Судове рішення #5028332
Справа№2-557/09

Справа№2-557/09

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

3 червня 2009 року                         Слов`яносербський районний суд в складі:

головуючого  судді                                                Кобзій Т.І.

при секретарі                                                           Мінка Н.О.,

з участю представників позивача                          ОСОБА_1,  ОСОБА_2,

представника відповідача                                      ОСОБА_4,

Розглянувши|розгледівши| у відкритому|відчиненому|  судовому засіданні в залі суду в сел. Слов`яносербськ цивільну справу |річ|  за   позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_5  про стягнення аліментів на утримання повнолітньої   дитини, яка   потребує матеріальної допомоги,

В С Т А Н О В И В:

Позивачка |позовниця,позивачка|  звернулася до суду з даним |із|   |теперішнім,даним|  позовом, посилаючись на ту обставину, що |із| відповідач є її батьком та до її повноліття виплачував аліменти. Його батьки припинили спільне життя,  вона проживає окремо від батька, є інвалідом з дитинства 3 групи та потребує матеріальної допомоги від батька. ЇЇ мати, з якою вона проживає, є інвалідом 2 групи, ніде не працює та отримує невелику пенсію в розмірі 556 грн., тому не має можливості надавати матеріальну допомогу на утримання позивачки. Відповідач працездатний і повинен надавати їй  матеріальну допомогу.

    Позивачка |позовниця,позивачка| просила |прохає|  суд стягнути з відповідача аліменти на  її користь  в розмірі 1/4 частини|частки| його прибутків в місяць та надіслала до суду заяву про розгляд справи за її відсутності.

    Відповідач  з позовом не згоден, суду пояснив, що позивачка навчалася в Луганському ОПТУ, де перебувала на неповному державному забезпеченні, отримувала стипендію в сумі 75 грн. на місяць, безкоштовно харчувалася та проживала в гуртожитку. Крім того, вона отримує допомогу в розмірі 544 грн., тож має прибуток більше 1000 грн. на місяць і не потребує матеріальної допомоги. Сам же відповідач перебуває на обліку у лікарів у зв'язку з захворюваннями, відмовився від групи інвалідності, щоб мати можливість працювати та утримувати сім'ю, має неповнолітнього сина, який буде продовжувати навчання  в вузі, тому не має можливості надавати допомогу позивачці, і просить відмовити в позові.

  

      Дослідивши матеріали справи |речі| , заслухавши представників позивачки, відповідача та представника відповідача, суд знаходить |находить|  позовні вимоги обгрунтованими і підлягаючими частковому задоволенню з наступних підстав. Відповідач є |з'являється,являється|  батьком ОСОБА_3, що підтверджується копією свідоцтва про народження.   Відповідно до  ст. 198 Сімейного |родинного|  Кодексу України батьки зобов'язані утримувати своїх повнолітніх непрацездатних дітей, які потребують матеріальної допомоги, якщо вони можуть таку матеріальну допомогу надавати. Позивачка є непрацездатною, інвалідом 3 групи з дитинства безстроково, на даний час не навчається, оскільки знаходиться в академічній відпустці отримує допомогу в розмірі 544 грн., та інших прибутків не має,. Та потребує матеріальної допомоги відповідача. Відповідач працездатний, працює, має середню заробітну плату близько 3000 грн. на місяць, і має можливість надавати позивачці матеріальну допомогу.    Посилання відповідача на ту обставину, що він не має можливості виплачувати аліменти, оскільки має  неповнолітнього сина від повторного шлюбу, перебуває на диспансерному обліку  у лікарів, не позбавляють відповідача можливості виплачувати аліменти на користь позивачки, проте  суд враховує ці обставини при визначенні розміру аліментів, які стягуються. Враховуючи вищевказані обставини, матеріальний стан сторін, суд вважає, що аліменти з відповідача необхідно стягнути в частці від заробітку в розмірі 1/8 частини доходів на місяць.

 

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.198, 200,201 Сімейного|родинного| кодексу України, ст.ст.10,60,212, 214 ЦПК|  України, суд

ВИРІШИВ|розв'язав|:

Стягувати аліменти з ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1, який народився в  сел. Фрунзе Слов`яносербського району Луганської обл. на користь повнолітньої доньки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, на її утримання |вміст,утримання|  в розмірі 1/8 частини|частки| його заробітку (доходів) в місяць, починаючи|розпочинаючи,зачинаючи| з |із|14 .05.2009 року безстроково.

    Стягнути з ОСОБА_5  судовий збір на користь держави в сумі 51 грн. (п'ятдесят одна грн.) та витрати на інформаційно-технічне забезпечення судів в сумі 250 грн. (двісті п'ятдесят грн.).

 

    Рішення|розв'язання,вирішення,розв'язування| суду в частині стягнення аліментів за один місяць підлягає негайному виконанню і може бути оскаржено в апеляційний суд Луганської області через Слов`яносербський районний суд шляхом подання в 10-денний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги або шляхом подання в десятиденний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження  і поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги.

 

 

 

Суддя                                                                          Кобзій Т.І.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація