Судове рішення #5031747

          Справа № 2-859/2008 рік                                                  

                                                    РІШЕННЯ

Ім'ям   України


17  липня  2008 року                                       Верхньодніпровський районний суд                                                                                                  

                                                                                     Дніпропетровської області


У складі: головуючого – судді Дунай Л.В.

при секретарі – Зубачевській О.А.


розглянувши у відкритому судовому засіданні  в місті  Верхньодніпровську

цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Зарічанської сільської територіальної громади про визнання права власності на самочинно збудоване нерухоме майно, -

                                                            Встановив:

До суду звернулася  позивачка  з позовом  про визнання права власності на самочинно збудоване нерухоме майно, посилаючись на  наступне:

На підставі договору купівлі-продажу жилого будинку від 17 лютого 1989 року, посвідченого державним нотаріусом Верхньодніпровської державної нотаріальної контори і зареєстрованого в реєстрі за НОМЕР_1 вона є власником жилого будинку з господарчими та побутовими спорудами, розташованого у селі Домоткань Верхньодніпровського району Дніпропетровської області на земельній ділянці площею 600 кв.м. Договір купівлі-продажу був оформлений на її дошлюбне прізвище ОСОБА_2. Зараз після реєстрації шлюбу її прізвище ОСОБА_1.

Земельна ділянка, на якій розташоване домоволодіння належить їй на праві користування.

З метою утворення більш комфортних умов для проживання в домоволодінні у 1990 році самочинно без погодження у відповідних установах було побудовано гараж О-1 площею 27 кв.м. вартістю на цей час 4350 гривень.

На цей час в неї виникла необхідність в відчуженні належного їй жилого будинку, але рішенням реєстратора КП «Верхньодніпровське БТІ» від 22 травня 2008 року їй було відмовлено в наданні витягу з Реєстра права власності на предмет відчуження  і в зв’язку з тим, що техніком при обстеженні домоволодіння було виявлено самовільно збудований гараж О-1.  

Позивачка до судового засідання не з’явилася, надавши суду заяву про розгляд справи у її відсутності та про те, що свої позовні вимоги підтримує в повній мірі..

Відповідач по справі до судового засідання не з’явився, надавши суду заяву про розгляд справи у його відсутності та про визнання  позовних вимог.

 Вислухавши осіб, які беруть участь у справі, суд прийшов до висновку, що вимоги позивачки  підлягають задоволенню з таких підстав:

З наданої суду копії договору купівлі-продажу, посвідченого державним нотаріусом Верхньодніпровської державної нотаріальної контори за реєстром під НОМЕР_1 17 лютого 1989 року, судом встановлено, що ОСОБА_2 є власником жилого будинку з господарчими та побутовими спорудами, розташованого у селі Домоткань Верхньодніпровського району Дніпропетровської області на земельній ділянці площею 600 кв.м.

Договір купівлі-продажу був оформлений на дошлюбне прізвище позивачки - ОСОБА_2.

На даний час, після реєстрації шлюбу позивачки прізвище – ОСОБА_1.

Земельна ділянка, на якій розташоване домоволодіння належить їй на праві приватної власності.

З наданої суду копії технічного паспорту на жилий будинок індивідуального житлового фонду, оформленого КП «Верхньодніпровське БТІ», судом встановлено, що на території домоволодіння є господарські будови гараж О-1, площею 27 кв.м., самовільно збудований.

Згідно повідомлення КП «Верхньодніпровське БТІ» від 13.05.2008 року – власником було самовільно збудовано гараж О-1.

Виходячи з рішення реєстратора про відмову у реєстрації – ОСОБА_1 не оформила самовільно збудований гараж у відповідності з вимогами законодавства.

Тому вказану забудову можна визнати самочинною.

Згідно статті  376 частини 2 ЦК України -  особа, яка здійснила або здійснює самочинне будівництво нерухомого майна, не набуває права власності на нього.

 Згідно частини 3 цієї статті закону, право власності на самочинно збудоване нерухоме майно може бути за рішенням суду визнане за особою, яка здійснила самочинне будівництво на земельній ділянці, що не була їй відведена для цієї мети, за умови надання земельної ділянки у встановленому порядку особі під уже збудоване нерухоме майно.

Згідно пункту 5 вказаної статті на вимогу власника (користувача) земельної ділянки, суд може визнати за ним право власності на нерухоме майно, яке самочинно збудоване на ній, якщо це не порушує права інших осіб.

Як встановлено у судовому засіданні, на земельній ділянці, площею 600 кв.м., було зведено гараж О-1, площею 27 кв.м., вартістю 4350 гривень, без оформлення у встановленому законом порядку.

Вказані споруди згідно акту обстеження самовільної забудови з метою визначення відповідності будівельним нормам від 26 травня 2008 року, виданого Верхньодніпровським архітектурно-проектувальним бюро – гараж розміром 3,75х7,20 м. – відповідають ДБН 79-92 «Житлові будинки для індивідуальних забудовників України».

У відповідності з вище наведеними вимогами Закону, суд має право визнати за ОСОБА_1 право власності на самовільне будівництво.

На  підставі  статті  376 ЦК України, керуючись статтями 10, 88, 137, 179 ЦПК України,  суд -  

Вирішив:


Визнати  за  ОСОБА_1, право власності на гараж О-1 площею 27 кв.м., вартістю 4350 гривень, розташований у належному їй домоволодінні у селі Домоткань Верхньодніпровського району Дніпропетровської області на підставі Договору купівлі-продажу, посвідченому 17 лютого 1989 року Верхньодніпровською державною нотаріальною конторою за реєстром під НОМЕР_1, на земельній ділянці площею 600 кв.м.

 

Рішення  суду може бути  оскаржене до Апеляційного  суду   Дніпропетровської області  шляхом подачі заяви  про апеляційне оскарження  рішення суду  протягом десяти днів  з дня проголошення рішення  . Апеляційна скарга  на рішення суду подається протягом двадцяти днів  після подання  заяви про апеляційне оскарження.

 

 Головуючий:





Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація