Справа № 2а/117-2009
П О С Т А Н О В А
Іменем України
02 квітня 2009 року. Шаргородський районний суд Вінницької області
в складі:
головуючого : судді Дубчака А.Г.
при секретарі Рошак К. В.
за участю поз-ча ОСОБА_1
пр-ка позивача ОСОБА_2
пр-ка відповідача Роздоби Т.П.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Шаргороді в залі суду адміністративну справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України у Шаргородському районі Вінницької області про визнання незаконним рішення Управління Пенсійного фонду України у Шаргородському районі Вінницької області /протокол № 974 від 2 січня 2009 року/ про відмову в призначенні пенсії за віком на пільгових умовах та визнання його права на отримання пенсії за віком на пільгових умовах та зобов’язання відповідача призначити йому таку пенсію з дня звернення за нею,-
В С Т А Н О В И В :
23.02.2009 року ОСОБА_1 звернувся до суду із даним позовом вказуючи, що він народився ІНФОРМАЦІЯ_1 в АДРЕСА_1 , де в місцевому колгоспі розпочав свою трудову діяльність трактористом, а потім з 1971 по 1973 роки проходив військову службу. Після служби в армії він знову поступив на роботу в місцевий колгосп, де працював до травня 1975 року. З 19.05.1975 року він влаштувався на роботу трактористом у Шаргородське райоб’єднання «Сільгосптехніка», а 15.03.1990 року, після звільнення з роботи в Шаргородському райоб’єднанні «Сільгосптехніка», він знову влаштувався на роботу трактористом в колгоспі с. Слободи-Шаргородської. 11.03.2000 року він звільнився з роботи в колгоспі і перейшов працювати трактористом в СФГ «Врожайне» с. Слободи-Шаргородської, де працює по даний час. Взвязку з тим, що 10.09.2008 року йому виповнилося 55 років і в нього виникло право на отримання пенсії за віком на пільгових умовах, оскільки він весь час працював трактористом і має трудовий стаж тракториста 35 років 11 місяців, з якого він весь час був зайнятий в виробництві сільськогосподарської продукції, а тому просить суд заяву задоволити.
В судовому засіданні позивач та його представник ОСОБА_2 уточнили позовні вимоги і просять суд, наряду із первісними вимогами про визнання його права на отримання пенсії за віком на пільгових умовах та покладення на відповідача зобов’язань призначити йому таку пенсію з дня звернення за нею, а саме з 30.09.2008 року, визнати незаконним та скасувати протокол № 974 від 02.01.2009 року про відмову в призначенні йому пенсії на пільгових умовах так, як при вирішенні даного питання не було враховано та перевірено наявність в нього стажу по спеціальності в об’єднаннях «Сільгосптехніка» та «Сільгоспхімія».
Представник управління Пенсійного фонду України Шаргородського району Роздоба Т.Б. заперечує проти задоволення позову так, як вважає, що її довірителем прийнято законне рішення про відмову позивачу про призначення йому пенсії на пільгових умовах, оскільки при перевірці складення довідок про право на пільгову пенсію та правильності нарахування йому стажу тракториста-машиніста знайшло своє підтвердження лиш 17 років 1 місяць 15 днів такого стажу в період його роботи в колгоспі ім.. Куйбишева с. Слободи-Шаргородської та частково в СФГ «Врожайне», де він безпосередньо був зайнятий у сільгоспвиробництві. Всі інші види та роки роботи в об’єднаннях «Сільгосптехніка» та «Сільгоспхімія» не знайшли свого підтвердження, оскільки при перевірці його стажу в об’єднанні «Сільгосптехніка» не було представлено первісних документів про його роботу, а об’єднання «Сільгоспхімія» зовсім не представило довідки про його право на пільгову пенсію, а між службою в армії та роботою тракториста є великий розрив. Крім того вона представила письмові заперечення керівника свого довірителя Мельника О.Г. з яких слідує те, що позивачу відповідно до ст.. 45 Закону України «Про загальнообов’язкове пенсійне страхування», Закону України «про пенсійне забезпечення», Постанови Кабінету Міністрів України від 12.08.1993 року № 637 «Про порядок підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній», актів перевірок та взвязку з тим, що у позивача за даними персоніфікованого обліку внески сплачені менше ніж мінімальний страховий внесок, тому до страхового пільгового стажу зараховано період залежно від сплати страхових внесків, а саме до загального стажу зараховано 35 років 11 місяців 16 днів, в тому числі 17 років 1 місяць 15 днів пільгового стажу.
