Судове рішення #49993405


Олександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області

м. Олександрія, вул. Першотравнева, 30, 28000, (05235) 7-29-54


ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

08 серпня 2011 року м. Олександрія

Суддя Олександрійського міськрайонного суду Кіровоградської області Чохонелідзе Л.М., розглянувши у приміщенні Олександрійського міськрайонного суду Кіровоградської області в порядку скороченого провадження відповідно до ст. 183-2 КАС України, адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України у місті Олександрії Кіровоградської області про визнання дій неправомірними та зобов’язання здійснити нарахування та виплату недоплаченої щомісячної державної соціальної допомоги «Дітям війни»,

ВСТАНОВИВ:

У 2011 році позивач ОСОБА_1 звернувся до суду із адміністративним позовом, посилаючись на те, що він є інвалідом 3 групи, 1 категорії внаслідок захворювання, пов’язаного з ЛНА на ЧАЄС. Вказує, що звернувся з заявою до відповідача про встановлення та перерахунок основної та додаткової пенсії 01.01.2006 року у розмірах передбачених Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», але відповідач відмовив. Позивач вважає, що дії відповідача є неправомірними, а виплату пенсії у менших розмірах вважає незаконною.

В судове засідання позивач не з'явився, але надав письмову заяву про розгляд справи у його відсутність, позовні вимоги підтримує.

Представник відповідача у судове засідання не з'явився, хоча був повідомлений належним чином та надав письмові заперечення.

Суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають частковому задоволенню.

Позивач ОСОБА_1 є постраждалим від наслідків аварії на ЧАЄС, 1 категорії, 3 групи, цей факт підтверджує відповідне посвідчення. Позивач проживає у ІНФОРМАЦІЯ_1 та перебуває на обліку в управлінні пенсійного фонду міста Олександрії, Кіровоградської області та отримує нараховану пенсію як постраждалий 1 категорії 3 група інвалідності відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», розмір якої обчислений у відповідності до постанов Кабінету Міністрів України. Позивач звернувся з заявою до відповідача про нарахування пенсії у встановлених законодавством України розмірах, але йому було відмовлено.

Згідно ст. 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Основні положення щодо реалізації конституційного права громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, на охорону їх життя і здоров’я, створення єдиного порядку визначення категорій зон радіоактивно забруднених територій, умов проживання і трудової діяльності на них, соціального захисту потерпілого населення визначені та закріплені в Законі України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Стаття 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» вказує, що в усіх випадках розмір пенсій для інвалідів третьої групи, щодо яких встановлено зв’язок з Чорнобильською катастрофою, не може бути нижчим 6 мінімальних пенсій за віком.

Позивач має право на призначення пенсії у розмірі не нижчому від 6 мінімальної пенсії за віком та щомісячної додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров’ю у розмірі 50 % мінімальної пенсії за віком.

Наявність такого права у позивача є визначальною для вирішення даного спору, крім того це право гарантується Конституцією України.

Згідно з ст. 9 КАС України, у разі невідповідності нормативно-правового акта Конституції України, Закону України, міжнародному договору, згода на обов’язковість якого надана Верховною Радою України, або іншому правовому акту суд застосовує правовий акт, який має вищу юридичну силу.

Суд дійшов висновку, що за конституційними нормами, виходячи з пріоритетності законів над підзаконними актами, суд приходить до висновку, що при визначенні розміру пенсії позивачеві застосуванню підлягають статті 50 та 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», а не постанови Кабінету Міністрів України, зокрема Постанови від 28.05.2008 року №530 від 16.07.2008 року №654, які істотно звужують обсяг встановлених законом прав.

Суд дійшов висновку, що розмір мінімальної пенсії за віком визначено нормами Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування». Інші нормативно-правові акти не визначають розмір мінімальної пенсії за віком.

Відповідно до ст. 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» мінімальний розмір пенсії за віком встановлюється у розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом.

Законом України «Про внесення змін до Закону України «Про державний бюджет України на 2011 рік» від 14.06.2011 року встановлено, що у 2011 році норми і положення статей 39, 50, 51, 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» застосовуються у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України, виходячи з наявного фінансового ресурсу бюджету Пенсійного фонду України на 2011 рік».

Зважаючи на дану норму, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню частково з 10 липня 2011 року по 19.06.2011 року.

Суд дійшов висновку, що позивач звернувся до суду з позовом 10 січня 2011 року, тому перерахунок підвищення до пенсії необхідно провадити з 10 липня 2010 року.

Відповідно до ст. 41 КАС України, у разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень цього кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

На підставі викладеного, керуючись ст. 46Конституції України, ст. ст. 50, 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», ст. ст. 6-14, 71, 99, 100, 122, 158-163, 167, 186 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити частково.

Визнати відмову управління Пенсійного Фонду України міста Олександрії, Кіровоградської області щодо перерахунку та виплати ОСОБА_1 призначеної пенсії відповідно до ст. 50, 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», виходячи з розміру мінімальної пенсії за віком, встановленої ч. 1 ст. 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», неправомірною.

Зобов’язати управління Пенсійного фонду України у місті Олександрії Кіровоградської області здійснити нарахування та виплати ОСОБА_1 пенсії, відповідно до ст. 50, 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», виходячи з розміру мінімальної пенсії за віком, встановленої ч. 1 ст. 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», а саме: основної пенсії у розмірі 6 мінімальних пенсій за віком та додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров’я в розмірі 50% мінімальної пенсії за віком відповідно до ст. 50 зазначеного закону з 10 липня 2010 року по 19.06.2011 року із врахуванням проведених виплат.

В іншій частині позовних вимог – відмовити.

Постанова в межах суми платежу за один місяць підлягає негайному виконанню.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку на подачу апеляційного скарги, якщо останню не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі протягом десяти днів з дня її проголошення апеляційної скарги.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

СУДДЯ: Л.М. ЧОХОНЕЛІДЗЕ


  • Номер: 2-а/1509/1405/11
  • Опис: визнання дій неправомірними та стягнення недоплаченої щомісячної державної соціальної допомоги до пенсії
  • Тип справи: на адміністративну справу
  • Номер справи: 2-а-1437/11
  • Суд: Іванівський районний суд Одеської області
  • Суддя: Чохонелідзе Л.М.
  • Результати справи: заяву задоволено повністю
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 14.09.2011
  • Дата етапу: 05.10.2011
  • Номер:
  • Опис: Про визнання дій неправомірними та стягнення щомісячної державної соціальної допомоги дітям війни
  • Тип справи: на адміністративну справу
  • Номер справи: 2-а-1437/11
  • Суд: Драбівський районний суд Черкаської області
  • Суддя: Чохонелідзе Л.М.
  • Результати справи: залишено без змін
  • Етап діла: Розглянуто у апеляційній інстанції
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 15.03.2011
  • Дата етапу: 12.06.2012
  • Номер: 2-а/1506/4135/11
  • Опис: Про визнання відмови відповідача безпідставною та зобов'язання нарахувати та виплатити підвищення до пенсії як "Дитині війни"
  • Тип справи: на адміністративну справу
  • Номер справи: 2-а-1437/11
  • Суд: Біляївський районний суд Одеської області
  • Суддя: Чохонелідзе Л.М.
  • Результати справи: заяву задоволено частково
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 15.08.2011
  • Дата етапу: 19.09.2011
  • Номер: 2-а/426/11
  • Опис: про стягнення з органувладних повноважень УПФУ в Талалаївському районі ненарахованої додаткової пенсії, допомоги і підвищення та здійснення їх виплат
  • Тип справи: на адміністративну справу
  • Номер справи: 2-а-1437/11
  • Суд: Талалаївський районний суд Чернігівської області 
  • Суддя: Чохонелідзе Л.М.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Направлено до апеляційного суду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 09.06.2011
  • Дата етапу: 03.08.2011
  • Номер:
  • Опис: поновлення пропущенного строку для звернення до суду та стягнення недоплаченої соціальної допомоги Дітям війни
  • Тип справи: на адміністративну справу
  • Номер справи: 2-а-1437/11
  • Суд: Суворовський районний суд м. Одеси
  • Суддя: Чохонелідзе Л.М.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Направлено до апеляційного суду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 21.01.2011
  • Дата етапу: 23.03.2011
  • Номер: 2-а/1415/11
  • Опис: зобов"язання здійснити перерахунок та виплату пенсії відповідно до ст. 6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни"
  • Тип справи: на адміністративну справу
  • Номер справи: 2-а-1437/11
  • Суд: Погребищенський районний суд Вінницької області
  • Суддя: Чохонелідзе Л.М.
  • Результати справи: заяву задоволено повністю
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 10.05.2011
  • Дата етапу: 02.06.2011
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація