ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
м. Київ
15 лютого 2011 року № 2а-2069/11/2670
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Санін Б.В., ознайомившись з позовною заявою
за позовом ОСОБА_1 ОСОБА_2
до ОСОБА_3 (ОСОБА_4) Президента України
про визнання дій ОСОБА_3 Президента України протиправними, протизаконними, зобов"язання здійснити розгляд заяви від 25.05.2010 року, стягнення грошових коштів в розмірі 4000 грн.,
В С Т А Н О В И В:
15 лютого 2011 року до судді Окружного адміністративного суду міста Києва Саніна Б.В. надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 та ОСОБА_2 до ОСОБА_3 (ОСОБА_4) Президента України, в якому просять:
1. Визнати дії ОСОБА_3 Президента України (адміністрації) протизаконними, протиправними, шкідливими.
2. Зобов’язати ОСОБА_3 (ОСОБА_4) Президента України здійснити розгляд заяви ОСОБА_1, ОСОБА_5 від 25.05.2010 року в порядку Закону України «Про звернення громадян».
3. Встановити завдання моральної шкоди, завданої ОСОБА_3 (ОСОБА_4) Президента України при неналежному виконанні обов’язків їх повноважень, ОСОБА_1 та ОСОБА_2
4. Прийняти рішення в якому визнати дії ОСОБА_3 (ОСОБА_4) Президента України протизаконними, протиправними, зобов’язати здійснити розгляд заяви ОСОБА_1 та ОСОБА_2 від 25.05.2010 року в порядку Закону України «Про звернення громадян», стягнути на користь ОСОБА_1 та ОСОБА_2 на зазначені адреси в позові з відповідача ОСОБА_3 (ОСОБА_4) Президента України по 4 000 грн.
5. Прийняти окрему ухвалу суду та направити її у компетентний суб’єкт владних повноважень, відповідним особам.
6. Звільнити від оплати судових витрат та ІТЗ.
Розглянувши позовні матеріали суд встановив про необхідність залишення адміністративного позову без руху з огляду на наступне.
Відповідно до ч.1 ст.107 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі - КАС України), суддя після одержання позовної заяви зокрема з’ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.
Відповідно до ст.106 КАС України, в позовній заяві зазначаються: 1) найменування адміністративного суду, до якого подається позовна заява; 2) ім'я (найменування) позивача, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є; 3) ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі; 4) зміст позовних вимог згідно з частиною третьою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів; 5) у разі необхідності - клопотання про звільнення від сплати судового збору; про звільнення від оплати правової допомоги і забезпечення надання правової допомоги, якщо відповідний орган відмовив особі у забезпеченні правової допомоги; про призначення судової експертизи; про витребування доказів; про виклик свідків, заява про поновлення строку звернення до адміністративного суду тощо; 6) перелік документів та інших матеріалів, що додаються.
Водночас, відповідно до ст. 105 КАС України, адміністративний позов може містити вимоги про: 1) скасування або визнання не чинним рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень; 2) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії; 3) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень утриматися від вчинення певних дій; 4) стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, завданої його незаконним рішенням, дією або бездіяльністю; 5) виконання зупиненої чи не вчиненої дії; 6) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень; 7) примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності.
З оглядна вказане, Позивачам слід привести позовні вимоги у відповідність до положень ч.4 ст.105 та ч.1 ст.106 КАС України.
Згідно статті 106 КАС України до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів, документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Судом встановлено, що позивачем до позовної заяви не додано документ про сплату судового збору у порядку та розмірах передбачених пунктом 3 розділу VII Прикінцеві та перехідні положення Кодексу адміністративного судочинства України.
Разом з тим, до позовної заяви подано клопотання про звільнення від оплати витрат, відстрочення або зменшення розміру судових витрат у зв'язку зі «скрутним становищем, що склалось в житті позивача, та неможливість придбати папір для написання адміністративного позову».
Згідно статті 88 КАС України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк. Якщо у строк, встановлений судом, судові витрати не будуть оплачені, позовна заява залишається без розгляду або витрати розподіляються між сторонами відповідно до судового рішення у справі, якщо оплату судових витрат розстрочено або відстрочено до ухвалення судового рішення у справі.
Проте, виходячи зі змісту клопотання, а також відповідно до положень ч.2 ст.105 КАС України, суд дійшов висновку про відсутність в даному випадку підстав для звільнення позивача від оплати судових витрат повністю або частково, чи відстрочення або розстрочення сплати судових витрат на визначений строк.
За таких обставин, позивачі зобов'язані подати документ про сплату судового збору у порядку та розмірах передбачених пунктом 3 розділу VII Прикінцеві та перехідні положення Кодексу адміністративного судочинства України.
Водночас, відповідно до п.2 ч.1 ст.106 КАС України, в позовній заяві має бути чітко зазначено поштова адреса позивача.
Дотримання зазначених вимог КАС України є передумовою забезпечення дотримання принципу змагальності сторін, закріпленого в ч. 1 ст. 11 КАС України, та забезпечити її право на судовий захист, закріплений в ст.6 КАС України.
Однак, в адміністративному позові не вказано повної адреси позивача 2 - ОСОБА_2, зокрема не зазначені вулиця, будинок та номер квартири (в тому разі якщо будинок багатоквартирний).
У статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що справа адміністративної юрисдикції –переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб’єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Позивачі в своєму адміністративному позові зазначають відповідачем ОСОБА_3 (ОСОБА_4) Президента України.
Водночас, відповідно до наданих матеріалів, зокрема листа №22/051412-08 (22/0460026-26 П) від 27.05.2010 року, ОСОБА_1 та ОСОБА_2 лист було направлено ОСОБА_3 Президента України.
Крім того, указом Президента України №1445/2010 від 14.10.2005 року «Про створення ОСОБА_3 Президента України»було створено ОСОБА_3 Президента України. Більше того, відповідно до указу Президента України №265/2010 від 25 лютого 2010 року «Про першочергові заходи із забезпечення діяльності Президента України»була утворена ОСОБА_4 Президента України.
Однак, жодної інформації про утворення ОСОБА_3 (ОСОБА_4) Президента України позивачами до суду надано не було. Крім того, в разі зазначення відповідачем ОСОБА_4 Президента України, позивачам слід надати нормативне обґрунтування правонаступництва ОСОБА_4 Президента України прав та обов’язків ОСОБА_3 Президента України.
Як наслідок, позивачам слід привести інформацію про відповідача у відповідність до п.3 ч.1 ст. 106 КАС України, а саме чітко вказати відповідача по справі.
Водночас, позивачі в позовних вимогах просять стягнути із відповідача грошові кошти в розмірі по 4 тис. грн.
Так, відповідно до вимог п.4 ч.1 ст.106 КАС України, в позовній заяві зазначається виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги.
Однак, позивачами не надано жодних доказів щодо визначення розміру грошової суми що підлягає стягненню із відповідача, не надано жодних обґрунтувань за що саме просять стягнути вказані кошти (моральна шкода, матеріальні збитки тощо).
Відповідно до статті 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Вказані недоліки повинні бути усунуті Позивачем у строк до 25.02.2011 року шляхом надання через канцелярію суду (або надіслання поштою) з посиланням на реквізити даної ухвали (№2а-2069/11/2670 від 15.02.2011 року), зокрема: надати докази сплати судового забору; чітко вказати відповідача по справі; надати докази та нормативне обґрунтування правонаступництва ОСОБА_4 Президента України прав та обов’язків ОСОБА_3 Президента України; вказати адресу проживання позивача 2 –ОСОБА_2; привести позовні вимоги у відповідність до ст.105 КАС України; надати письмове обґрунтування про стягнення суми по 4 тис. грн. з відповідача.
На підставі вищенаведеного керуючись ст. ст. 106, 108, 160 Кодексу адміністративного судочинства України, суд —
УХВАЛИВ:
1. Адміністративний позов ОСОБА_1 та ОСОБА_2 - залишити без руху.
2. Встановити Позивачам строк до 25.02.2011 року для усунення недоліків адміністративної позовної заяви.
3. Попередити Позивачів що, в порядку передбаченому п. 1 ч. 3 ст. 108 КАС України, позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач у визначений строк не усуне недоліки позовної заяви, яку залишено без руху.
4. Копію ухвали направити позивачам.
Ухвала набирає законної сили у порядку, встановленому в ст.254 КАС України та може бути оскаржена у порядку і строки, встановлені ст.ст.185-187 Кодексу адміністративного судочинства України відповідно.
Суддя Б.В. Санін