Заслухав позивача ОСОБА_1 та представників сторін, покази свідків, оглянув матеріали справи та додаткові матеріали в їх сукупності, суд приходить до того, що питання про призначення пенсії регулюються Конституцією України, Законом України «Про пенсійне забезпечення» від 05.11.1991 року, Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», «Порядком підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у них», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 637 від 12.08.1993 року та іншими законодавчими та нормативними актами, які діяли на час виникнення даних правовідносин.
Так, згідно ст.. 8 Конституції України, в Україні визнається і діє принцип верховенства права.
Відповідно до ст.. 46 Конституції України, громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі старості та в інших випадках, передбачених законом і це право громадянина є непорушним.
Відповідно до ст.. 55 Конституції України, права і свободи людини і громадянина захищаються судом.
Згідно ст.. 1 Закону України «Про пенсійне забезпечення», соціальний захист громадян може бути реалізований через державне пенсійне забезпечення за віком та у випадках, передбачених цим Законом. Відповідно до ст.. 3 Закону України «Про пенсійне забезпечення», право на трудову пенсію мають особи, зайняті суспільно-корисною працею, при додержані умов інших умов, передбачених цим Законом, в тому числі, особи, які працюють на підприємствах, установах організаціях незалежно від використовуваних форм власності та господарювання, або є членами колгоспів та інших кооперативів, за умови сплати підприємствами страхових внесків до Пенсійного фонду України (п. «а» ст. 3 із змінами, внесеними згідно із Законом № 3284-12 від 17.06.93).
Як, вбачається з п. «в» ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення», що право на пенсію за віком, незалежно від місця останньої роботи на пільгових умовах мають трактористи-машиністи, безпосередньо зайняті у виробництві сільськогосподарської продукції в колгоспах, радгоспах, інших підприємствах сільського господарства, - чоловіки після досягнення 55 років і при загальному стажі роботи не менше 25 років, з них не менше 20 років на зазначеній роботі.
Як, слідує з рішення Управління Пенсійного фонду України у Шаргородському районі Вінницької області / протоколі № 974 від 02 січня 2009 року/ позивачу ОСОБА_1 відмовлено у призначенні йому пенсії відповідно до ст.. 13 п «в» Закону України «Про пенсійне забезпечення» за відсутністю 20-ти років роботи трактористом (а.с. 9, 10, 117).
Дане рішення на думку суду являється незаконним і підлягає до скасування, оскільки воно прийняте на недостатньо з’ясованих обставинах справи, суперечить, як вищенаведеному чинному законодавству і нормативним актам, так і зібраним по справі доказам.
Оскільки відповідно до ст.. 62 Закону України «Про пенсійне забезпечення, основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. Порядок підтвердження наявного трудового стажу при відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній встановлюється Кабінетом Міністрів України.
Як, слідує із записів в трудовій книжці позивача ОСОБА_1 , він в період з 19.05.1975 року по 01.11.1979 року, працював трактористом 2-го класу механізованого загону в Шаргородському районному об’єднанні «Сільгосптехніка», яке було перейменовано в Шаргородське районне виробниче об’єднання по виробничо-технічному забезпеченню сільського господарства, а з 01.11.1979 року по 15.03.1990 року працював трактористом в Шаргородському районному об’єднанні «Сільгоспхімія», при цьому в трудовій книжці про його безпосередню участь у виробництві сільгосппродукції нічого не зазначено (а.с. 6-8);
Згідно п. 20 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.1993 року № 637 (із змінами, внесеними згідно Постанови КМ № 497 (497-2002-п) від 11.04.2002), у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні відомості, що визначають право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, установленні для окремих категорій працівників, для підтвердження спеціального трудового стажу приймаються уточнюючі довідки підприємств або організацій, де вказуються періоди роботи, що зараховуються до спеціального стажу та інші, в тому числі стосовно трактористів-машиністів підприємств сільського господарства – про безпосередню зайнятість у виробництві сільгосппродукції.
Згідно п. 18 цього, за відсутності документів про наявний стаж роботи і не можливості одержання їх внаслідок ліквідації підприємства, установи, організації або відсутності архівних даних стаж роботи, який дає право на трудову пенсію, встановлюється на підставі показань не менше двох свідків, які б знали заявника по спільній з ним роботі на одному підприємстві, в установі, організації (в тому числі колгоспі) або в одній системі.
Як, слідує із довідки СТОВ «Сільгосптехніка» м. Шаргорода № 28 від 04.11.2008 року, позивач ОСОБА_1 в період з 19.05.1975 року по 01.11.1979 року був безпосередньо зайнятий у виробництві сільськогосподарської продукції і зазначенні періоди зараховуються до стажу роботи що дає право на пільгове пенсійне забезпечення згідно пункту ст.. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» (а.с. 13);
Даний факт підтверджується показами свідків ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , які знають позивача по спільній з ним роботі на одному підприємстві, його дружини ОСОБА_5 , довідкою про заробітки для обчислення пенсії СТОВ «Сільгосптехніка» м. Шаргорода № 29 від 04.11.2008 року з 19.05.1975 року по 01.11.1979 року, архівною довідкою № 116 від16.03.2009 року про те, що по книгах наказів керуючого РО «Сільгосптехніка» Шаргородського району ОСОБА_1 значився трактористом РМТ-4 бригади № 2 по розсіву вапнякових матеріалів (наказ № 166 «Про дострокове та якісне виконання плану номенклатурних робіт по розсіву вапнякових матеріалів в колгоспах і радгоспах області» від 15.08.1977 року) та трактористом бригади № 1 по вивозці вапнякових матеріалів (наказ № 12 «Про проведення 3-х місячника по вивозці органічних добрив і вапнякових матеріалів в колгоспах і радгоспах області» від 13.01.1978 року), свідоцтвом № 001738 Вінницького обласного учбово-курсового комбінату «Сільгосптехніка» Українського об’єднання Ради Міністрів УРСР «Укрсільгосптехніка» про навчання на курсах підвищення кваліфікації трактористів на тракторах Т-150 в період з 15.11.по 26.11.1977 року; наказом по Шаргородському РО «Сільгосптехніка» № 117 від 16.03.2009 року про включення позивача в бригаду № 3 по наданню допомоги колгоспам та радгоспам в проведенні вивозки органічних добрив на поля (а.с. 28, 29, 30, 88, 89, 93).
Факт безпосередньої зайнятості позивача у виробництві сільгосппродукції його роботи в Шаргородському РО «Сільгоспхімія» в період з 01.11.1979 року по 15.03.1990 року підтверджується слідуючими доказами, а саме:
Статутом Шаргородського державного районного виробничого об’єднання по виконанню агрохімічних робіт «Райагрохім», перейменованого з Шаргородського РО «Сільгоспхімія», метою якого є виконання на договірній основі комплексу агрохімічних робіт по підвищенню родючості грунтів і захисту рослин та забезпечення сільського господарства засобами хімізації (а.с. 100, 101);
Положенням про преміювання працівників Шаргородського РО по агрохімічному обслуговуванню сільського господарства «Сільгоспхімія» за основні наслідки роботи в тому числі за 1989 рік, де у вступній частині Положення зазначено про те, що воно вводиться з метою посилення зацікавленості і підвищення відповідальності працівників «Сільгоспхімії» у збільшенні виробництва сільськогосподарської продукції, росту продуктивності праці, підвищенню ефективності і якості робіт по агрохімічному обслуговуванню господарств (а.с. 31-34);
архівними довідками № 152 від 28.02.2008 року та № 01-13-55 від 10.02.2009 року в сукупності про те, що в період роботи позивача в Шаргородських РО «Сільгосптехніка» та «Сільгоспхімія», відповідно з 19.05.1975 року по 01.11.1979 року та з 01.11.1979 року по 15.03.1990 року позивачу систематично нараховувалася та виплачувалася заробітна плата (а.с. 27, 119);
наказами Шаргородському РО «Сільгоспхімія» № 61 від 10.08.1982 року; № 97 від 10.08.1983 року; № 99 від 19.08.1983 року; № 126 від 24.10.1983 року; № 136 від 30.11.1984 року; № 58 від 20.06.1985 року; № 57 від 13.03.1986 року в сукупності слідує те, що за Голоднюком В.В. закріплявся трактор з розсіювачем та ємкістю для перевозки та внесення рідких добрив та було створено механізовані ланки на період внесення вапнякових матеріалів органічних і мінеральних добрив (а.с. 38, 40-42, 51, 55, 57-60, 78,79, );
наказами по Шаргородському РО «Сільгоспхімія» № 61 від 10.08.1982 року; № 64 від 29.04.1983 року; № 97 від 10.08.1983 року № 99 від 19.08.1983 року; № 100 від 09.08.1984 року; № 108 від 28.07.1989 року з додатками до нього про умови соціалістичного змагання по внесенню органічних, мінеральних і вапнякових матеріалів в господарствах району, виконуваних працівниками Шаргородського РО «Сільгоспхімія» на 1989 рік, неодноразово проводилися перевірки готовності технічних засобів для внесення органічних і мінеральних добрив, вапнякових матеріалів в райоб’єднанні та встановлювався 10-ти годинний робочий день в тому числі по механізованому загону, де працював позивач, що свідчить про зайнятість позивача у сільськогосподарському виробництві (а.с. 39, 73, 77-84, );
наказами по Шаргородському РО «Сільгоспхімія» № 32 від 28.02.1983 року; № 73 від 25.05.1983 року; № 110 від 29.09.1983 року; 131 від 28.10.1983 року; № 137 від 04.11.1983 року; за виконання і перевиконання індивідуальних завдань по об’єму та реалізації робіт та послуг якісно і в строк; № 138 від 04.11.1983 року; № 157 від 29.12.1983 року за підсумками обласних змагань між структурами підрозділів райоб’єднань; № 129 «а» від 29.10.1984 року; № 137 «б» від 21.11.1984 року; № 139 «б» від 26.11.1984 року; № 23 «б» від 05.04.1985 року; № 83 від 25.04.1986 року; №№ 152 та 155 від 05.11.1986 року; № 146 від03.09.1987 року за червень 1987 року; № 148 від 03.09.1987 року за липень 1987 року; № 165 від 03.11.1987 року за підсумками за ІІІ квартал 1987 року; № 174 від 27.11.1987 року за жовтень 1987 року; № 188 від 28.12.1987 року за грудень 1987 року; № 80 від 01.04.1988 року за реалізацію сільгосппродукції по району за 1987 рік; № 9 «а» від 06.01.1988 року про організацію виробничих бригад, ланок на період 3-х місячника по вивезенню органічних добрив та вапнякових матеріалів; № 47 від 22.02.1988 року за виконання плану за грудень місяць 1987 року; № 56 від 09.03.1988 року за виконання плану трьох місячника; № 67 та № 72 від 30.03.1988 року за виконання плану трьох місячника та виконання плану за лютий місяць; № 80 від 01.04.1988 року; № 23 від 23.01.1990 року за виконання плану реалізації сільгосппродукції по району за 1989 рік; № 30 від 29.01.1990 року по підведенню підсумків роботи за 4-ий квартал 1989 року; № 68 від 28.03.1990 року по підсумкам роботи за 1989 рік; № 69 від 29.03.1990 року за підсумки роботи за лютий місяць 1990 року; № 78 від 26.02.1990 року по підсумкам роботи за І-квартал 1990 року його неодноразово та систематично преміювали, як одного із кращих працівників Шаргородському РО «Сільгоспхімія» (а.с. 35-37, 43-54, 56, 61-72, 74-76, 102-115).
Відповідно до роз’яснення Міністерства соціального забезпечення України від 20 січня 1992 року «Про порядок призначення пенсій за віком на пільгових умовах трактористам-машиністам, які безпосередньо зайняті у виробництві сільськогосподарської продукції в колгоспах, радгоспах і на інших підприємствах сільського господарства», до трактористів-машиністів, безпосередньо зайнятих у виробництві сільськогосподарської продукції, відносяться працівники, які оформлені на роботу трактористами-машиністами, мають відповідні посвідчення, постійно зайняті на тракторах та інших самохідних сільськогосподарських машинах на протязі повного сезону сільськогосподарських робіт в рослинництві та тваринництві. Трактористам-машиністам, які відробили повний польовий період на тракторах та інших самохідних сільськогосподарських машинах, весь рік роботи зараховується до стажу, який дає право на пільгове пенсійне забезпечення і в тому випадку, якщо в між польовий або міжсезонний період вони виконували інші роботи на стаціонарних і причепних установках та агрегатах, по ремонту сільськогосподарської техніки, на тваринницьких фермах тощо.
Згідно роз’яснення Міністерства соціального забезпечення України від 31 липня 1992 року № 20 «Про порядок застосування п. «в» ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення», пенсії на пільгових умовах слід призначати також трактористам-машиністам колишніх об’єднань «Сільгосптехніка» і «Сільгоспхімія», незалежно від найменування цих організацій в даний час, якщо вони працюють в колгоспах, радгоспах, інших підприємствах сільського господарства. Зважаючи на труднощі у витребуванні документів, періоди роботи у виробництві сільськогосподарської продукції трактористів-машиністів об’єднань «Сільгосптехніка» та «Сільгоспхімія» можуть бути підтверджені як документами колгоспів, радгоспів та інших підприємств сільського господарства, так і документами підприємств об’єднань «Сільгосптехніка» та «Сільгоспхімія». В обох випадках первинні документи повинні містити відомості про зайнятість на роботах, визначених в п. «в» ст.. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення»
Діючим класифікатором галузей народного господарства до підприємств сільського господарства віднесені підприємства, які виробляють сільськогосподарську продукцію, або обслуговують її виробництво.
Відповідно до ч. 3 п. «в» ст.. 56 Закону України «Про пенсійне забезпечення», військова служба зараховується до стажу роботи.
Крім того, відповідно до записів у військовому квитку позивача, він в період з 02.11.1971 року по 10.11.1973 року проходив дійсну строкову військову службу в Збройних Силах колишнього СРСР і набув право на зарахування часу перебування на дійсній військовій службі у Збройних Силах СРСР, а саме 2 років 09 днів до загального трудового стажу, безперервного трудового стажу та стажу роботи за спеціальністю (а.с. 11), оскільки відповідно до ст.. 2 Закону України «Про загальний військовий обов’язок і військову службу» (2232-12), час проходження військової служби зараховується громадянам до стажу роботи, в тому числі за спеціальністю.
В абз. 2 ч. 1 ст. 8 Закону України «Про соціальний і правовий захист військово службовців та їх сімей» (із змінами, внесеними згідно із Законами № 2636-ІV від 02.06.2005 року та № 328 - V від 03.11.2006), обмежуються права позивача на зарахування йому строку військової служби до стажу, що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах так, як передбачено зараховувати час проходження строкової військової служби до спеціального стажу, що дає право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах, якщо на момент призову на строкову військову службу навчалася за фахом у професійно-технічному навчальному закладі, працювала за професією або займала посаду, що передбачала право на пенсію на пільгових умовах до введення в дію Закону України «Про пенсійне забезпечення» або на пенсію на пільгових умовах до набрання чинності Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування». Однак дане положення суперечить вимогам ст.. 58 Конституції України, яка визначає, що закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі та вимогам Закону колишнього СРСР від 12 липня 1967 року № 1950-VІІ «Про загальний військовий обов’язок» і Положенням про пільги для військовослужбовців, військовозобов’язаних, осіб, звільнених з військової служби у відставку, та їх сімей, затвердженим постановою Ради Міністрів СРСР від 17 лютого 1981 року № 193, якими передбачалося зарахування дійсної строкової військової служби до спеціального стажу, що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, в тому числі на вказаній посаді. А тому відповідно до ст.. 8 Конституції, яка вказує на те, що норми Конституції України є нормами прямої дії, слід йому зарахувати проходження строкової військової служби до спеціального стажу, що дає право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах.
Суд критично оцінює і до уваги не приймає доводи представника відповідача Роздоби Т.Б. та письмові заперечення начальника управління Пенсійного фонду України Шаргородського району Вінницької області Мельника О.Г. в частині підстав для відмови у призначенні позивачу пенсії за віком на пільгових умовах та акт перевірки характеру виконуваної роботи або умов праці для підтвердження права на пільгове пенсійне забезпечення від 05.11.2008 року так, як вони суперечать чинному пенсійному законодавству та зібраним по справі доказам, в тому числі доводам представника відповідача про те, що первинні документи зберігаються не більше трьох років, що завадило провести звірку з виконуваною позивачем роботою в Шаргородських РО «Сільгосптехніка» та «Сільгоспхімія» (а.с. 22, 23, 88, 89, 120).
Суд також не приймає до уваги довідки правління СВК «Слобідський» с. Слободи-Шаргородської Шаргородського району без номера від 20.06.2007 року, № 12 від 16.02.2008 року, ФГ «Врожайне» с. Слободи-Шаргородської Шаргородського району № 506 від 11.11.2008 року про зайнятість позивача на виробництві сільгосппродукції та пам’ятку пенсіонеру видану ОСОБА_5 22.12.2008 року (а.с. 12, 14-16), оскільки вони до предмету позову не відносяться
Таким чином, оцінив всі зібранні по справі докази в їх сукупності, суд, вважає те, що до стажу, що дає право на призначення позивачу пенсії за віком на пільгових умовах повинен бути зарахований період його дійсної строкової військової служби з 02.11.1971 року по 10.11.1973 року в 2 роки 09 днів та періоди його роботи трактористом в Шаргородському районному об’єднанні «Сільгосптехніка» з 19.05.1975 року по 01.11.1979 року в 4 роки 5 місяців 14 днів та в Шаргородському районному об’єднанні «Сільгоспхімія» в період з 01.11.1979 року по 15.03.1990 року в 10 років 4 місяці 15 днів, що в загальному складає стаж в 16 років 10 місяців 08 днів.
При вирішенні питання про день з якого слід призначити пенсію, суд враховує вимоги ст.. 45 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», з якої слідує те, що пенсія призначається з дня звернення за пенсією, або ж з дня, що настає за днем досягнення пенсійного віку, якщо звернення на пенсію відбулося не пізніше трьох місяців з дня досягнення особою пенсійного віку.
Як, слідує з матеріалів пенсійної справи № 974 Управління Пенсійного фонду України у Шаргородському районі Вінницької області подання адміністрації ФГ «Врожайне» с. Слободи-Шаргородської Шаргородського району Вінницької області про призначення позивачу ОСОБА_1 . пенсії за віком на пільгових умовах датоване від 22.12.2008 року за № 530 (а.с. 116) і інших доказів про те, що позивач раніше звертався до відповідача із заявами про призначення йому даної пенсії суду не надано, в зв’язку з чим суд вважає, що пенсія позивачу ОСОБА_1 . повинна бути призначена з 22.12.2008 року і в іншій частині позову про призначення пенсії з 30.09.2008 року слід відмовити, а тому,-
Керуючись ст.ст. 1 - 21, 23, 70, 71, 94, 122, 158 - 163, 170 КАС України, ст.ст. 8, 55 Конституції України, ст. 13 п «в», ст.. 56, 62 Закону України «Про пенсійне забезпечення», ст.. 45 Закону України «Про загальнообов’язкове пенсійне страхування» , суд,-
П О С Т А Н О В И В :
Адміністративний позов ОСОБА_1 – задоволити частково.
Визнати незаконним та скасувати рішення Управління Пенсійного фонду України у Шаргородському районі Вінницької області відповідно до протоколу № 974 від 02 січня 2009 року про відмову ОСОБА_1 у призначенні йому пенсії відповідно до ст.. 13 п «в» Закону України «Про пенсійне забезпечення» за відсутністю 20-ти років роботи трактористом.
Визнати за ОСОБА_1 право на отримання ним пенсії за віком на пільгових умовах відповідно до ст.. 13 п «в» Закону України «Про пенсійне забезпечення» з 22 грудня 2008 року та зобов’язати Управління Пенсійного фонду України у Шаргородському районі Вінницької області призначити йому пенсію за віком на пільгових умовах з 22 грудня 2008 року.
В задоволенні позову в остальній частині – відмовити.
Стягнути із Управління Пенсійного фонду України у Шаргородському районі Вінницької області на користь ОСОБА_1 понесенні ним судові витрати по оплаті державного мита та банківських послуг в розмірі 14.50 гривень.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду може бути подана протягом 10-ти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст.. 160 КАС України з дня складення її у повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Шаргородський районний суд Вінницької області протягом 20-ти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Головуючий: /підпис/
З оригіналом вірно.
Постанова не набрала чинності.
Суддя Шаргородського районного суду : /А.Г. Дубчак/