ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01014, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
м. Київ
24 травня 2011 року № 2а-7153/11/2670
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Санін Б.В., ознайомившись з позовною заявою
за позовом ОСОБА_1
до 1. Генерального прокурора України ОСОБА_2 2. Генеральної прокуратури України
про визнання дій та бездіяльності неправомірними,
ВСТАНОВИВ:
23 травня 2011 року до судді Окружного адміністративного суду міста Києва Саніна Б.В. надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Генерального прокурора України ОСОБА_2, Генеральної прокуратури України про визнання дій та бездіяльності неправомірними.
Розглянувши адміністративний позов, суддя дійшов висновку про необхідність залишення позовної заяви без руху, з огляду на наступне.
Відповідно до ч.1 ст.106 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі - КАС України), в позовній заяві зазначаються: 1) найменування адміністративного суду, до якого подається позовна заява; 2) ім'я (найменування) позивача, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є; 3) ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі; 4) зміст позовних вимог згідно з частиною третьою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів; 5) у разі необхідності - клопотання про звільнення від сплати судового збору; про звільнення від оплати правової допомоги і забезпечення надання правової допомоги, якщо відповідний орган відмовив особі у забезпеченні правової допомоги; про призначення судової експертизи; про витребування доказів; про виклик свідків, заява про поновлення строку звернення до адміністративного суду тощо; 6) перелік документів та інших матеріалів, що додаються.
Водночас, відповідно до частини четвертої ст. 105 КАС України, адміністративний позов може містити вимоги про: 1) скасування або визнання не чинним рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень; 2) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії; 3) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень утриматися від вчинення певних дій; 4) стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, завданої його незаконним рішенням, дією або бездіяльністю; 5) виконання зупиненої чи не вчиненої дії; 6) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень; 7) примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності.
З оглядну на вказане, позивачу слід привести позовні вимоги у відповідність до положень ч.4 ст.105 та ч.1 ст.106 КАС України.
Крім того, в ст.2, ст.3 та ст.17 КАС України, зафіксовано, що особа має право звернутись до адміністративного суду для захисту його порушених прав, свобод та інтересів від рішень, дій або бездіяльності суб’єктів владних повноважень. При цьому, відповідно до вимог п. 4 ч. 1 ст. 106 КАС України, позивач має надати обгрунтування своїх позовних вимог. З огляду на вищенаведене, позивач має викласти обставини, якими обґрунтовує свої позовні вимоги, із чітким посиланням та наданням відповідних доказів в обґрунтування порушення його прав та охоронюваних законом інтересів з боку відповідачів, при цьому конкретизувати в чому ж саме полягає протиправність дій (бездіяльності) відповідачів по відношенню до позивача.
Відповідно до ч.2 ст.106 КАС України на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач зазначає докази, про які йому відомо і які можуть бути використані судом.
Позовна заява містить посилання на те, що позивач звертався до відповідачів з заявами. Однак, матеріали позову не містять копій вказаних заяв. Більше того, позивач не дотримуючись п. 5 ч. 1 ст. 106 КАС України, не додав до матеріалів позову відповідного клопотання про витребування, доказів, а лише зазначив про необхідність такого витребування.
Як наслідок, позивачу слід надати копії заяв, з якими останній звертався до відповідачів, або вказати причини неможливості її надання. При цьому, слід зазначити згідно з ч.3 ст.71 КАС України якщо особа не може самостійно надати докази, то вона повинна зазначити причини, через які ці докази не можуть бути надані, та повідомити де вони знаходяться чи можуть знаходитися.
Крім того, позивач в обгрунтування заявленого позову здійснює посилання на отримання ним відповідей 17.03.2011 та 28.03.2011 за підписом прокурора Херсонської області, але даних відповідей до позову не надано.
Таким чином, позивачем не надано доказів в обґрунтування його позовних вимог, а саме, не надано копій заяв з якими позивач звертався до відповідачів та відповідей, отриманих 17.03.2011 та 28.03.2011 за підписом прокурора Херсонської області.
Частиною 1 ст. 89 КАС України закріплено обов'язок осіб, які звертаються до адміністративного суду із позовною заявою сплатити судовий збір.
Згідно ст.106 КАС України до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів, документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Судом встановлено, що позивачем до позовної заяви не додано документ про сплату судового збору у порядку та розмірах передбачених пунктом 3 розділу VII Прикінцеві та перехідні положення Кодексу адміністративного судочинства України.
Таким чином, для усунення недоліків адміністративного позову, позивач має надати докази сплати судового збору, при цьому в квитанції про оплату державного мита слід вказати призначення платежу «За розгляд адміністративної справи в Окружному адміністративному суді м. Києва за позовом (вказати позивача) до (вказати відповідача)».
Також, суд вважає за необхідне вказати позивачу на нерозбірливий текст адміністративного позову.
Відповідно до статті 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Вказані недоліки повинні бути усунуті позивачем у строк до 03.06.2011 року шляхом надання через канцелярію суду (або надіслання поштою) з посиланням на реквізити даної ухвали (№2а-7153/11/2670 від 24.05.2011 року).
На підставі вищенаведеного керуючись ст. ст. 106, 108, 160 Кодексу адміністративного судочинства України, суд —
УХВАЛИВ:
1. Залишити адміністративну позовну заяву ОСОБА_1 без руху.
2. Встановити позивачу строк до 03 червня 2011 року для усунення недоліків адміністративної позовної заяви.
3. Попередити позивача що, в порядку передбаченому п. 1 ч. 3 ст. 108 КАС України, позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач у визначений строк не усуне недоліки позовної заяви, яку залишено без руху.
4. Копію ухвали направити позивачу.
Ухвала набирає законної сили у порядку, встановленому в ст.254 КАС України та може бути оскаржена у порядку і строки, встановлені ст.ст.185-187 Кодексу адміністративного судочинства України відповідно.
Суддя Б.В. Санін