Справа №2-63/2007р.
РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 січня 2007 року Бобринецький районний суд Кіровоградської області в складі:
головуючого-судді - ОРІНКО В. В.
при секретарі -КУЦЕНКО Н.П.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Бобринець в залі судових засідань Бобринецького районного суду справу за позовом
ОСОБА_1 до
ОСОБА_2
ОСОБА_3
Про визнання додаткового строку на прийняття спадщини,-
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернулась до суду з позовом про визнання додаткового строку на прийняття спадщини, що відкрилася після смерті чоловіка, ІНФОРМАЦІЯ_1 в зв'язку з пропуском встановленого законом шестимісячного терміну.
Сторони в судове засідання не з'явилися, не заперечують проти розгляду справи в їх відсутність.
Суд, вивчивши матеріали справи, приходить до слідуючого: ІНФОРМАЦІЯ_1 в м. Бобринець, Кіровоградської області помер чоловік позивачки ОСОБА_4, після смерті якого відкрилася спадщина у вигляді житлового будинку, розташованого АДРЕСА_1 та грошових заощаджень в Бобринецькому Ощадбанку № 3018.
Спадкоємцями на дану спадщину за законом являється позивач та доньки померлого.
ОСОБА_2 та ОСОБА_3, які від спадщини відмовилися на користь останньої.
Однак реалізувати своє право на спадкове майно не може, так як пропустила встановлений законом 6-ти місячний строк для прийняття спадщини.
Згідно ст.ст. 1269-1270 ЦК України спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав із спадкодавцем, повинен подати в строк 6 місяців заяву до нотаріальної контори про прийняття спадщини.
В судовому засіданні встановлено, що позивач дійсно у встановлений законом термін не звернулася до нотаріальної контори, але з поважних причин, так як через юридичну необізнаність вважала, що прийняття спадщини можливе лише після перебігу вищевикладеного строку, крім того, зазнавши, в особі чоловіка, тяжкої втрати, психологічно не була готова до документального оформлення свого права на спадщину за законом, але від спадщини не відмовляється і бажає її прийняти.
Згідно ст.1272 ЦК України за позовом спадкодавця, який пропустив строк для прийняття спадщини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Враховуючи викладене суд вважає, що позивач пропустила строк на прийняття спадщини з поважних причин, а тому вважає, що позов підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст.209, 213, 215 ЦПК України, ст.ст. 1270, 1272 ЦК України, суд,-
ВИРІШИВ:
Надати ОСОБА_1, додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини за законом після смерті чоловіка ОСОБА_4, померлого ІНФОРМАЦІЯ_1, протягом двох місяців з дня набрання чинності рішення суду.
Заява про апеляційне оскарження може бути подана протягом 10 днів з часу винесення рішення. Апеляційна скарга подається протягом 20 днів після подачі заяви про апеляційне оскарження.
СУДДЯ (підпис)
Копія вірна:
СУДДЯ В.В.Орінко