Справа № 2-8/2009 р.
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
6 лютого 2009 року Шевченківський районний суд м.Львова
в складі: головуючої - судді Свірідової В.В.
при секретарі Лига Ю.І.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Львові цивільну справу за позовом Моторного (транспортного) страхового бюро України до ОСОБА_1 про відшкодування коштів, -
у с т а н о в и в:
21 жовтня 2008 року позивач звернувся до суду з позовом до ОСОБА_1 в якому просить постановити рішення яким стягнути з відповідача суму витрат на виплату страхового відшкодування у розмірі 8 551грн. 65коп. В обгрунтування позову посилається на те, що 2 березня 2006 року у м. Львові по вул. Шевченка з вини громадянина ОСОБА_1, який керував автомобілем НОМЕР_1, була скоєна дорожньо-транспортна пригода. 02.03.2006 року у відповідача не було чинного договору обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів. В результаті вищезгаданої дорожньо-транспортної пригоди було пошкоджено автомобіль марки «Мерседес» державний номерний знак НОМЕР_2, що належить ОСОБА_2, розмір завданих збитків становить 7 150,15 грн. Власник пошкодженого автомобіля з метою отримання відшкодування звернувся до Моторного (транспортного) страхового бюро України з відповідною заявою, до якої було додано копію полісу обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів № ВА/1595868 з терміном дії 30.08.2005 р. – 29.08.2006р. Позивач відшкодував шкоду заподіяну з вини власника транспортного засобу, який не застрахував свою цивільно-правову відповідальність. Відповідно до чинного законодавства у позивача виникло право зворотної вимоги (регресу) до винної особи у розмірі виплаченого відшкодування. 19.06.2006 року Моторне (транспортне) страхове бюро України звернулось до відповідача з листом про компенсацію витрат в добровільному порядку, відповіді не надходило. Позивач просить позовні вимоги задоволити повністю.
В попередньому судовому засіданні представник позивача Стефківський В.І. позовні вимоги підтримав, зіславшись на обставини викладені в позові та пояснив, що дійсно страховий випадок мав місце, МТСБУ виплатило відшкодування потерпілому, лист відповідачу було надіслано, жодної відповіді не поступало, просить позов задоволити в повному обсязі.
Відповідач ОСОБА_1 в попередньому судовому засіданні позовні вимоги визнав та пояснив, що дійсно 02.03.2006 року мала місце дорожньо-транспортна пригода, яка сталася з його вини, що автомобілю марки «Мерседес» було завдано технічних пошкоджень, жодних відшкодувань збитків він не проводив та на момент зіткнення з автомобілем, що належить гр. ОСОБА_2 у нього не було чинного договору обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів.
Заслухавши пояснення представника позивача та відповідача, дослідивши інші докази по справі, суд вважає, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.
Судом встановлено, що 2 березня 2006 року у м. Львові по вул. Шевченка мала місце дорожньо-транспортна пригода, яка сталася з вини ОСОБА_1, що стверджується постановою Шевченківського районного суду м. Львова від 31 березня 2006 року. В результаті вищезгаданої дорожньо-транспортно пригоди був пошкоджений автомобіль марки «Мерседес» державний номерний знак НОМЕР_2, що належить ОСОБА_2 Згідно висновку спеціаліста експертного автотоварознавчого дослідження № 273/06 від 07.03.2006 року розмір завданих збитків становить 7 150,15 грн. Власник пошкодженого автомобіля з метою отримання відшкодування звернувся до Моторного (транспортного) страхового бюро України з відповідною заявою та копією полісу обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів № ВА/1595868 із терміном дії з 30.08.2005р. по 29.08.2006р.
Відповідно до п. 41.1. а) ст. 41 Закону України «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» Моторне (транспортне) страхове бюро України за рахунок коштів фонду захисту потерпілих, відшкодовує шкоду на умовах, визначених цим Законом, у разі її заподіяння транспортним засобом, власник якого не застрахував свою цивільно-правову відповідальність.
Згідно ст. 22 Закону України «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» Моторне (транспортне) страхове бюро України відшкодовує у встановленому цим Законом порядку оцінену шкоду, яка була заподіяна життю, здоров’ю та майну третіх осіб під час дорожньо-транспортної пригоди.
У зв’язку з настанням страхового випадку Моторне (транспортне) страхове бюро України 14 червня 2006 року здійснило виплату відшкодування потерпілій особі ОСОБА_2 в розмірі 7 150,15грн., що стверджується копією платіжного доручення № 498 від 14.06.2006р.
Ст. 1191 ЦК України передбачає, що особа, яка відшкодувала шкоду, завдану іншою особою, має право зворотної вимоги (регресу) до винної особи у розмірі виплаченого відшкодування.
19.06.2006 року Моторне (транспортне) страхове бюро України звернулось до ОСОБА_1 з листом про компенсацію витрат в добровільному порядку, однак, відповіді отримано не було.
Таким чином, оскільки з вини відповідача сталася дорожньо-транспортна пригода, в результаті якої пошкоджено майно (транспортний засіб) страхувальника та позивач виплатив страхувальнику страхове відшкодування, то до нього перейшло право вимоги до відповідача в розмірі виплаченого відшкодування.
Виходячи з наведеного, суд приходить до висновку, що позовні вимоги слід задоволити та стягнути з відповідача на користь позивача за заподіяну матеріальну шкоду 7 150,15 грн., 1 300 грн. витрат на правову допомогу, а також 71,50 грн. сплаченого судового збору та 30 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.
Керуючись ст.ст. 10, 11, 60, 88, 209, 212, 214-215, 218, ЦПК України, ст. 1191 ЦК України, ст.ст. 22, 38, 41 Закону України «Про обов’язкове страхування цивільно-роавової відповідальності власників наземних транспортних засобів», суд, -
в и р і ш и в:
Позов задоволити повністю.
Стягнути з ОСОБА_1 в користь Моторного (транспортного) страхового бюро України кошти в сумі 7 150 (сім тисяч сто п’ятдесят) гривень 15коп за заподіяну матеріальну шкоду, 1 300 (одна тисяча триста) гривень витрат на правову допомогу, судовий збір в сумі 71 (сімдесят одна) гривня 50коп. та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в сумі 30 (тридцять) гривень.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до апеляційного суду Львівської області через Шевченківський районний суд м. Львова шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.
Суддя В.В. Свірідова