ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
про поновлення провадження у справі
02 вересня 2011 року № 2а-3517/09/2670
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Санін Б.В. ознайомившись із справою
за позовом ОСОБА_1 Азізулла
доДержавного комітету України у справах національностей та релігій
провизнання неправомірним й скасування рішення та зобов’язання вчинити дії
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з позовною заявою, в якій просить визнати неправомірним та скасувати рішення Державного комітету України у справах національностей та релігій про відмову у наданні статусу біженця від 27.01.2009 року № 13-09 та зобов’язати відповідача розглянути його заяву про надання статусу біженця у відповідності з процедурою, передбаченою Законом України “Про біженців”.
Ухвалою від 02.07.2009 року було відкрито провадження по справі та призначено до попереднього судового розгляду.
Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 20.11.2009 року, відповідно до положень ст.156 Кодексу адміністративного судочинства України, провадження по справі №2а-3517/09/2670 за позовом ОСОБА_1 Азізулла до Державного комітету України у справах національностей та релігій про визнання неправомірним й скасування рішення та зобов’язання вчинити дії було зупинено до визначення правонаступництва Державного комітету України у справах національностей та релігій.
Відповідно до положень п.2 указу Президента №405/2011 від 06.05.2011 року «Питання Державної міграційної служби України»Міністерству внутрішніх справ України, Міністерству культури України, Державному комітету України у справах національностей та релігій забезпечити належне виконання функцій, які належали названим органам до набрання чинності цим Указом і передаються до повноважень Державної міграційної служби України, до завершення формування системи її органів.
При цьому, відповідно до п.3 Положення про Державну міграційну службу України, затверджену указом Президента №405/2011 від 06.05.2011 року основними завданнями ДМС України є:
ь внесення пропозицій щодо формування державної політики у сферах міграції (імміграції та еміграції), у тому числі протидії нелегальній (незаконній) міграції, громадянства, реєстрації фізичних осіб, біженців та інших визначених законодавством категорій мігрантів;
ь реалізація державної політики у сферах міграції (імміграції та еміграції), у тому числі протидії нелегальній (незаконній) міграції, громадянства, реєстрації фізичних осіб, біженців та інших визначених законодавством категорій мігрантів.
Відповідно до ч.5 ст.156 Кодексу адміністративного судочинства України, провадження у справі поновлюється за клопотанням осіб, які беруть участь у справі, або за ініціативою суду, якщо відпадуть обставини, які були підставою для зупинення провадження. Про поновлення провадження у справі суд постановляє ухвалу. З дня поновлення провадження у справі перебіг процесуальних строків продовжується. Провадження у справі продовжується зі стадії, на якій воно було зупинено.
З огляду на вищенаведене, суд дійшов висновку щодо необхідності поновити провадження у справі №2а-3517/09/2670.
На підставі викладеного та керуючись ст.156, ст.158, ст.160, ст.165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
УХВАЛИВ:
1. Провадження у справі №2а-3517/09/2670 за позовом ОСОБА_1 Азізулла до Державного комітету у справах національностей та релігій –поновити.
2. Попередній судовий розгляд призначити на 16 вересня 2011 року о 10:30, 1. , яке відбудеться в приміщенні Окружного адміністративного суду міста Києва за адресою: м. Київ, вул. Командарма Каменєва,8, корпус 1, кабінет № 54.
3. Витребувати від позивача:
ь оригінал паспорта (для огляду) та його копію (для доручення до матеріалів справи), яку належним чином легалізовано.
4. Витребувати від відповідача:
ь оригінали і належним чином засвідчені копії документів (Свідоцтво про державну реєстрацію, Витяг або актуальну Довідку із ЄДРПОУ та інші), на підставі яких діє відповідач.
5. Викликати в судове засідання представника Державної міграційної служби України.
6. Копію ухвали та інформацію про процесуальні права і обов'язки сторін направити сторонам.
У випадку неможливості з’явитись в судове засідання сторонам подати відповідне повідомлення про можливість розгляду справи за відсутності представника.
Суддя Б.В. Санін
Інформація про процесуальні права і обов’язки осіб, які беруть участь у справі.
Відповідно до ст.49, 51 Кодексу адміністративного судочинства України особи, які беруть участь у справі, мають рівні процесуальні права і обов'язки. Особи, які беруть участь у справі, зобов'язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами і неухильно виконувати процесуальні обов'язки. Особи, які беруть участь у справі, мають право: 1) знати про дату, час і місце судового розгляду справи, про всі судові рішення, які ухвалюються у справі та стосуються їхніх інтересів; 2) знайомитися з матеріалами справи; 3) заявляти клопотання і відводи; 4) давати усні та письмові пояснення, доводи та заперечення; 5) подавати докази, брати участь у дослідженні доказів; 6) висловлювати свою думку з питань, які виникають під час розгляду справи, задавати питання іншим особам, які беруть участь у справі, свідкам, експертам, спеціалістам, перекладачам; 7) подавати заперечення проти клопотань, доводів і міркувань інших осіб; 8) знайомитися з технічним записом, журналом судового засідання, протоколом про вчинення окремої процесуальної дії і подавати письмові зауваження до них; 9) робити із матеріалів справи виписки, знімати копії з матеріалів справи, одержувати копії судових рішень; 10) оскаржувати судові рішення у частині, що стосується їхніх інтересів; 11) користуватися іншими процесуальними правами, наданими їм цим Кодексом. Особи, які беруть участь у справі, можуть за власний рахунок додатково замовити та отримати в суді засвідчені копії документів і витяги з них.
Крім прав та обов'язків, визначених у статті 49 цього Кодексу, позивач має право в будь-який час до закінчення судового розгляду збільшити або зменшити розмір позовних вимог або відмовитися від адміністративного позову. Позивач має право відмовитися від адміністративного позову у суді апеляційної чи касаційної інстанції до закінчення відповідно апеляційного чи касаційного розгляду. Позивач має право до початку судового розгляду справи по суті змінити предмет або підставу позову шляхом подання письмової заяви.
Крім прав та обов'язків, визначених у статті 49 цього Кодексу, відповідач має право визнати адміністративний позов повністю або частково, подати заперечення проти адміністративного позову.
Сторони можуть досягнути примирення на будь-якій стадії адміністративного процесу, що є підставою для закриття провадження в адміністративній справі.
Суд не приймає відмови позивача від адміністративного позову, визнання адміністративного позову відповідачем і не визнає умов примирення сторін, якщо ці дії суперечать закону або порушують чиї-небудь права, свободи чи інтереси.