСОБА_2, 11 вересня 2014 року в с. Велика Павлівка, Зіньківського району, Полтавської області.

Визнати за ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1, мешканцем с. Велика Павлівка , Зіньківського району, Полтавської області право власності на земельну ділянку площею 3,28 гектара розташовану на території Великопавлівської сільської ради, Зіньківського району, Полтавської області, згідно державного акту серія Р1 №533372 виданого 17 липня 2001 року Великопавлівською сільською радою, Зіньківського району, Полтавської області після померлого ОСОБА_2, 11 вересня 2014 року в с. Велика Павлівка, Зіньківського району, Полтавської області.

          Рішення може бути оскаржено на протязі 10 днів.


СуддяОСОБА_5



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація