Судове рішення #5024648
Справа № 2-792/09 р

 

                                            Справа  № 2-792/09 р.

   Р І Ш Е Н Н Я

і м е н е м    У К Р А Ї Н И

 

02 березня 2009 року                                   м. Сімферополь

 

     Сімферопольський районний суд Автономної Республіки Крим у складі:

головуючого судді Биховець М.О.

при секретарі Долотенко Є.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Сімферополі справу за   позовом ОСОБА_1 до Гвардійської селищної Ради Сімферопольського району АРК про визнання факту прийняття спадщини та визнання права власності у порядку спадкування за законом,

в с т а н о в и в:

 

      18.11.2008 року ОСОБА_1  звернувся  до суду з позовом до  Гвардійської селищної   Ради Сімферопольського району АРК про встановлення факту прийняття спадщини після  смерті батька, та визнання права власності після  смерті батька та діда на будинок.  Вимоги мотивовані тим, що після їх смерті відкрилася спадщина у вигляді житлового будинку АДРЕСА_1. Позивач не звертався до нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини, але фактично її прийняв,  проживав у спірному будинку, ремонтував будинок, сплачував комунальні платежі, провів електропостачання та водопостачання,   нотаріальна контора відмовила у видачі свідоцтва про право власності на спадщину у зв'язку з тим, що право власності на будинок не було оформлено за померлим належним чином та  несвоєчасним зверненням до нотаріальної контори для отримання свідоцтва на право спадщини.

У судовому засіданні   позивач вимоги підтримав у повному обсязі.

Представник відповідача - Гвардійської селищної Ради Сімферопольського району АРК в судове засідання не з`явився. До суду надійшла заява Гвардійського селищної  голови, згідно з якою позовні вимоги відповідач визнає, просить слухати справу за його відсутності.

Вислухавши пояснення позивача, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає  задоволенню з наступних підстав.

    Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер дід позивача ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2 помер  батько позивача ОСОБА_3, після їх смерті відкрилася спадщина у вигляді житлового будинку АДРЕСА_1.    Згідно   наданих до  суду матеріалів - домової книги,  технічного паспорту, довідки Гвардійської селищної ради, акту про передачу будинку з надвірними спорудами, реєстраційного посвідчення, померлому ОСОБА_2 належав спірний житловий будинок. ОСОБА_3 набув право власності на  зазначений будинок після смерті батька ОСОБА_2 в порядку ст. 549 ЦК УРСР в редакції 1963 року.

    Позивач є єдиним спадкоємцем після смерті батька ОСОБА_3 у встановлений законом термін не оформив право власності на спадкове майно після смерті батька, але відповідно до положень ст. 549 ЦК УРСР   прийняв спадщину, оскільки фактично вступив в управління та володіння спадковим майном, вселився в будинок, ремонтував будинок, провів електропостачання та водопостачання, сплачував комунальні платежі.

    Згідно даних Сімферопольської районної державної нотаріальної контори, спадкових справ після смерті ОСОБА_2 і ОСОБА_3, не заводилося.

При таких обставинах суд вважає, що   позовні вимоги  засновані на законі і підлягають задоволенню.

    На підставі наведеного, керуючись ст. 328, 1261, 1268, 1270 ЦК України,   керуючись ст. 10, 11, 209, 212, 214-215 ЦПК України, суд      

                                             

 

 

                                                                    В и р і ш и в:

 

Позовні вимоги задовольнити.

Встановити факт прийняття спадщини ОСОБА_1 після смерті ОСОБА_3, померлого  ІНФОРМАЦІЯ_2.

Визнати за ОСОБА_1 право власності на житловий будинок   АДРЕСА_1 в порядку спадкування після смерті ОСОБА_3.

У судовому засіданні 02 березня 2009 р. проголошено вступну та резолютивну частини судового рішення.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Автономної Республіки Крим через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги,   або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.

  

 

   

Суддя

 

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація