ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
м. Київ
01 листопада 2011 року № 2а-15454/11/2670
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Санін Б.В., ознайомившись з позовною заявою
за позовом ОСОБА_1
до 1. Держави України в особі Верховної ОСОБА_2 України 2. Міністерства оборони України
про визнання бездіяльності посадових осіб із забезпечення квартирою незаконною,
ВСТАНОВИВ:
31 жовтня 2011 року до судді Окружного адміністративного суду м. Києва Саніна Б.В. надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Держави Україна в особі Верховної ОСОБА_2 України, Міністерства оборони України, в якому просить суд:
1. Визнати бездіяльність та неналежну діяльність посадових осіб відповідачів із забезпечення сім"ї позивача та самого позивача квартирою незаконною.
2. Зобов"язати Міністерство оборони України забезпечити позивача та його родину 4-х-кімнатною квартирою (будинок чи котедж) в м. Києві площею відповідно до чинного законодавства України.
3. Видати виконавчий лист.
4. Всі судові витрати віднести на рахунок Міністерства оборони України.
Розглянувши поданий адміністративний позов, суд вважає за необхідне залишити позовну заяву без руху з огляду на наступне.
Відповідно до п.3 ч.1 ст.107 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі - КАС України), суддя після одержання позовної заяви з’ясовує чи відповідає адміністративний позов вимогам, встановленим ст.106 цього Кодексу.
Згідно п. 4 ч. 1 ст. 106 КАС України у позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог згідно з ч. 3 ст. 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Адміністративний позов може містити вимоги про: скасування або визнання нечинним рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень; зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії; зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень утриматися від вчинення певних дій; стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, завданої його незаконним рішенням, дією або бездіяльністю; виконання зупиненої чи невчиненої дії; встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень; примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності (ч. 3 ст. 105 КАС України).
Так, позивачем в якості відповідачів визначено ОСОБА_2 України та Міністерство оборони України, проте позовних вимог до Верховної ОСОБА_2 України не зазначено.
Також, позивачем в п. 1 прохальної частини позову зазначено відповідачами посадових осіб, проте не конкретизовано яких саме посадових осіб відповідачів.
Крім того, згідно п. 1 ч. 2 ст. 17 КАС України, юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності
Відповідно п. 1 ч. 1 ст. 3 КАС України, справа адміністративної юрисдикції –переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Згідно з вимогами ч. 2 ст. 2 КАС України, до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Відповідно до ч. 2 ст. 4 КАС України, юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких встановлений інший порядок судового вирішення.
Згідно ч. 1 ст. 15 Цивільного процесуального кодексу України, суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи щодо захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин.
Зі змісту позову вбачається, що предметом спору є порушене право позивача на отримання житла.
Так, повноваження Міністерства оборони України щодо надання квартири не є його владною функцією як суб'єкта владних повноважень. Зазначені спірні відносини є приватно-правовими, оскільки житлові права, про захист яких просить позивач не відносяться до сфери публічно-правових відносин.
З огляду на викладене, суд приходить до висновку, що наведені позивачем доводи виключають можливість розгляду позовної вимоги про зобов’язання забезпечення житлом в порядку адміністративного судочинства.
Зважаючи на вищенаведене, суд дійшов висновку, що поєднання в одній позовній заяві позовних вимог, які слід розглядати в порядку різного судочинства у відповідності до ч. 3 ст. 21 КАС України не допускається.
Відповідно до ст.108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст.106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Вказані недоліки повинні бути усунуті Позивачем у строк до 11.11.2011 року шляхом надання через канцелярію суду (або надіслання поштою) з посиланням на реквізити даної ухвали (№2а-15454/11/2670 від 01.11.2011 року).
Керуючись ст.105, ст.106, ч.1 ст.108, ст.160 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя -
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву ОСОБА_1 до Держави Україна в особі Верховної ОСОБА_2 України, Міністерства оборони України про визнання бездіяльності посадових осіб із забезпечення квартирою незаконною - залишити без руху.
2. Встановити позивачу строк для усунення недоліків до 11.11.2011 року.
3. Попередити позивача про те, що у випадку не усунення недоліків позовної заяви позовна заява буде повернута йому відповідно до п.1 ч.3 ст.108 Кодексу адміністративного судочинства України.
4. Копію ухвали невідкладно надіслати особі, що звернулась із позовною заявою.
Ухвала набирає законної сили у порядку, встановленому в ст.254 КАС України та може бути оскаржена у порядку і строки, встановлені ст.ст.185-187 КАС України відповідно.
Суддя Б.В. Санін