Справа № 1-123 2008 рік
ВИРОК
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 липня 2008 року
Черняхівський районний суд Житомирської області
в складі: головуючого - судді Васильчука С.Ф.
при секретарі - Воробей Т.В.
з участю прокурора -Островського І.М. розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у смт. Черняхові кримінальну справу по обвинуваченню ОСОБА_1,
ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки смт. Черняхова, громадянки України, українки, освіта середньо-спеціальна, непрацююча, одружена, на утриманні малолітніх дітей не має, мешкає в АДРЕСА_1 раніше несудимої, за ст. 203 ч.1 КК України, -
ВСТАНОВИВ:
В період часу з квітня 2008р. по 26.06.08р. за місцем свого проживання за адресою АДРЕСА_2 ОСОБА_1 всупереч вимогам Закону України "Про підприємництво" від 07.02.1991р. та Закону України " Про державне регулювання виробництва і торгівлі спиртними етиловими, коньячними і плодовими алкогольними напоями і тютюновими виробами" від 19.12.1995р. систематично займалася господарською діяльністю, щодо якої є спеціальна заборона, передбачена діючим законодавством про адміністративні правопорушення в Україні та кримінальним законодавством України, неодноразово виготовляла з метою збуту, зберігала та збувала міцний алкогольний напій кустарного виробництва (самогон) міцністю 50%.
Так, 24.06.08р. підсудна за місцем свого проживання АДРЕСА_3 збула 0,5л незаконно виготовленого напою кустарного виробництва міцністю 50% ОСОБА_2 по ціні 5грн.
Того ж дня, біля 17 години, підсудна за місцем свого проживання збула 0,5л самогону міцністю 50%о громадянину ОСОБА_3 по ціні 5грн.
25.06.08р. біля 16 години підсудна за місцем свого проживання збула 0,5л самогону міцністю 50%) ОСОБА_4 по ціні 5грн.
26.06.08р. близько 12 год. підсудна за місцем свого проживання збула 0,5л сомогону міцністю 50%о ОСОБА_5 по ціні 5грн., а також до зазначеної дати незаконно зберігала за своїм місцем проживання обладнання для виготовлення сомогону та 1,5л цього спиртного напою з метою збуту.
Будучи допитаною в судовому засіданні, ОСОБА_1 свою вину у вчиненому визнала повністю, щиросердно розкаялася та суду пояснила, що дійсно вже давно хтось подарував їй самогонний аппарат. Вона на даний час ніде не працює, живе одна з чоловіком, який є інвалідом другої групи, коштів на проживання не хватає і тому, приблизно в квітні місяці 2008р., вона почала виготовляти самогон.
Дійсно 24.06.08р., 25.06.08р., 26.06.08р. вона незаконно збула самогон мешканцям смт. Черняхова за ціною 5 гривень за 0,5 літра. Знала, що виготовляти та реалізовувати спиртні напої без спеціального дозволу законом забороняється. Просила суворо не карати.
Роз'яснивши підсудній положення ст. 229 КПК України, впевнившись в тому, що вона розуміє зміст данної статті, враховуючи те, що підсудна винною себе визнала повністю, судом
поставлено обрати спрощений порядок судового слідства, обмежившись допитом підсудної та дослідженням письмових доказів, зібраних по справі.
Крім повного визнання вини підсудної у вчиненні інкримінуємих їй діянь, її вина повністю підтверджується слідуючими доказами, зібраними по справі та дослідженими судом:
· рапортом ДІМ Черняхівського РВ УМВС, яким зафіксовано, що у ОСОБА_2 виявили самогон, який вона придбала у ОСОБА_1 від 24.06.08р. та протоколом огляду місця пригоди (а.с. 1-2);
· протоколом огляду місця пригоди від 26.06.08р., яким за місцем проживання підсудної, зафіксовано сліди злочину - самогонний аппарат та самогон, які виявлені та вилучені (а.с. 5);
· висновком спеціаліста № 2/1137 від 27.06.08р., згідно з яким виявлений у підсудної спиртний напій є міцним алкогольним напоєм домашнього виготовлення (самогоном) з вмістом етилового спирту 50% (а.с. 9-10);
Оцінюючи у сукупності всі зібрані та досліджені судом докази, суд приходить до переконання, що вина ОСОБА_1 у вчиненні злочину, передбаченого ст. 203 ч.1 КК України - зайняття забороненим видом господарської діяльності, щодо якої є спеціальна заборона, встановлена Законом України - доведеною повністю.
Обираючи міру покарання підсудній, суд враховує тяжкість вчиненого злочину, особу підсудної, її ставлення до вчиненого, обставини, які пом'якшують та обтяжують покарання.
Підсудною вчинено злочин невеликої тяжкості - ст. 12 КК України.
За місцем проживання підсудна характеризується позитивно, до кримінальної відповідальності не притягалася (а.с. 22-24).
Обставиною, яка пом'якшує покарання підсудної, суд визнає щире каяття та сприяння розкриттю злочину - ст. 66 КК України.
Обставин, обтяжуючих покарання, судом не встановлено.
Суд не застосовує вид покарання - позбавлення права обіймати посади, чи займатися певною діяльністю за відсутністю такого офіційного права у підсудної.
На підставі вищенаведеного щодо міри покарання суд вважає, що воно повинно бути обраним в межах санкції ст.203 ч. 1 КК України ближче до нижчої межі у вигляді штрафу і таке покарання буде достатнім для перевиховання і покарання підсудної.
Цивільний позов по справі не заявлено, судові витрати відсутні.
Речові докази підлягають знищенню.
На підставі вищенаведеного, керуючись ст.ст. 323, 324 КПК України, суд, -
ЗАСУДИВ:
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні злочину, передбаченого ст. 203 ч.1 КК України та обрати їй за цим законом покарання у вигляді штрафу розміром п'ятдисяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян в сумі 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень без позбавлення права обіймати певні посади, чи займатися певною діяльністю.
До вступу вироку в законну силу обрати засудженій міру запобіжного заходу -підписку про невиїзд.
Пристрій для виготовалення самогону та дві пляшки ємкістю 1л та 1,5л з самогоном, які зберігаються в Черняхівському РВ УМВС, знищити (а.с. 1).
Вирок може бути оскаржений до апеляційного суду Житомирської області через Черняхівський райсуд протягом 15 діб з моменту проголошення.