Судове рішення #49812503

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

м. Київ

12 квітня 2011 року                                                                                № 2а-5179/11/2670


Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Санін Б.В., ознайомившись з позовною заявою

за позовом громадянина ОСОБА_1 Федерації ОСОБА_2

до Державного комітету України у справах національностей та релігій

про визнання неправомірним та скасування рішення суб"єкта владних повноважень та зобов"язання вчинити певні дії,


ВСТАНОВИВ:

11 квітня 2011 року до судді Окружного адміністративного суду м. Києва Саніна Б.В. надійшов адміністративний позов громадянина ОСОБА_1 Федерації ОСОБА_2 до Державного комітету у справах національностей та релігій, в якому просить визнати неправомірним та скасувати рішення № 83-11 від 03.02.2011 р. та зобов"язати відповідача розглянути заяву позивача про надання статусу біженця у відповідності з процедурою, передбаченою Законом.

Розглянувши поданий адміністративний позов, суд вважає за необхідне залишити позовну заяву без руху з огляд на наступне.


Відповідно до п.3 ч.1 ст.107 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі - КАС України), суддя після одержання позовної заяви з’ясовує чи відповідає адміністративний позов вимогам, встановленим ст.106 цього Кодексу.

У позовній заяві позивач має зазначити ім’я (найменування) відповідача, посаду і місце служби посадової чи службової особи, поштову адресу, а також номер засобу зв'язку, адресу електронної пошти, якщо такі відомі (п. 3 ч. 1 ст. 106 КАС України).

Так, позовні вимоги звернено до Державного комітету України у справах національностей та релігій.

Суд звертає увагу позивача на те, що відповідно до Указу Президента України "Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади від 09.12.2010, № 1085/2010 (із змінами і доповненями, внесеними Указом Президента України від 28.12.2010 р. № 1245/2010) Державний комітету України у справах національностей та релігій - ліквідовано.

З огляду на вищевказане, на виконання вимог п. 3 ч. 1 ст.106 КАС України, позивачем не надано актуальний (станом на час звернення до суду) витяг з Єдиний державний реєстр юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, що унеможливлює дотримання вимог КАС України щодо встановлення дієздатності відповідача (в контексті перевірки дотримання положень п.9 ч.1 ст.3 КАС України та ч.3 ст.48 КАС України) та належного повідомлення відповідача про дату, час і місце розгляду справи та відповідно, створює перешкоди для відкриття провадження у справі.

Крім того, абз.2 п.7 постанови Пленуму Вищого адміністративного суду України від 25 червня 2009 року №1 «Про судову практику розгляду спорів щодо статусу біженця, видворення іноземця чи особи без громадянства з України та спорів, пов’язаних із перебуванням іноземця та особи без громадянства в Україні»встановлено, що адміністративна процесуальна правоздатність та дієздатність іноземця та особи без громадянства в Україні визначається ч.1 та ч.2 с.48 КАС України, за якими здатність мати процесуальні права та обов’язки в адміністративному судочинстві (адміністративна процесуальна правоздатність) визнається за громадянами України, іноземцями, особами без громадянства та здатність особисто здійснювати свої адміністративні процесуальні права та обов’язки, у тому числі доручати ведення справи представникові (адміністративна процесуальна дієздатність), належить фізичним особам, які досягли повноліття і не визнані судом недієздатними.

Відповідно до п.30 вищевказаного Пленуму нормами законодавства про статус іноземця та особи без громадянства встановлено, що на території України можуть проживати або тимчасово перебувати іноземці та особи без громадянства відповідно до їх правового статусу, який підтверджується відповідними документами. Іноземці, які постійно проживають в Україні, можуть перебувати в Україні за своїми національними паспортами та українськими документами –посвідками на проживання в Україні для іноземця з відміткою про реєстрацію.

Таким чином, для вирішення питання щодо наявності у позивача адміністративної процесуальної дієздатності необхідна наявність в матеріалах позову копії його національного паспорту та, у разі наявності, довідки на проживання в Україні для іноземця з відміткою про реєстрацію.

Однак дані документи в порушення п.6 ч.1 ст.106 КАС України до позовної заяви не додані, що, відповідно, створює перешкоди для відкриття провадження у справі.


Крім того, відповідно до п.4 ч.1 ст.106 КАС України у позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги.

Предметом спору згідно з позовом є визначення права мати позивачем статус біженця в Україні, який, зокрема, передбачає дослідження питання часу виїзду з країни громадянської належності, прибуттям в Україну та часом звернення із заявою про надання статусу біженця.

Однак позовна заява названої особи вказаних відомостей не містить, із позовної заяви не можливо з’ясувати, що робив позивач у певні періоди свого життя, зокрема чи законно він перетнув кордон країни, що саме робив в період з моменту перетину до моменту звернення до відповідача із відповідною заявою.

У зв’язку з цим слід зазначити, що позовна заява не відповідає вимогам п.4 ч.1 ст.106 КАС України в частині викладення обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги.

Відповідно до ст.108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст.106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

Вказані недоліки повинні бути усунуті Позивачем у строк до 28.04.2011 року шляхом надання через канцелярію суду (або надіслання поштою) з посиланням на реквізити даної ухвали (№2а-5179/11/2670 від 12.04.2011 року), зокрема надати:

ь          актуального (станом на час звернення до суду) витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців стосовно відповідача;

ь          письмових пояснень відповідача у спірних правовідносинах (за наявності підстав), з викладенням фактичних обставин, пов’язаних з часом виїзду позивача з країни громадянської належності, прибуттям в Україну, часом звернення із заявою про надання статусу біженця;

ь          документів, які засвідчують громадянство позивача та легальність перебування його на території України.

Керуючись ст.105, ст.106, ч.1 ст.108, ст.160 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя -


УХВАЛИВ:

1.          Позовну заяву громадянина ОСОБА_1 Федерації ОСОБА_2 до Державного комітету у справах національностей та релігій про визнання неправомірним і скасування рішення суб"єкта владних повноважень та зобов"язання вчинити дії - залишити без руху.

2.          Встановити позивачу строк для усунення недоліків до 28.04.2011 року.

3.          Попередити позивача про те, що у випадку не усунення недоліків позовної заяви позовна заява буде повернута йому відповідно до п.1 ч.3 ст.108 Кодексу адміністративного судочинства України.

4.          Копію ухвали невідкладно надіслати особі, що звернулась із позовною заявою.


Ухвала набирає законної сили у порядку, встановленому в ст.254 КАС України та може бути оскаржена у порядку і строки, встановлені ст.ст.185-187 КАС України відповідно.


          Суддя                                                                                 Б.В. Санін


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація