Апеляційний суд Житомирської області
м. Житомир, вул. 1-го Травня, 24, 10008, (0412) 47-26-44
Суддя апеляційного суду Житомирської області Фргшовська К.С., [яочи питання, відповідно до ст. 297 ЦПК України про прийняття дійної скарги Управління Пенсійного фонду України в Луганському |і Житомирської області на постанову Лугинського районного суду ирської області від 26 липня 2010 року по справі за позовом овського ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в ькому районі Житомирської області про визнання дій неправомірними Ьгягнення коштів, передбачених Законом України «Про статус і ¦льний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської |трофи», -
встановив :
Постановою Лугинського районного суду Житомирської області від 26 2010 року позов задоволено частково. Не погоджуючись з даною ановою, відповідач подав апеляційну скаргу до апеляційного суду юрської області.
У зв'язку з прийняттям Закону України «Про внесення змін до деяких Інодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов'язаних із Іальними виплатами» від 18 лютого 2010 року №1691 -VI матеріали даної Іви разом з апеляційною скаргою були надіслані до апеляційного суду ¦мирської області для перегляду судового рішення в порядку цивільного Иинства.
Рішенням Конституційного Суду України від 09 вересня 2010 року №19- |!010/справа №1-40/2010 визнано такими, що не відповідають Конституції аїни (є неконституційними), положення Закону України «Про внесення до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, 'язаних із соціальними виплатами» від 18 лютого 2010 року №1691-VI, а
-пункту 2 розділу І: «Пункт 3 частини першої статті 18 Кодексу іністративного судочинства України виключити»;
-пункту 2 розділу II: «Після набрання чинності цим Законом ііністративні суди завершують розгляд справ, провадження в яких було ікрито за пунктом 3 частини першої статті 18 Кодексу адміністративного Іочинства України. Адміністративні позови, апеляційні та касаційні ірги чи подання, подані до набрання чинності цим Законом до відповідних віністративних судів в адміністративних справах, передбачених пунктом З |тини першої статі 18 Кодексу адміністративного судочинства України, і »якими провадження не відкрито, передаються цими судами до відповідних рів, які здійснюватимуть їх розгляд у порядку цивільного судочинства».
Також визнано неконституційними п. 2 ч. 1 ст. 15 ЦПК України в цакції Закону України від 18 лютого 2010 року №1691-УІ.
Рішення Конституційного Суду України є обов'язковим до виконання на рриторії України.
Згідно з ч.2 ст. 152 Конституції України закони, інші правові акти ро їх окремі положення, що визнанні неконституційними, втрачають (шність з дня ухвалення Конституційним Судом України рішення про їх їконституційність .
Отже, з дня прийняття Конституційним Судом України рішення від 09 ересня 2010 року №19-рп/2010/справа №1-40/2010, вищезазначена категорія прав не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства апеляційним удом Житомирської області.
1 № 22ц-7691/10 зія 57
Враховуючи викладене, вважаю за необхідне відмовити заявнику у рийнятті апеляційної скарги на постанову суду та направити дану справу
разом з апеляційною скаргою для розгляду за підвідомчістю до Київськог апеляційного адміністративного суду, про що повідомити осіб, які берут участь у справі.
Керуючись ст.ст. 8, 15, 313, 315, 324, 325 ЦПК України, Рішенн Конституційного Суду України від 09 вересня 2010 року №19-рп/201 суддя,-
ухвалив :
Відмовити Управлінню Пенсійного фонду України в Лугинському райо Житомирської області у прийнятті апеляційної скарги на постано" Лугинського районного суду Житомирської області від 26 липня 2010 ро' року.
Справу за позовом ОСОБА_2 до Управлї Пенсійного фонду України в Лугинському районі Житомирської області п
визнання дій неправомірними та стягнення коштів, передбачених Закон України «Про статус і соціальний захист громадян, які постражда внаслідок Чорнобильської катастрофи», разом з апеляційною скарг направити для розгляду за підвідомчістю до Київського апеляційно адміністративного суду, про що повідомити осіб, які беруть участь справі.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та мо бути оскаржена в касаційному порядку протягом двадцяти днів з д набрання нею законної сили.