Справа 2- 21 2007 p.
РІШЕННЯ
Іменем України
30 січня 2007 рік
Рогатинський районний суд в складі: головуючого судді Поглод О.В., секретаря Боянівської Г.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Рогатині цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третя особа на стороні відповідача ОСОБА_3 про втрату права на житло ,-
ВСТАНОВИВ:
Позивач проживає в квартирі АДРЕСА_1. В його квартирі зареєстрований але ніколи не проживав відповідач по справі.
В судовому засіданні позивач позов підтримав, суду пояснив, що разом з дочкою проживає в квартирі АДРЕСА_1. Дана квартира була виділена адміністрацією та профспілковим комітетом Букачівецької міської лікарні його дружині і в даний час є комунальною власністю. Разом з ними у вказаній квартирі значиться зареєстрованим ОСОБА_2, відповідач по справі, який фактично там не проживає з 1992 року, добровільно виписатися не бажає, а він з дочкою не може скористатися своїм правом на приватизацію житла.
Просить суд позов задоволити.
Відповідач позову не визнає, суду пояснив, що фактично проживає в с Підмихайлівці Рогатинського району. Поки будував своє житло був прописаний в квартирі свого брата ОСОБА_3, який працює головним лікарем Букачівецької міської лікарні і вказана квартира йому була надана, як службова.
Третя особа на стороні відповідача ОСОБА_3 позову не визнає. Суду пояснив, що спірна квартира була службовим житлом Букачівецької міської лікарні. Спочатку в ній проживав він з членами своєї сім»ї, а в 1992 році службове житло було надано лікарю педіатру ОСОБА_4, дружині позивача. Про те, що квартира переведена зі службової в комунальну і що відповідач намірений її приватизувати, йому стало відомо лише в судовому засіданні. В даний час в нього працюють молоді спеціалісти, які не мають житла і квартира необхідна для забезпечення їх житлом. Просить суд в позові відмовити.
Вислухавши сторони, дослідивши надані докази, суд встановив такі факти і відповідні їм правовідносини:
З рішення профспілкового комітету Букачівецької міської лікарні НОМЕР_1 від 3.12.1992 року та наказом адміністрації НОМЕР_2 від 6.12.1992 року спірна квартира виділена лікарю педіатру ОСОБА_4, дружині позивача.
З довідки Букачівецької селищної Ради НОМЕР_3 від 10.11.2005 року вбачається, що сім»я ОСОБА_1 проживає у спірній квартирі з 1993 року.
Рішенням Букачівецької селищної Ради від 14.04.2006 року спірна квартира переведена з службової в комунальну, але в даній квартирі зареєстрований хоча ніколи не проживав ОСОБА_2.
Згідно ст.71 Житлового кодексу України - при тимчасовій відсутності наймача або членів його сім»ї за ним зберігається жиле приміщення протягом шести місяців.
Законом встановлено вичерпний перелік, коли житло за тимчасово відсутнім зберігається понад 6 місяців.
З довідки виданої виконкомом Букачівецької селищної Ради вбачається, що відповідач зареєстрований в квартирі АДРЕСА_1.
З акту депутатської комісії вбачається, що відповідач з 1992 року за місцем реєстрації не проживає.
Свідки ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8 суду показали, що ніколи не бачили, щоб ОСОБА_2. проживав в квартирі АДРЕСА_1.
Суду не подано докази, що відповідач має право на збереження житла при відсутності понад 6 місяців.
Згідно ст. 72 Житлового кодексу України - визнання особи такою, що втратила право на користування жилим приміщенням внаслідок відсутності понад встановлені строки, провадиться в судовому порядку.
Керуючись 214, 215 ЦПК України,ст..ст.71,72,163 Житлового кодексу України,
суд,-
ВИРІШИВ:
Заяву задоволити. ОСОБА_2, третя особа на стороні відповідача ОСОБА_3, визнати таким, що втратив право на проживання в квартирі АДРЕСА_1.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано на протязі 10 днів з дня його оголошення. Апеляційна скарга на рішення суду подається на протязі 20 днів з дня подачі заяви про апеляційне оскарження рішення суду.
Рішення суду набуває законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження рішення суду, якщо така не була подана.
Якщо заява про апеляційне оскарження рішення суду була подана, а апеляційна скарга не поступила в строк передбачений законом, рішення суду набуває законної сили після закінчення цього строку.
Головуюча: