У Х В А Л А
Іменем України
05 липня 2011 року колегія суддів судової палати в цивільних справах Апеляційного суду Київської області у складі :
Головуючого: Поліщука М.А.
суддів: Голуб С.А., Березовенко Р.В.
при секретарі: Григор'євій Н.В.
розглянувши в порядку письмового провадження у приміщенні апеляційного суду Київської області адміністративну справу за апеляційною скаргою управління соціального захисту населення Білоцерківської міської ради на постанову Білоцерківського міськрайонного суду Київської області від 08 квітня 2009 року у справі за позовом ОСОБА_1 до управління соціального захисту населення Білоцерківської міської ради про стягнення недоотриманих сум одноразової допомоги на оздоровлення, -
В С Т А Н О В И Л А :
У березні 2009 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом і просив зобов’язати управління соціального захисту населення Білоцерківської міської ради виплатити недоплачену суму щорічної одноразової грошової допомоги на оздоровлення за 2008 рік в розмірі 2900 грн.
Постановою Білоцерківського міськрайонногосуду Київської області від 08 квітня 2009 року позов задоволено. Визнано відмову управління соціального захисту населення Білоцерківської міської радиКиївської області щодо перерахунку одноразової грошової допомоги на оздоровлення ОСОБА_1 виходячи з розміру мінімальної заробітної плати. Стягнуто з управління соціального захисту населення Білоцерківської міської ради Київської областіна користь ОСОБА_1 2925 грн. недоотриманої суми одноразової грошової допомоги за 2008 рік.
В апеляційній скарзі управління соціального захисту населення Білоцерківської міської радиКиївської області просить скасувати постанову суду та ухвалити нову про відмову у задоволенні позову, посилаючись на порушення судом норм матеріального та процесуального права.
Переглянувши постанову суду першої інстанції в межах апеляційної скарги, колегія суддів приходить до висновку, що апеляційна скарга підлягає відхиленню із наступних підстав.
По справі встановлено, що позивач, являється учасником ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС 2 категорії і відповідно до ст. 48 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» має право на одержання щорічної допомоги на оздоровлення у розмірі п’яти мінімальних заробітних плат. Однак відповідачем така допомога у 2008 році виплачена позивачу в сумі 100 грн. згідно постанови Кабінету Міністрів України від 12 липня 2005 року №562.
Ухвалюючи постанову про задоволення позову, суд обґрунтовано виходив з положень ст. 48 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» та засад пріоритетності законів над підзаконними актами та прийшов до правильного висновку про те, що при розрахунку допомоги на оздоровлення, передбаченої ст. 48 Закону України, наведеного вище, застосуванню підлягають саме положення вказаного закону, а не постанова Кабінету Міністрів України від 12 липня 2005 року №562.
Висновки суду відповідають вимогам закону та обставинам справи.
Постанова суду ухвалена з додержанням норм матеріального та процесуального права, підстав до її скасування при апеляційному розгляді справи не встановлено.
Інших доводів, які б спростовували зроблені судом висновки, в апеляційній скарзі не наведено.
Керуючись ст.ст. 195, 197, 198, 200, 206 КАС України, колегія суддів, -
У Х В А Л И Л А:
Апеляційну скаргу управління соціального захисту населення Білоцерківської міської ради Київської області – залишити без задоволення.
Постанову Білоцерківського міськрайонного суду Київської області від 08 квітня 2009 року залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили через п’ять днів після направлення їх копій особам, які беруть участь у справі і може бути оскаржена у касаційному порядку до Вищого Адміністративного Суду України протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції.
Головуючий
Судді