АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
____________________________________________________________________
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
КОПІЯ
“ 24 ” квітня 2009 року м. Хмельницький
Колегія суддів судової палати у цивільних справах
Апеляційного суду Хмельницької області
в складі : головуючої - судді Переверзєвої Н.І
суддів: Матковської Л.О., Харчука В.М
при секретарі Гребелюк Т.Б.
розглянула у відкритому судовому засіданні справу № 22ц- 498 за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Шепетівського міськрайонного суду від 09 січня 2009 року по справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про відшкодування майнової та моральної шкоди, завданої внаслідок вчинення злочину.
Заслухавши доповідача, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів
в с т а н о в и л а:
В липні 2008 року позивачка звернулась до суду і просила стягнути з відповідача 2475 гр. 73 коп. майнової та 50000 гр. моральної шкоди, спричиненої їй внаслідок дорожньо - транспортної пригоди, а також витрати за надання правової допомоги в сумі 1000 гр.
Рішенням Шепетівського міськрайонного суду від 09 січня 2009 року позов задоволено частково.
Постановлено стягнути з ОСОБА_1 на користь ОСОБА_2 45000 гр. моральної шкоди, 600 гр. витрат за надання правової допомоги, а всього 45600 гр.
Стягнуто з ОСОБА_1 на користь держави 51 гр. судового збору та 30 гр. витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи .
В задоволенні решти позовних вимог відмовлено.
В своїй апеляційній скарзі ОСОБА_1 означене рішення вважає незаконним, просить його скасувати, посилаючись на те, що саме з вини ОСОБА_2, яка порушила Правила дорожнього руху, сталась дорожньо-транспортна пригода.Оскільки з його боку не було вчинено жодних протиправних дій, то у суду не було підстав стягувати моральну шкоду, яка до того ж позивачем не обгрунтована.
Апеляційна скарга підлягає відхиленню з наступних підстав.
Судом встановлено, що 30 травня 2007 року близько 8 години на вул. Котовського в м. Шепетівці Хмельницької області ОСОБА_1, керуючи належним йому на праві приватної власності автомобілем „Фольксваген-Пассат”, при виїзді з другорядної вулиці на головну, порушив п.п.1.5, 10.1,16.3,16.11 Правил дорожнього рухуУкраїни. Внаслідок цього сталось зіткнення із велосипедистом ОСОБА_2 і остання отримала тяжкі тілесні ушкодження. За вчинення злочину, передбаченого ч.2 ст.286 КК України ОСОБА_1 притягувався до кримінальної відповідальності, однак звільнений від неї на підставі Закону
________________________________________________________________________________
Головуючий у першій інстанції - Губіш О.А. Справа № 22ц- 498
Доповідач - Переверзєва Н.І. Категорія № 30, 31
України „Про амністію” постановою Шепетівського міськрайонного суду від 28 травня 2008 року.
Давши належну оцінку цим обставинам, доказам, наявним в матеріалах кримінальної справи, показам сторін, свідків та експерта, суд прийшов до обгрунтованого висновку, що саме невиконання водієм ОСОБА_1 вимог Правил дорожнього руху України знаходиться в прямому причинному зв”язку із наслідками, що настали і з його вини потерпілій завдана як матеріальна, так і моральна шкода. З врахуванням того, що в період перебування позивачки в лікарні відповідач виплатив їй 4500 гр., суд вірно відхилив заявлені нею вимоги про відшкодування витрат на лікування. Слід погодитись із висновком суду про необхідність компенсації моральних страждань, які зазнала ОСОБА_2, сума яких визначена з врахуванням тяжкості отриманих нею тілесних ушкоджень, глибини фізичних страждань, вимушених змін, які настали в її житті внаслідок ДТП.
Доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду і містять посилання на обставини, які з достатньою повнотою досліджені і оцінені судом 1 інстанції. Тому апеляційний суд не знаходить підстав для скасування рішення, яке постановлено з дотриманням норм матеріального та процесуального права, що регулюють спірні правовідносини.
Керуючись ст. ст.307, 308, 313, 315, 317, 319 ЦПК України, колегія суддів
у х в а л и л а:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 відхилити.
Рішення Шепетівського міськрайонного суду від 09 січня 2009 року залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення, однак може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду України протягом двох місяців з дня набрання нею законної сили.
Головуюча: /підпис/
Судді: /підписи/
Копія вірна: суддя Н.І. Переверзєва