ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
м. Київ
07 лютого 2012 року № 2а-1613/12/2670
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Санін Б.В., ознайомившись з позовною заявою
за позовом ОСОБА_1
до 1. ОСОБА_2 2. ОСОБА_3 3. Генеральної прокуратури України 4. Міністерства внутрішніх справ України
про визнання неправомірними дій та бездіяльність посадових осіб Подільського РУГУ МВС Українив м. Києві та Міністерства внутрішніх справ України та Генеральної прокуратури України,
ВСТАНОВИВ:
06 лютого 2012 року до судді Окружного адміністративного суду м. Києва Саніна Б.В. надійшов адміністративний позов ОСОБА_1, в якому просить суд:
1. Визнати дії посадових осіб Подільського РУГУ МВС України в м. Києві - ДІМ ОСОБА_2 та ст. ДІМ ОСОБА_3 неправомірними.
2. Визнати дії посадових осіб Подільського РУГУ МВС України в м. Києві - ДІМ ОСОБА_2 та ст. ДІМ ОСОБА_4протиправними.
3. Визнати дії Міністерства внутрішніх справ та Генеральної прокуратури України неправомірними.
Розглянувши поданий адміністративний позов, суд вважає за необхідне залишити позовну заяву без руху з огляду на наступне.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 107 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі - КАС України), суддя після одержання позовної заяви з’ясовує чи відповідає адміністративний позов вимогам, встановленим ст.106 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 3 ст. 106 КАС України, до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень.
Позивачем до позовної заяви не було надано всіх копій документів, які приєднані до позовної заяви, що свідчить про невиконання вимог ч. 3 ст. 106 КАС України.
Крім того, відповідно ч. 3 ст. 106 КАС України, до позовної заяви додається документ про сплату судового збору.
Так, позивач зазначив, що звільнений від сплати судового збору, так як є інвалідом ІІ групи, при цьому, надав копію довідки до акта огляду МСЕК (Серія № КВ-1 № 012288), натомість позивачу при усуненні недоліків адміністративного позову у підтвердження групи інвалідності необхідно надати копію посвідчення.
Згідно п.4 ч.1 ст.106 КАС України у позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, при цьому, відповідно до ч. 2 ст. 106 КАС України на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.
В обґрунтування заявленого позову, позивач здійснює посилання на неодноразові свої звернення до Подільського РУГУ МВС України в м. Києві, Прокуратури Подільського району м. Києва, Прокуратури м. Києва та Генеральної прокуратури України з приводу правомірності видачі довідки № 804 від 17.05.2011 р. працівниками Подільського РУГУ МВС України в м. Києві, при цьому, позивачем не було надано до матеріалів позову вказаних звернень, а також не зазначено причин неможливості їх надання.
Зважаючи на вищенаведене, позивач при усуненні недоліків адміністративного позову, на виконання вимог ч. 2 ст. 106 КАС України має надати суду звернення, на які здійснюються посилання в позові.
Крім того, позивачем на виконання вимог ч. 2 ст. 106 КАС України необхідно надати інформацію про дату отримання від Прокуратури Подільського району м. Києва листа від 05.07.2011 р. за № 103-4741 вих-11.
Також, з огляду на вимоги п. 4 ч. 1 ст. 106 КАС України необхідно вказати наступне.
Відповідно до ч. 1 ст. 2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
Водночас, п. 4 ч. 1 ст. 106 КАС України, визначає, що у позовній заяві мають бути викладені обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги.
В ст. 2, ст. 3 та ст. 17 КАС України, зафіксовано, що особа має право звернутись до адміністративного суду для захисту його порушених прав, свобод та інтересів від рішень, дій або бездіяльності суб’єктів владних повноважень.
Вивчивши матеріали позовної заяви, суд встановив, що позивачем не виконані вищевказані вимоги КАС України, а саме в частині зазначення обставин, якими позивач обґрунтовує вимогу заявлену до відповідачів: Генеральної прокуратури України та Міністерства внутрішніх справ України щодо визнання дій останніх неправомірними.
З огляду на вищенаведене, позивач має викласти обставини, якими обґрунтовує вказану позовну вимогу, із чітким посиланням та наданням відповідних доказів в обґрунтування порушення його прав та охоронюваних законом інтересів збоку відповідачів: Генеральної прокуратури України та Міністерства внутрішніх справ України, конкретизувати в чому ж саме полягають порушення вчинені вказаними відповідачами по відношенню до позивача.
Крім того, п. 4 ч. 1 ст. 106 КАС України вказує на те, що позовні вимоги, мають бути викладені згідно з частинами четвертою та п"ятою статті 105 цього Кодексу. При цьому, вимоги вказаних статей кореспондуються з п. 1 ч. 2 ст. 17 КАС України.
Так, позивачем заявлено позовні вимоги щодо оскарження дій відповідачів, але позивачем в резолютивній частині позову не конкретизовано які саме дії відповідачів ним оскаржуються та які суду відповідно належить визнати неправомірними/протиправними.
Згідно п. 3 ч. 1 ст. 106 КАС України, у позовній заяві зазначаються ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі.
В свою чергу, відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 3 КАС України, справа адміністративної юрисдикції - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
При цьому, відповідачем у справі адміністративної юрисдикції є суб"єкт владних повноважень, а у випадках, передбачених законом, й ініш особи, до яких звернена позовна вимога (п. 9 ч. 1 ст. 3 КАС України).
Так, позивачем у вступній частині позову в якості відповідачів вказано осіб ОСОБА_2 та ОСОБА_3, при цьому, оскаржуються їх дії як посадових осіб.
Зважаючи на вищенаведені норми законодавства, позивачем у справі адміністративної юрисдикції заявляються позовні вимоги до суб"єктів владних повноважень або посадової чи службової особи. В даному випадку, позивачем заявлено позовні вимоги до осіб, при цьому, не виконано вимог п 3 ч. 1 ст. 106 КАС України.
При усуненні недоліків адміністративного позову, позивачу належить привести у відповідність до вищевказаних норм законодавства вступну та резолютивну частини позовної заяви, а саме належить вказати посаду і місце служби посадових/службових осіб.
Відповідно до ст.108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст.106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Вказані недоліки повинні бути усунуті Позивачем у строк до 15 лютого 2012 року шляхом надання необхідних документів (відповідно до кількості відповідачів) через канцелярію суду (або надіслання поштою) з посиланням на реквізити даної ухвали (№2а-1613/12/2670 від 07.02.2012 року).
Керуючись ст.105, ст.106, ч.1 ст.108, ст.160 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя -
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву ОСОБА_1 - залишити без руху.
2. Встановити позивачу строк для усунення недоліків до 15 лютого 2012 року.
3. Попередити позивача про те, що у випадку не усунення недоліків позовної заяви позовна заява буде повернута йому відповідно до п.1 ч.3 ст.108 Кодексу адміністративного судочинства України.
4. Копію ухвали невідкладно надіслати особі, що звернулась із позовною заявою.
Ухвала набирає законної сили у порядку, встановленому в ст.254 КАС України та може бути оскаржена у порядку і строки, встановлені ст.ст.185-187 КАС України відповідно.
Суддя Б.В. Санін