У Х В А Л А
02 квітня 2009 року Дубенський міськрайонний суд Рівненської області
Суддя : Юзьвяк Б.Г.,
розглянувши позовну заяву органу опіки і піклуваня Дубенської міської ради до ОСОБА_1 Чоршанбієвича про стягнення аліментів на утримання дитини,
В С Т А Н О В И В :
Орган опіки і піклування Дубенської міської ради подав заяву до ОСОБА_1 Чоршанбієвича про стягнення з останнього аліментів на утримання малолітньої дитини, ОСОБА_2, 2003 р.н, який є дитиною позбавленою батьківського піклування. В позовній заяві вказано, що дитина перебуває під опікою своєї баби, ОСОБА_3 і потребує матеріальної допомоги. Тому ставиться вимога щодо стягнення аліментів з відповідача.
За змістом глави 15 СК України аліменти стягуються на утримання дитини на користь особи, на утриманні якої перебуває дитина. В даному випадку опікуном дитини, як вказує орган опіки і піклування є ОСОБА_3, з якою і проживає дитина. Отже позивачем в справі про стягнення аліментів має виступати особа, на якій лежить опіка щодо дитини, але не будь яка фізична чи юридична особа. Стаття 19 СК України, що передбачає участь органу опіки і піклування у захисті сімейних прав та інтересів не передбачає такої форми участі як подання позову про стягнення аліментів. Не передбачено і обов’язкової участі такого органу в справах про стягнення аліментів.
Єдиним випадком, коли позивач (а це може бути і орган опіки і піклування відповідно до ст.165 СК України) може ставити на вирішення питання щодо стягнення аліментів, це при розгляді справи про позбавлення батьківських прав. (ст.166 ч.2 СК України). Самостійно вимоги щодо стягнення аліментів може ставити лише особа, на утриманні якої перебуває дитина.
Зважаючи на викладені аргументи позвону заяву від умені заінтересованої особи подано особою, яка не має повноважень на ведення справи, а тому відповідно до п.2 ч.1 ст.207 ЦПК України позовна заява залишається без розгляду.
Керуючись п.2 ч.1 ст.207 ЦПК України,
У Х В А Л И В :
Позовну заяву органу опіки і піклуваня Дубенської міської ради до ОСОБА_1 Чоршанбієвича про стягнення аліментів на утримання дитини, залишити без розгляду.
Ухвала може бути оскаржена до апеляційного суду Рівненської області через Дубенський міськрайонний суд з поданням в 5-денний строк заяви про апеляційне оскарження, з наступним поданням у 10-денний строк з дня подання заяви про апеляційне
оскарження апеляційної скарги.
Ухвала також може бути оскаржена і без подання заяви про апеляційне оскарження у випадку подання апеляційної скарги в 5 денний строк з дня проголошення ухвали.
У випадку неподання заяви про апеляційне оскарження в 5 денний строк, ухвала набирає законної сили після закінчення цього строку.
Якщо буде подано заяву про апеляційне оскарження, але після цього у 10 денний строк після подання заяви про апеляційне оскарження не буде подано апеляційної скарги, ухвала теж набирає законної сили.
В разі подання апеляційної скарги, ухвала набирає законної сили у разі її не скасування судом апеляційної інстанції.
Суддя :
- Номер: 2/697/11
- Опис: про визнання права власності на спадкове майно
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 2-607
- Суд: Новоселицький районний суд Чернівецької області
- Суддя: Юзьвяк Б.Г.
- Результати справи: заяву задоволено повністю
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 15.06.2011
- Дата етапу: 23.06.2011