Судове рішення #5034321

а

ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

м. Вінниця,    вул. Островського, 14

тел/факс (0432) 55-15-10, 55-15-15, e-mail: inbox@adm.vn.court.gov.ua

____________________________________________________________________________________________________

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ 

06 травня 2009 р.                                                                                   Справа № 2-а-2034/09/0270

 

Вінницький окружний адміністративний суд в складі

Головуючого судді Драчук Тетяна Олександрівна,

 

При секретарі судового засідання: Димчишина Тетяна Вікторівна 

За участю

представника позивача: Кравецького В.В.

У відсутності представника відповідача

 

розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи

 За позовом: Управління Пенсійного фонду України у Немирівському районі

 до: Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1

про: стягнення 5325,13 грн. недоїмки

 

ВСТАНОВИВ :

 

Посилаючись на Закон України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" та Закон України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" позивачем заявлено позов про стягнення з відповідача 5325,13 грн. недоїмки зі сплати внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

Позовні вимоги мотивовано тим, що відповідачем своєчасно не сплачувались нараховані за відповідний базовий звітний період страхові внески, в результаті чого станом на 08.04.2009р. виникла недоїмка в сумі 5325,13 грн. за період з листопада 2008 року по лютий 2009 року.

Відповідач письмових пояснень з приводу обґрунтованості чи необґрунтованості заявленого позову не надав, повноважного представника в судове засідання не направив. Про час і місце розгляду справи відповідач був повідомлений належним чином, а саме ухвалою суду про відкриття провадження у справі від 16.04.2009 р., яка направлена відповідачу рекомендованим листом та вручена останньому 23.04.2009р., що стверджується повідомленням про вручення поштового відправлення №215057. З огляду на вказане, суд вважає, що вжив всі залежні від нього заходи для повідомлення відповідача належним чином про час і місце розгляду судової справи з його участю та реалізації ним права судового захисту своїх прав та інтересів.

Представником позивача в судовому засіданні заявлено клопотання про розгляд справи за наявними матеріалами, так як вважає, що відповідач був належним чином повідомлений судом про час і місце слухання.

Такими чином суд вважає за можливе розглянути справу без участі представника відповідача відповідно до положень ст. 128 КАС України.

Заслухавши представника позивача, дослідивши надані докази та матеріали справи суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення позову виходячи з наступного.

Фізична особа-підприємець ОСОБА_1зареєстрований в управлінні Пенсійного фонду України у Немирівському районі як платник внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

Згідно п. 6 ст. 20 Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (далі - Закон N1058-IV) страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. У разі недостатності у страхувальника коштів для здійснення в повному обсязі виплати заробітної плати (доходу) та одночасної сплати відповідних авансових платежів, виплата зазначених сум та сплата страхових внесків здійснюється в пропорційних розмірах.

У відповідності з ч. 2 ст. 106 Закону N1058-IV суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною третьою статті 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (далі - недоїмка) і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням  фінансових санкцій.

Відповідно до ч. 3 ст. 106 Закону N1058-IV територіальні органи Пенсійного фонду за  формою і у строки, визначені правлінням Пенсійного фонду, надсилають страхувальникам, які мають недоїмку, вимогу про її сплату. Вимога про сплату недоїмки є виконавчим документом. Протягом десяти робочих днів із дня одержання вимоги про сплату недоїмки страхувальник зобов'язаний сплатити суми недоїмки та суми фінансових санкцій.

Внаслідок несвоєчасної сплати вказаних платежів за відповідачем утворилась заборгованість перед управління Пенсійного фонду у Немирівському районі в сумі 5325,13 грн., яка визначена на підставі розрахунків сум страхових внесків за листопад 2008р. - лютий 2009р. та картки особового рахунку платника. 

В силу ч. 3 ст. 106 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" позивачем на адресу відповідача надіслані вимога про сплату боргу №Ю-689 від 05.01.2009р. на суму 1562,06 грн., яка отримана відповідачем 15.01.2009р., та вимога про сплату боргу №Ю-689 від 03.03.2009р. на суму 4239,02 грн., яка отримана відповідачем 05.03.2009р. Однак, в 10-ти денний термін суми коштів зазначених у вимогах сплачені не були.

При цьому, вимоги про сплату боргу №Ю-689 від 05.01.2009р. та  №Ю-689 від 03.03.2009р. в установленому законом порядку відповідачем не оскаржувались.

Станом на день розгляду спору заборгованість, визначена вказаними вимогами, відповідачем не сплачена, доказів в підтвердження протилежного суду не надано.

Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Беручи до уваги те, що суми страхових внесків в розмірі 5325,13 грн. до Пенсійного фонду України відповідач у встановлені законодавством строки не сплатив, наявність у нього вказаної заборгованості підтверджується матеріалами справи, доказів погашення відповідачем зазначеної заборгованості станом на день розгляду цього спору не надано, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог..

З приписів ст.ст.71, 86 КАС України вбачається, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідач суду не надав.

З урахуванням викладеного, оцінивши надані позивачем докази, суд дійшов висновку, що вимоги позивача обґрунтовані, відповідають обставинам справи та наявним матеріалам, у зв'язку з чим позов підлягає задоволенню відповідно до чинного законодавства та у межах заявлених вимог, в сумі 5325,13 грн. недоїмки зі сплати внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

Наявне в матеріалах справи рішення №473 від 05.09.2008р. про застосування до відповідача фінансових санкцій та нарахування пені за несплату або несвоєчасну сплату страхувальниками страхових внесків, судом не враховується при визначені заборгованості відповідача, оскільки як пояснив представник позивача сума фінансових санкцій та пені, зазначена у рішенні №473, відповідачем погашена.

Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.

Керуючись ст.ст. 70, 71, 79, 86, 94, 128, 158, 162, 163, 167, 255, 257  КАС України, суд -

 

ПОСТАНОВИВ :

 

Позов задовольнити.

Стягнути з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, код НОМЕР_1) на користь Управління Пенсійного фонду України у Немирівському районі (вул. Горького, 88, м. Немирів, код 20118413, р/р 25609323641203 в ВАТ "Державний ощадний банк", МФО 302076) 5325,13 грн. недоїмки зі сплати внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

 

Відповідно до ст. 186 КАС України постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. При цьому апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження , якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до суду апеляційної інстанції через суд , який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Відповідно до ст. 254 КАС України постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає сили після закінчення цього строку.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

 

 Повний текст постанови оформлено:   07.05.09 

 

 

Суддя                                                                     Драчук Тетяна Олександрівна

 

Згідно з оригіналом

Суддя

Секретар

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація