Справа № 2-2559/2009 р.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 травня 2009 року Тернівський районний суд м. Кривого Рогу
у складі: головуючого, судді – Коноваленко М.І.
при секретарі – Максимишеній С.Б.
розглянувши у відкритому попередньому засіданні в залі суду в м. Кривий Ріг цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про виділ долі у спільній частковій власності, про встановлення факту прийняття спадщини та визнання права власності, -
ВСТАНОВИВ:
13.03.2009 року ОСОБА_1 . звернулась до суду з позовом до ОСОБА_2 про виділ долі у спільній частковій власності, про встановлення факту прийняття спадщини та визнання права власності – а.с.3-4.
В обґрунтування позову позивач вказує, що НОМЕР_1 року помер її чоловік ОСОБА_3 , після його смерті відкрилася спадщина на частку квартири АДРЕСА_1 грошовий внесок на рахунку № НОМЕР_1 у ІНФОРМАЦІЯ_1 ВОБ № НОМЕР_1 м. Кривого Рогу, гараж - стоянку інвентарний номер ІНФОРМАЦІЯ_2
Заповіту не має. Спадкоємцями першої черги за законом являються вона, як дружина спадкодавця та відповідач, як син спадкодавця
Відповідач у встановлений законом строк звернувся до нотаріальної контори з заявою про відмову від спадщини за законом на її користь.
Вона фактично прийняла спадщину, оскільки проживала та була зареєстрована зі спадкодавцем однією сім’єю на день його смерті.
В даний час вона звернувся до шостої Криворізької нотаріальної контори м. Кривого Рогу з приводу отримання свідоцтва про право на спадщину за законом. Однак їй було відмовлено та рекомендовано виділити частки в спільній сумісній власності та встановити факт прийняття спадщини.
Спірна квартира належить спадкодавцю, ОСОБА_2 та їй згідно свідоцтва про право власності на житло № НОМЕР_1 зареєстрованого в БТІ в реєстрову книгу за № НОМЕР_1 Спірний гараж належить спадкодавцю на підставі рішення виконкому № НОМЕР_1
Тому просить суд виділити долі у спільній сумісній власності, встановити факт прийняття нею спадщини та визнати за нею право власності на спадкову частину квартири, грошовий внесок на рахунку № НОМЕР_1 у ІНФОРМАЦІЯ_1 ВОБ № НОМЕР_1 та гараж - стоянку інвентарний номер ІНФОРМАЦІЯ_2
Позивач на попередній розгляд не з’явився, надав суду заяву в якій позов підтримує та просить проводити слухання справи за її відсутності – а.с. 25 .
Відповідач на попередній розгляд не з’явилася, надала суду заяви про згоду з позовом та розгляд справи за її відсутності – а.с. 26.
Дослідивши письмові докази, суд вважає, що позов слід задовольнити з наступних підстав.
Згідно ст. 370 ЦК України, від 16.01.2003 року частки у праві спільної сумісної власності вважаються рівними, якщо інше не встановлено за домовленістю співвласників або законом, таким чином частка ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 померлого НОМЕР_1 року , складає по 1/3 частці у кожного.
Згідно ст.256 ч.2 ЦПК України, слід встановити факт прийняття ОСОБА_1 спадщини, після померлого НОМЕР_1 р. чоловіка, ОСОБА_3
Судом встановлено, що на момент смерті чоловіка ОСОБА_1 , була зареєстрована і проживала з ним в квартирі № АДРЕСА_1 , таким чином відповідно до ст.1268 ЦК України, фактично прийняла спадщину.
Свідоцтвом про смерть, свідоцтвом про право власності на житло, технічним паспортом, свідоцтвом про укладення шлюбу, договором про відкриття поточного рахунку, реєстраційним посвідченням, довідкою Жовтневого ВОБ № НОМЕР_1 витягом з реєстру прав власності на нерухоме майно - а.с. 5,6,7,8,11,12,15,20,22 підтверджується, що за ОСОБА_1 слід визнати право власності на 1/3 частину квартири № АДРЕСА_1 гараж - стоянку інвентарний номер ІНФОРМАЦІЯ_2 та грошовий внесок на рахунку № НОМЕР_1 у ІНФОРМАЦІЯ_1 ВОБ № НОМЕР_1 м. Кривого Рогу, як за спадкоємицею першої черги за Законом згідно ст.1261 ЦК України, після смерті чоловіка ОСОБА_3 яка сталась НОМЕР_1 року, актовий запис про смерть № НОМЕР_1 по ІНФОРМАЦІЯ_1 відділу РАЦС Криворізького міського управління юстиції Дніпропетровської області.
Згідно довідки шостої Криворізької державної нотаріальної контори - а.с.24 з заявами про відмові від спадщини за законом звернулися діти померлого ОСОБА_3 . ОСОБА_2 . та відмовилися від спадщини на користь дружини померлого ОСОБА_1 .
На підставі ст.ст. 370,1261,1268, 1269 ЦК України, керуючись ст.ст. 10, 27,31, 60, 130, 169,212-215, 256 ч.2 ЦПК України, суд –
ВИРІШИВ:
Визначити за ОСОБА_1 , ОСОБА_2 ОСОБА_3 , померлим НОМЕР_1 року, актовий запис про смерть № НОМЕР_1 по ІНФОРМАЦІЯ_1 відділу РАЦС Криворізького міського управління юстиції Дніпропетровської області , за кожним з них, по 1/3 частині у праві спільної сумісної власності квартири АДРЕСА_1
Встановити факт прийняття ОСОБА_1 спадщини, після смерті чоловіка, ОСОБА_3 померлого НОМЕР_1 року, актовий запис про смерть № НОМЕР_1 по ІНФОРМАЦІЯ_1 відділу РАЦС Криворізького міського управління юстиції Дніпропетровської області .
Визнати за ОСОБА_1 право власності на 1/3 частину квартири № АДРЕСА_1 як за спадкоємицею першої черги за Законом, після смерті чоловіка ОСОБА_3 яка сталась НОМЕР_1 року, актовий запис про смерть № НОМЕР_1 по ІНФОРМАЦІЯ_1 відділу РАЦС Криворізького міського управління юстиції Дніпропетровської області.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на гараж - стоянку інвентарний номер № ІНФОРМАЦІЯ_2 як за спадкоємицею першої черги за Законом, після смерті чоловіка ОСОБА_3 яка сталась НОМЕР_1 року, актовий запис про смерть № НОМЕР_1 по ІНФОРМАЦІЯ_1 відділу РАЦС Криворізького міського управління юстиції Дніпропетровської області.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на грошовий внесок на рахунку № НОМЕР_1 у ІНФОРМАЦІЯ_1 ВОБ № НОМЕР_1 м. Кривого Рогу, як за спадкоємицею першої черги за Законом, після смерті чоловіка ОСОБА_3 яка сталась НОМЕР_1 року, актовий запис про смерть № НОМЕР_1 по ІНФОРМАЦІЯ_1 відділу РАЦС Криворізького міського управління юстиції Дніпропетровської області.
Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду Дніпропетровської області через Тернівський районний суд м. Кривого Рогу, шляхом подання заяви про апеляційне оскарження рішення протягом десяти днів з дня його проголошення. Апеляційна скарга може бути подана протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
СУДДЯ: