Судове рішення #49812115

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

м. Київ

18 січня 2011 року                                                                                № 2а-674/11/2670

Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Санін Б.В., ознайомившись з позовною заявою

за позовом ОСОБА_1

до Дніпровського районного суду у м. Києві

про визнання дій протиправними,

В С Т А Н О В И В:

18 січня 2011 року до судді Окружного адміністративного суду міста Києва Саніна Б. В. надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Дніпровського районного суду м. Києва, в якій вона просить задовольнити позов в повному обсязі з урахуванням всіх доказів, клопотань та заяв доданих Славутою та витребуваних судом згідно вимог; визнати дії Дніпровського районного суду м. Києва протизаконними, що завдають моральної та матеріальної шкоди протиправними; прийняти постанову про визнання дій Дніпровського району м. Києва протизаконними, протиправними, некомпетентними та стягнення на користь ОСОБА_1 суму встановлену судом при розгляді позову, за завдану моральну та матеріальну шкоду; прийняти окрему ухвалу і направити в належний компетентний орган для вирішення питання притягнення Дніпровський райсуд до адміністративної відповідальності; звільнити повністю від оплати судових витрат та ІТЗ розгляду справи.

Розглянувши позовні матеріали суд встановив, що потребує уточнення зміст позовних вимог і виклад обставин, якими Позивач обґрунтовує свої вимоги.

Відповідно до ч.1 ст.106 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі - КАС України), в позовній заяві зазначаються: 1) найменування адміністративного суду, до якого подається позовна заява; 2) ім'я (найменування) позивача, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є; 3) ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі; 4) зміст позовних вимог згідно з частиною третьою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів; 5) у разі необхідності - клопотання про звільнення від сплати судового збору; про звільнення від оплати правової допомоги і забезпечення надання правової допомоги, якщо відповідний орган відмовив особі у забезпеченні правової допомоги; про призначення судової експертизи; про витребування доказів; про виклик свідків, заява про поновлення строку звернення до адміністративного суду тощо; 6) перелік документів та інших матеріалів, що додаються.

Водночас, відповідно до ч.4 ст. 105 КАС України, адміністративний позов може містити вимоги про: 1) скасування або визнання не чинним рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень; 2) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії; 3) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень утриматися від вчинення певних дій; 4) стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, завданої його незаконним рішенням, дією або бездіяльністю; 5) виконання зупиненої чи не вчиненої дії; 6) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень; 7) примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності.

З оглядна вказане, Позивачці слід привести позовні вимоги у відповідність до положень ч.4 ст.105 та ч.1 ст.106 КАС України.

Крім того, Позивачка без дотримання положень ст. 106 КАС України, в своїй позовній заяві не визначила процесуальний статус Дніпровського району м. Києва (співвідповідач, третя особа із самостійними вимогами, третя особа без самостійних вимог тощо), дії якого вона просить визнати протизаконними, протиправними, некомпетентними, а також не зазначила адресу знаходження вказаного органу, його телефон та електронну адресу.

Більше того, Позивачка не вказала в позовній заяві перелік документів та інших матеріалів, що додаються, відповідно до вимог п.6 ч.1 ст.106 КАС України.

Слід також вказати на необхідності уточнення позовної вимоги в частині стягнення моральної та матеріальної шкоди з Дніпровського району м. Києва, зокрема визначити розмір завданої Позивачці шкоди або послатися на нормативний акт (назву, дату, номер), з якого можна визначити розмір шкоди.

Більше того, Позивачці, на виконання ч.2 ст.106 КАС України, слід додатково уточнити якими саме доказами вона буде доводити, що Дніпровський районний суд м. Києва повідомив Позивачці негативну інформацію, за отриманням якої вона не зверталася і яку вона не просила надати.

Відповідно до статті 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

Вказані недоліки повинні бути усунуті Позивачем у строк до 01.02.2011 року шляхом надання через канцелярію суду (або надіслання поштою) з посиланням на реквізити даної ухвали (№2а-674/11/2670 від 18.01.2011 року).

На підставі вищенаведеного керуючись ст. ст. 106, 108, 160 Кодексу адміністративного судочинства України, суд —

У Х В А Л И В:

1.Залишити адміністративну позовну заяву ОСОБА_1 б/н від 14.01.2011 року без руху .

2.Встановити позивачу строк до 01 лютого 2011 року для усунення недоліків адміністративної позовної заяви.

3. Попередити Позивача що, в порядку передбаченому п. 1 ч. 3 ст. 108 КАС України, позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач у визначений строк не усуне недоліки позовної заяви, яку залишено без руху.

4. Копію ухвали направити ОСОБА_1.


Ухвала про залишення позовної заяви без руху може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву. Залишення позовної заяви без руху не позбавляють права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.

Ухвала відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.

Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом п’яти днів з дня її отримання особою, яка оскаржує ухвалу, за правилами, встановленими ст.ст. 185-187 КАС України. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

          

          Суддя                                                                                 Б.В. Санін


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація