Справа № 2-930
2009 р.
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 травня 2009р. Дружківський міський суд Донецької області
у складі:
головуючого-судді Панової Т.Л.
при секретарі Костіній І.В.
з участю представника позивача ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Дружківка Донецької області у залі суду цивільну справу за позовом
Відкритого акціонерного товариства «Донецькобленерго» до ОСОБА_2 про відшкодування вартості електроенергії недооблікованої приладом обліку
В С Т А Н О В И В:
ВАТ «Донецькобленерго» звернулось у суд із позовом до ОСОБА_2 . про стягнення вартості не облікованої електроенергії, в якому зазначило, що відповідач на підставі особового рахунку НОМЕР_1 є споживачем електроенергії, а ВАТ «Донецькобленерго» постачальником.
06.08.2005року представниками постачальника електроенергії по місцю розташування об’єкта відповідача, складений Акт НОМЕР_2 від 06.08.2005року про порушення споживачем правил користування електроенергією, а саме: безоблікове споживання електроенергії без дозволу енергопостачальника (самовільне підключення приладів до мережі енергопостачалника).
Акт підписаний представниками постачальника та споживачем без зауважень. Згідно п. 53 Правил споживачу нарахована івартість не облікованої електроенергії у розмірі 954,72грн.
Просить стягнути з відповідача зазначену суму та судові витрати 30грн.
У судовому засіданні представник позивача ОСОБА_1 підтримала позовні вимоги в повному обсязі і просила позов задовольнити.
Відповідач в судове засідання не з’явилася. До суду надійшла судова розписка з позначкою житлової організації ТОВ «Дружківка трансбуд» про неможливість вручення повістки відповідачу в зв’язку з її відсутністю за відомим суду місцем мешкання ( АДРЕСА_1 ). Інше місце мешкання відповідача суду невідомо.
Суд прийняв рішення про заочний розгляд справи.
Дослідивши докази по справі, суд вважає, що позовні вимоги ВАТ «Донецькобленерго» підлягають задоволенню в повному обсязі.
Згідно п.48 Правил користування електричною енергією для населення, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 26.07.1999 року №1357, споживач електроенергії несе відповідальність за порушення Правил користування електричною енергією, за пошкодження приладу обліку.
Судом встановлено, що відповідач ОСОБА_2 на час перевірки 06 серпня 2005р. була споживачем електроенергії в АДРЕСА_1 , що підтверджується оформленим особовим рахунком НОМЕР_1 , а також адресною довідкою, по квартирною карткою (а.с.4,8).
Відповідач при використанні електроенергії порушила Правила користування електричною енергією, а саме: здійснювала безоблікове споживання електроенергії, самовільне підключення струмоприймачів до мережі енергпостачальника.
Факт порушення Правил користування електричною енергією підтверджується атом НОМЕР_2 від 06 серпня 2005р., який є дійсним і до теперішнього часу не визнаний незаконним. (а.с.3)
Відповідно п.53 Правил користування електричною енергією для населення у випадку виявлення представником енергопостачальника порушення споживачем Правил користування електричною енергією, у тому числі фактів розкрадання електричної енергії, складається акт, який підписується представником енергопостачальника та споживачем. Уразі відмови споживача від підпису в акті робиться позначка про відмову. Акт вважається дійсним, якщо його підписали три представники енергопостачальника.
На підставі акту енергопостачальник має право визначити розмір збитків, завданих йому протиправними діями споживача.
Розмір завданих енергопостачальнику збитків розраховувається згідно оформленого акту про виявлене порушення, виходячи із добовій норми споживання електроенергії та кількості днів з дня останнього контрольного знимання представником енергопостачальника показаній чи технічної перевірки приладів обліку до моменту усунення порушення, за тарифами для населення, які діяли в період, за який розраховувається розмір збитків, але не більш строку позовної давності.
Розмір відшкодування збитків, завданих енергопостачальнику внаслідок користування електричною енергією, визначається згідно Методики визначення розміру відшкодування збитків, завданих енергопостачальнику внаслідок порушення споживачем Правил користування електричною енергією для населення, затвердженою Постановою Національної комісії регулювання електроенергетіки України від 22.11.1999 року № 1416.
У судовому засіданні перевірений розрахунок відшкодування збитків внаслідок порушення Правил у частині безоблікового споживання електроенергії до акту НОМЕР_2 від 06.08.2005р. Суд вважає, що розрахунки проведені вірно, та з відповідача ОСОБА_2 в примусовому порядку підлягає стягненню шкода у розмірі 954,72 грн. (а.с.3)
Крім того, згідно ст.88 ЦПК України з відповідача на користь позивача підлягають стягненню витрати на інформаційно технічне забезпечення розгляду справи у сумі 30грн. та в місцевий бюджет витрати у виді судового збору у сумі 51 грн. 00 коп.
На підставі ст.ст. 10, 11, 57, 60, 61, 88, 131, 209, 212-215, 223-226 ЦПК України, та керуючись Правилами користування електричною енергією для населення, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 26.07.1999 р. № 1357 (із змінами і доповненнями), суд –
В И Р І Ш И В:
Позов відкритого акціонерного товариства «Донецькобленерго» до ОСОБА_2 про відшкодування вартості електроенергії не облікованої приладом обліку задовольнити.
Стягнути ОСОБА_2 на користь відкритого акціонерного товариства «Донецькобленерго» на поточний рахунок № 260313041295 в ОПЕРВ філії Донецьке обласне управління ВАТ «Ощадбанк», МФО 335106, код ЄДРПОУ 00131127 вартість не облікованої електроенергії у розмірі 954(дев’ятсот п’ятдесят чотири)грн. 72коп.
Стягнути ОСОБА_2 на користь відкритого акціонерного товариства «Донецькобленерго» на поточний рахунок №26004301510104 в АК ПІБ м. Краматорськ, МФО 334141, ОКПО 00131127 витрати по сплаті на інформаційно технічне забезпечення розгляду справи у сумі 30 (тридцять)грн. та на користь місцевого бюджету витрати по сплаті судового збору у сумі 51 (п’ятдесят одна)грн.
Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Рішення може бути оскаржено позивачем в апеляційному порядку до Апеляційного суду Донецької області через Дружківський міський суд шляхом подання в десятиденний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги або шляхом подання в десятиденний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги.
У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржено відповідачем в апеляційному порядку.
Суддя: