Судове рішення #49812303

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

м. Київ

29 березня 2011 року                                                                      № 2а-4387/11/2670


Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Санін Б.В., ознайомившись з позовною заявою

за позовом Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1

до ОСОБА_2 фонд України

про визнання протиправними дій та зобов"язання вчинити певні ді,


ВСТАНОВИВ:

29 березня 2011 року до судді Окружного адміністративного суду м. Києва Саніна Б.В. надійшов адміністративний позов фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до ОСОБА_2 фонду України, в якому просить визнати неправомірними дії відповідача ОСОБА_2 фонд Українипо вимаганню через свій орган на місцях, сплати (додаткових) страхових внесків до ОСОБА_2 фонду України від позивача за ІІІ, ІV квартал 2010 року; зобов"язати відповідача ОСОБА_2 фонд України вирішити питання про припинення вимагання від позивача сплати страхових внесків до ОСОБА_2 фонду України за ІІІ, ІV квартал 2010 року.

Розглянувши позовні матеріали суд встановив, що позовна заява підлягає залишенню без руху з наступних підстав.

Відповідно до ч.1 ст.6 Кодексу адміністративного судочинства України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб’єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси.

При цьому, до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб’єктів владних повноважень, які породжують, змінюють або припиняють права та обов’язки у сфері публічно-правових відносин, вчинених ними при здійсненні владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, якщо позивач вважає, що цими рішеннями, діями чи бездіяльністю його права чи свободи порушені або порушуються, створено або створюються перешкоди для їх реалізації або мають місце інші ущемлення прав чи свобод (ст.ст.2, 17 КАС України).

Згідно п.1 ч.2 ст.17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема, спори фізичних чи юридичних осіб із суб’єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.

Пунктом четвертим ч.1 ст.106 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що в позовній заяві зазначається зміст позовних вимог згідно зі статтею 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, –зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів. Зміст даної норми передбачає зазначення позивачем норм законодавства, які порушені особою, до якої пред’явлено вимоги –органом владних повноважень при прийнятті кожного окремого оскаржуваного рішення, вчинення дій (бездіяльності) та подання доказів наявності порушеного права.

Вимога до особи, яка звернулась до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів, порушення яких спричинено конкретними рішеннями (діями, бездіяльністю) суб’єкта владних повноважень обумовлена необхідністю здійснення судом під час розгляду справи по суті перевірки оскаржуваних рішень (дій, бездіяльності) на предмет їх відповідності критеріям, визначеним у ч.3 ст.2 КАС України.

Крім того, слід враховувати передбачений ст.11 КАС України принцип, за яким розгляд і вирішення справи в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними до суду своїх доказів і в доведенні перед судом їхньої переконливості, тобто, позивач повинен на підтвердження підстав позову подати докази, які підтверджують кожну обставину як складову предмету та змісту доказування.

Як вбачається з позовної заяви, вимога позивача про визнання протиправними дій “по вимаганню сплати додаткової суми страхових внесків” та зобов’язання “вирішити питання про припинення вимагання з позивача сплати додаткової суми страхових внесків” звернені до ОСОБА_2 фонду України.

При цьому, з мотивувальної частини позовної заяви та доданих до позову матеріалів вбачається, що вимога про сплату страхових внесків, у відповідності до п.3 ст.106 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” надсилались до позивача територіальним органом ОСОБА_2 фонду –Управління ОСОБА_2 фонду України в Тетіївському районі Київської області.

З огляду на вищенаведене, позивач має викласти обставини, якими обґрунтовує свої позовні вимоги, із чітким посиланням та наданням відповідних доказів в обґрунтування порушення його прав та охоронюваних законом інтересів, конкретизувати в чому ж саме полягає протиправність вчинених дій відповідача –ОСОБА_2 фонду України по відношенню до позивача.

Згідно положень ч. 3 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України у позовній заяві зазначаються ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі.

Всупереч зазначеному положенню позивачем не зазначено у позовній заяві номер засобу зв’язку, адреси елктронної пошти відповідача, не зазначено чи такі відомі.

Відповідно до статті 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

Вказані недоліки повинні бути усунуті Позивачем у строк до 08.04.2011 року шляхом надання через канцелярію суду (або надіслання поштою) з посиланням на реквізити даної ухвали (№2а-4387/11/2670 від 29.03.2011 року):

- привести позовні вимоги відповідно до вимог Кодексу адміністративного судочинства України;

- письмових пояснень, в яких викласти обставини, якими позивач обґрунтовує свої позовні вимоги, із чітким посиланням та наданням відповідних доказів в обґрунтування порушення його прав та охоронюваних законом інтересів, конкретизувати в чому ж саме полягає протиправність вчинених дій відповідача –ОСОБА_2 фонду України по відношенню до позивача;

- номеру засобу зв’язку та адреси елктронної пошти відповідача або зазначити про наявність чи відсутність такої інформації у позивача.

Керуючись ст.105, ст.106, ст.108, ст.158, ст.160, ст.165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя –

УХВАЛИВ:

1.          Позовну заяву фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до ОСОБА_2 фонду України залишити без руху.

2.          Встановити позивачу строк для усунення недоліків до 08 квітня 2011 року.

3.          Попередити позивача про те, що у випадку не усунення недоліків позовної заяви позовна заява буде повернута йому відповідно до п.1 ч.3 ст.108 Кодексу адміністративного судочинства України.

4.          Копію ухвали невідкладно надіслати особі, що звернулась із позовною заявою.


Ухвала набирає законної сили у порядку, встановленому в ст.254 КАС України та може бути оскаржена у порядку і строки, встановлені ст.ст.185-187 Кодексу адміністративного судочинства України відповідно.


          Суддя                                                                                 Б.В. Санін


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація