ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01014, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 |
УХВАЛА
про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі
24 травня 2011 року № 2а-7111/11/2670
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Санін Б.В., розглянувши позовну заяву і додані до неї матеріали
за позовом | Комунальної науково-дослідної установи "Науково-дослідний інститут соціально-економічного розвитку міста" |
до | Першого заступника прокурора Шевченківського району Вдовиченка Олексія |
про | визнання незаконними дій |
ВСТАНОВИВ:
23 травня 2011 року до судді Окружного адміністративного суду м. Києва Саніна Б.В. надійшов адміністративний позов Державного комунального підприємства "Науково-дослідний інститут соціально-економічного розвитку міста" до Першого заступника прокурора Шевченківського району м. Києва Вдовиченка Олексія, в якому просить:
1. Визнати незаконними дії та рішення відповідача про визнання Договору № 10/2009, укладеного 15.09.09 р. між Комунальним підприємством виконавчого органу Київської міської ради (КМДА) "Київське інвестиційне агенство" (замовник) та Комунальною науково-дослідною установою "Науково-дослідний інститут соціально-економічного розвитку міста" (виконавець), недійсним.
2. Визнати незаконнми дії Відповідача щодо стягнення з Комунальної науково-дослідної установи "Науково-дослідний інститут соціально-економічного розвитку міста" на користь Комунального підприємства виконавчого органу Київської міської ради (КМДА) "Київське інвестиційне агенство" 1 200 000 грн. 00 коп.
3. Визнати незаконними дії відповідача, спрямовані на накладення арешту на рахунок позивача № 26006380774841 в КМФ АКБ "Укрсоцбанк" в м. Києві в розмірі 1 200 000,00 грн.
Розглянувши поданий адміністративний позов, суд дійшов висновку про те, що позовну заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства, виходячи з наступних підстав.
Згідно із п. 4 ч.1 ст.107 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі –КАС України), суддя після одержання позовної заяви з’ясовує, чи належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Відповідно до ч.1 ст.2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
Пунктами 1, 7 та 9 ст. 3 КАС України встановлено, що справа адміністративної юрисдикції (далі - адміністративна справа) - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Суб'єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Основними ознаками правовідносин, з яких виникають публічно-правові спори, є підпорядкованість одного учасника публічно - правових відносин іншому - суб'єкту владних повноважень та участь у публічно - правовому спорі з однієї сторони суб’єкта, наділеного владними повноваженнями, який здійснює владні управлінські функції, при цьому ці функції та повноваження повинні здійснюватись цим суб’єктом саме у тих правовідносинах, у яких виник спір.
Юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема: спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності; спори з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби; спори між суб'єктами владних повноважень з приводу реалізації їхньої компетенції у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень; спори, що виникають з приводу укладання, виконання, припинення, скасування чи визнання нечинними адміністративних договорів; спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених Конституцією та законами України; спори щодо правовідносин, пов'язаних з виборчим процесом чи процесом референдуму (ч. 2 ст. 17 КАС України).
Так, позивач оскаржує дії Першого заступника прокурора Шевченківського району м. Києва, а саме щодо подачі останнім позову до Господарського суду міста Києва, згідно якого до Комунальної науково-дослідної установи "Науково-дослідний інститут соціально-економічного розвитку міста" зявлено суму до стягнення в розмірі 1 200 000,00 грн.
З урахуванням вищевказаного, суд встановив, що вимоги позивача не мають публічно-праового характеру, позовну заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства, оскільки даний предмет спору підвідомчий господарському суду і позивач зважаючи на вимоги Господарського процесуального кодексу України не позбавлений права звернутися з відповідними скаргами або клопотанням про припинення провадження у справі щодо поданого прокурором позову в господарському процесі.
На підставі вищенаведеного, п. 1 ч. 1 ст. 109 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
У Х В А Л И В:
1. Відмовити Комунальній науково-дослідній установі "Науково-дослідний інститут соціально-економічного розвитку міста" у відкритті провадження в адміністративній справі.
2. Ухвалу про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі надіслати позивачу негайно.
3. Попередити позивача, що позовні матеріали будуть йому повернуті супровідним листом рекомендованим поштовим відправленням із зворотною розпискою про їх одержання після спливу терміну для оскарження ухвали про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі.
4. У випадку оскарження ухвали позовні матеріли будуть скеровані до апеляційної інстанції разом з апеляційною скаргою.
5. Вказати позивачу на те, що повторне звернення тієї ж особи до адміністративного суду з таким самим адміністративним позовом, щодо якого постановлено ухвалу про відмову у відкритті провадження, не допускається.
Ухвала набирає законної сили у порядку, встановленому в ст.254 КАС України та може бути оскаржена у порядку і строки, встановлені ст.ст.185-187 Кодексу адміністративного судочинства України відповідно.
Суддя Б.В. Санін