Справа 2 – 2184/2009
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
06.05.2009 р. Київський райсуд м. Полтави у складі :
головуючого - судді Куліша Ю.В.,
при секретарі - Іванченко О.М.
за участі позивача - ОСОБА_1
відповідача - ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Полтаві цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання договору купівлі-продажу житлового будинку дійсним та визнання права власності на нього, -
В С Т А Н О В И В :
Позивачка ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до відповідача ОСОБА_2 про визнання договору купівлі-продажу житлового будинку дійсним та визнання права власності на нього. Обґрунтовуючи свій позов, зазначала, що у березні 2009 року домовилась з відповідачем щодо всіх істотних умов договору купівлі-продажу житлового будинку по АДРЕСА_1 та передала йому гроші у сумі 11000 гривень, що підтверджується розпискою, а відповідач їй - будинок. В Подальшому відповідач ухиляється від нотаріального посвідчення договору. Просить визнати договір купівлі-продажу від 22 березня 2009 року на житловий будинок по АДРЕСА_1 між нею та ОСОБА_2 дійсним та визнати за нею право власності на житловий будинок по АДРЕСА_1.
В судовому засіданні позивач позов підтримала, підтвердила обставини, викладені в позовній заяві, просить задовольнити позовні вимоги.
Відповідач ОСОБА_2. в судовому засіданні при попередньому розгляді справи проти задоволення позовних вимог не заперечувала їх повністю визнав та подав заяву про розгляд справи у його відсутність.
Враховуючи, що в матеріалах справи є достатньо даних про права і обов’язки сторін, суд приходить до висновку про можливість розгляду справи без участі осіб, що не з’явились.
Заслухавши позивача, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі з наступних підстав.
Судом встановлено, що будинок АДРЕСА_1 належав на підставі свідоцтва про право на спадщину виданого 5 грудня 2006 року державним нотаріусом Другої Полтавської державної нотаріальної контори зареєстрованого у встановленому порядку 26 січня 2007 року. 22 березня 2009 року сторони домовилися щодо усіх істотних умов купівлі-продажу вказаного будинку, зокрема про грошову суму яку позивачка мала сплатити за будинок – 11000 гривень і передачу їй будинку. Відповідач отримав від неї обумовлені 11000 гривень, що підтверджується розпискою та фактично передав будинковолодіння у її володіння та користування, що підтвердив у судовому засіданні. Причини неявки у нотаріальну контору, на які посилається відповідач, є неповажними і фактично свідчать про ухиляння від посвідчення договору у нотаріуса.
Установлені судом обставини визнані сторонами і відповідно до ст.61 ч.1 ЦПК України доказуванню не підлягають..
Відповідно до ст.220 ч.2 ЦК України якщо сторони домовилися щодо усіх істотних умов договору, що підтверджується письмовими доказами, і відбулося повне або часткове виконання договору, але одна із сторін ухилилася від його нотаріального посвідчення, суд може визнати такий договір дійсним. У цьому разі наступне нотаріальне посвідчення договору не вимагається.
З огляду на викладене суд приходить до висновку, що позов обгрунтований та підлягає до задоволення
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 220 ЦК України, ст. ст. 209, 213-215 ЦПК України, суд, -
В И Р І Ш И В :
Позов задовольнити повністю.
Визнати договір купівлі-продажу житлового будинку АДРЕСА_1 укладений 22 березня 2009 року між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 дійсним.
Визнати право власності за ОСОБА_1 на житловий будинок за адресою: АДРЕСА_1
Вказане рішення підлягає реєстрації в Колективному підприємстві Полтавське технічне бюро інвентаризації «Інвентаризатор»
Рішення суду може бути оскаржено до апеляційного суду Полтавської області через Київський районний суд м. Полтави шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення рішення та подачі апеляційної скарги на рішення суду протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення рішення.
Рішення суду набирає чинність після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана, рішення набирає законної сили після закінчення строку на подання апеляційної скарги У разі подання апеляційної скарги, рішення набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Головуючий Ю.В. Куліш