Справа № 2 - 22 2007 рік
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
31 січня 2007 р. Богородчанський районний суд
Івано-Франківської області
у складі: головуючого-судді Гутича П.Ф.
секретаря РоманюкН.І.
пр.відповідача ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт.Богородчани справу за позовом ОСОБА_1 до Богородчанської райдержадміністрації, управління праці та соціального захисту населення РДА про стягнення заборгованої заробітної плати,-
в станови в:
ОСОБА_1 звернулася в суд з позовом до Богородчанської РДА, управління праці та соціального захисту населення про стягнення заборгованої заробітної плати в розмірі 7679 гр.
Свої вимоги мотивує тим, що постановою Богородчанського районного суду поновлена на посаді заступника начальника управління праці та соціального захисту населення Богородчанської РДА з ІНФОРМАЦІЯ_1 року. За час вимушеного прогулу за період з ІНФОРМАЦІЯ_2 року їй виплачено ІНФОРМАЦІЯ_3 року 3475 гр.
За період з ІНФОРМАЦІЯ_4 року відповідач заборгував їй заробітну плату в розмірі 7679 гр. Просить стягнути дану суму з управління соціального захисту в її користь, а з голови райдержадміністрації ОСОБА_3 стягнути дану суму в користь управління.
В судове засідання позивачка не з'явилася, направивши в суд заяву про розгляд справи в її відсутності.
В судовому засіданні ІНФОРМАЦІЯ_5 року представник позивачки позов підтримувала частково та пояснила, що заробітна плата частково виплачена за період з ІНФОРМАЦІЯ_6 р.
Представник управління праці та соціального захисту населення позов визнала частково та пояснила, що заборгованість по виплаті заробітної плати ОСОБА_1 за ІНФОРМАЦІЯ_7 року становить 3853 гр. 86 коп. Решта зарплати виплачено. Причиною Невиплати заробітної плати було те, що ОСОБА_1 в цей час не працювала. Не було розпорядження голови РДА про поновлення її на роботі. Тому не було підстав для допуску її до роботи.
Представник Богородчанської РДА та 3-тя особа -ОСОБА_3 в судове засідання не з'явилися повторно, хоча про день і час розгляду справи належним чином повідомлені. Про причини неявки суд не повідомили.
Заслухавши пояснення представника відповідача - управління праці та соціального захисту населення, вивчивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає до часткового задоволення.
Постановою Богородчанського районного суду від ІНФОРМАЦІЯ_8 року зобов'язано Богородчанську районну державну адміністрацію поновити ОСОБА_1 на посаді заступника начальника управління праці та соціального захисту населення з ІНФОРМАЦІЯ_1 р.
Розпорядженням першого заступника голови РДА від ІНФОРМАЦІЯ_9 р.НОМЕР_1 ОСОБА_1 поновлена на роботі ІНФОРМАЦІЯ_10 року. Позивачка не заперечує, що заробітна плата за час вимушеного прогулу по ІНФОРМАЦІЯ_8 року та з ІНФОРМАЦІЯ_6 року по д.ч. їй виплачена.
Згідно з довідкою управління праці та соціального захисту населення від ІНФОРМАЦІЯ_11 р.НОМЕР_2 заборгованість по виплаті заробітної плати ОСОБА_1 за період з ІНФОРМАЦІЯ_12 року становить 3853 гр. 86 коп.
Відповідно до ст.236 КЗпП України, у разі затримки власником або уповноваженим ним органом виконання рішення про поновлення незаконно звільненого працівника на роботі, орган, що розглядає трудовий спір, виносить ухвалу про виплату середнього заробітку за час затримки.
Отже з Богородчанського управління праці та соціального захисту населення слід стягнути в користь ОСОБА_1 3853 гр. 86 коп.
У відповідності з ст.237 КЗпП України суд покладає на службову особу винну у затримці рішення суду про поновлення на роботі обов'язок покрити шкоду, заподіяну підприємству, установі, організації у зв'язку з оплатою працівникові часу вимушеного прогулу.
Постановою суду від ІНФОРМАЦІЯ_8 року обов'язок поновити ОСОБА_1 на роботі покладено на Богородчанську РДА. Винним у затримці виконання рішення суду є голова РДА ОСОБА_3, який несвоєчасно видав розпорядження про поновлення її на роботі.
Отже з ОСОБА_3 слід стягнути в користь управління праці та соціального захисту населення 3853 гр. 86 коп.
На підставі ст.ст.236, 237 КЗпП України, керуючись ст.ст.213,215 ЦПК України, суд,-
Рішив:
Позов задовольнити частково. Стягнути з управління праці та соціального захисту населення Богородчанської районної державної адміністрації в користь ОСОБА_1 3853 гр. 86 коп. середнього заробітку за період затримки виконання рішення суду про поновлення її на роботі.
Стягнути з ОСОБА_3 в користь управління праці та соціального захисту населення Богородчанської райдержадміністрації 3853 гр. 86 коп. шкоди, заподіяної внаслідок вимушеного прогулу ОСОБА_1
В решті позову відмовити.
Стягнути з управління праці та соціального захисту населення в дохід держави 51 гр. судових витрат та 30 гр. витрат на інформаційно-техгічне забезпечення розгляду справи.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. В разі подачі заяви про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку.
Заява про апеляційне оскарження рішення суду до апеляційного суду Івано-Франківської області може бути подана протягом 10 днів з дня проголошення рішення .Апеляційна скарга на рішення подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження/через суд першої інстанції.