УXВАЛA 2-100\2007p.
18 січня 2007 року Бершадський районний суд
Вінницької області
В складі головуючого Зайцев М.П,
при секретарі Дмитрук Т.І.
розглянувши у попередньому судовому засіданні в місті Бершадь
справу за позовом ОСОБА_1 до Бершадської міської
ради Вінницької області про визнання права власності,
встановив:
ОСОБА_1. звернулась до суду з позовом до Бершадської міської ради Вінницької області про визнання права власності на гараж, зазначаючи, що 6.06.1992 року вона придбала квартиру за адресою АДРЕСА_1, також придбала гараж, яким попередній власник користувався на протязі 14 років. На сьогоднішній день оформитись в правах власності на гараж, вона позбавлена можливості, оскільки, звернувшись до відповідача із заявою про надання дозволу на будівництво гаража, Бершадська міська рада листом №НОМЕР_1 повідомила, що гараж збудовано понад десять років назад і збудовано самовільно, тому Бершадська міська рада не може надати дозвіл на будівництво уже існуючого гаража.
Відповідно до ч.З ст.376 ЦК України право власності на самовільно збудоване нерухоме майно може бути за рішенням суду визнане за особою, яка здійснила самовільне будівництво на земельній ділянці, що не була їй виділена для цієї мети, за умови надання земельної ділянки у встановленому порядку особі під уже збудоване нерухоме майно.
У зв'язку з наведеним просить позов задоволити.
У судовому засіданні сторони зробили спільну заяву і надали суду укладену підписану мирову угоду, з метою врегулювання спору на основі взаємних поступок. За умовами мирової угоди відповідач Бершадська міська рада Вінницької області, визнає за позивачкою ОСОБА_1 право власності на гараж площею 23 кв.м, на земельній ділянці площею 60 кв.м, за адресою АДРЕСА_2, м.Бершадь.
Виходячи з наведеного, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання.
Відповідно до ч.4 ст. 130 ЦПК України при укладенні мирової угоди ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст. 174 цього ж Кодексу. Згідно ч.4 ст. 175 ЦПК України у разі укладення сторонами мирової угоди суд за наявності для того законних підстав постановляє ухвалу про закриття провадження у справі.
Зазначена спільна заява та мирова угода приєднані до справи. Сторонам роз'яснені наслідки такого рішення та закриття провадження по справі, передбачені ст. 206 ЦПК України.
Враховуючи, що мирова угода укладена сторонами не суперечить закону, не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, вчинена в інтересах обох сторін, суд у відповідності до ст. 175, п.4 ч.1 ст. 205 ЦПК України ухвалою закриває провадження у справі.
Керуючись п.4 ч.1 ст.205 ЦПК України , суд,
ухвалив:
Визнати мирову угоду, укладену ОСОБА_1 та Бершадською міською радою Вінницької області, за якою :
Бершадська міська рада Вінницької області, визнає за ОСОБА_1, право власності на гараж площею 23 кв.м. на земельній ділянці площею 60 кв.м. за адресою АДРЕСА_2 м.Бершадь Вінницької області.
Провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Бершадської міської ради Вінницької області про визнання права власності на гараж, закрити.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк 10 днів, ухвала суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги ухвалу, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Апеляційного суду
Вінницької області через суд першої інстанції шляхом подачі в 5-денний строк з
дня винесення ухвали заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього
протягом 10 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції
або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.