Судове рішення #499
14/40-06/02-2а

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

21036, м. Вінниця,  Хмельницьке шосе, 7  тел. 66-03-00, 66-11-31   http://vn.arbitr.gov.ua

_______________________________________________________________

У Х В А Л А

про повернення позовної заяви


06 червня 2006 р.                                                                               Справа № 14/40-06/02-2а


Суддя господарського суду Залімський І.Г.  , розглянувши матеріали справи

за позовом: Вінницької міської ради (вул. Соборна, 59, м. Вінниця, 21050, код ЄДРПОУ 21727686)   

до: Приватного підприємства виробничо-торгової фірми "Агропромселбуд" (вул. Фрунзе, 1, м. Вінниця, код ЄДРПОУ 20118873)  

про знесення самочинно збудованої будівлі


ВСТАНОВИВ :


До господарського суду Вінницької області надійшла позовна заява №04-3-11-2951 від 26.05.06 Вінницької міської ради до ППВТФ "Агропромселбуд" про знесення самочинно збудованої будівлі.

Розглянувши дану позовну заяву, суд дійшов висновку, що вона підлягає поверненню з наступних підстав.

З 1 вересня 2005 року набрав чинності Кодекс адміністративного судочинства України.

Відповідно до  ст. 17 цього Кодексу, компетенція адміністративних судів поширюється на  публічно-правові спори, у яких хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.  Згідно п. 6 Прикінцевих та перехідних положень КАСУ, до початку діяльності окружного адміністративного суду адміністративні справи, підвідомчі господарським судам відповідно до Господарського процесуального кодексу України, вирішуються відповідним господарським судом за правилами Кодексу адміністративного судочинства.

Окружним адміністративним судам, відповідно до ч. 2 с. 18 КАС України,  підсудні  адміністративні справи,  у  яких  однією зі сторін є орган державної влади,  інший державний  орган,  орган  влади  Автономної  Республіки  Крим,  їх посадова чи службова особа, крім справ з приводу їхніх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки.

Відповідно ж до ч. 1 ст. 18 Кодексу адміністративного судочинства України, адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа  місцевого  самоврядування,  посадова  чи  службова особа  органу  місцевого  самоврядування, підсудні місцевим  загальним  судам   як   адміністративним   судам,  крім тих,  які підсудні окружним адміністративним судам.

Разом з тим, при зверненні до місцевого суду загальної юрисдикції позивачу слід звернути увагу на те, що відповідно до ч.1 ст. 89 КАС України, особа, яка звертається до адміністративного суду із позовною заявою, апеляційною чи касаційною скаргою, скаргою за винятковими обставинами, заявою про перегляд справи за нововиявленими обставинами, повинна сплатити судовий збір, тоді як позивачем надано платіжне доручення про сплату державного мита.

Крім того, відповідно до розділу 3 п. 7 Інструкції Національного банку України „Про безготівкові розрахунки в Україні в  національній валюті” Реквізит "Призначення платежу" платіжного документа заповнюється платником так, щоб надавати повну інформацію про платіж та документи, на підставі яких здійснюється перерахування коштів одержувачу. В доданому, як доказ сплати державного мита  платіжному дорученні №12 від 13 січня 2006 р.,  у графі “Призначення платежу” зазначено "Держмито з позову до господарського суду Вінницької обл. до ППВТФ "Агропромселбуд" згід. з доп. зап. №1194 від 29.12.05р.", при цьому не вказано найменування позивача, предмет позову та реквізити позовної заяви (номер, дата). Таким чином, неможливо  встановити з якої саме позовної заяви сплачено держмито.

Також, згідно п.14 Інструкції  “Про порядок обчислення та справляння державного мита” при сплаті державного мита до документа, щодо якого вчиняється відповідна дія додається останній примірник платіжного доручення про сплату держмита з написом (поміткою) кредитної установи такого змісту: “Зараховано в доход бюджету _____ грн. (дата)”. Цей напис скріплюється першим і другим підписами посадових осіб і відтиском печатки кредитної установи з відміткою дати виконання платіжного доручення, а в платіжному дорученні № 12 від 13 січня 2006 року,  напис кредитної установи, підписи посадових осіб та відтиск печатки кредитної установи відсутні.

Керуючись п. 6 ч.ч.3,4 ст.ст. 108, 165 Кодексу адміністративного судочинства України суд, -



УХВАЛИВ :


1. Позовну заяву №04-3-11-2951  від 26.05.06  на 2-харкушах разом з доданими матеріалами   повернути позивачу.

2. Ухвалу направити позивачу рекомендованим листом.


          Повернення позовної заяви не позбавляює права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.


Відповідно до ст. 186 КАС України ухвала може бути оскаржена протягом 5 днів з дня її проголошення. Якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії ухвали . Апеляційна скарга на ухвалу  суду першої інстанції подається протягом 10 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. При цьому апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження , якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до суду апеляційної інстанції через суд , який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Відповідно до ст. 254 КАС України ухвала  набирає законної сили після закінченя строку подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає сили після закінчення цього строку.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.



                     Суддя                                                Залімський І.Г.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація