Справа № 2-а-798/2009
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
25 травня 2009 року м. Генічеськ
Генічеський районний суд Херсонської області в складі:
головуючого судді Постол В.С.
при секретарі Бондар О.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Генічеську справу за позовом ОСОБА_1 до ДПС ДАІ м. Таврійськ про скасування постанови про адміністративне правопорушення,
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернувся до суду із вказаним позовом, який мотивує тим, що 27.04.2009 р. він поштою отримав від окремого батальону ДПС ДАІ м. Таврійськ постанову від 02.04.2009 р. без номеру до протоколу № 4025 по справі про адмінправопорушення та фото його автомобіля. В постанові вказано, що 02.04.2009 р. о 15.40 год на 289 км. автодороги Херсон-Генічеськ він рухався зі швидкістю 121 км/год.
Зазначає, що у час, вказаний в постанові, за кермом була його дружина ОСОБА_2., яка не має достатнього досвіду керування автомобілем, та рухалася зі швидкістю до 90 км/год. Крім того, в постанові написано, що правопорушення було скоєне на 289 км автомобільної дороги Херсон-Генічеськ, але Постановою Кабінету Міністрів України від 24 червня 2006 року № 865 «Про затвердження переліку автомобільних доріг загального користування державного значення», автомобільна дорога Херсон-Нова Каховка-Генічеськ відноситься до регіональних автомобільних доріг Р-47 та має довжину 190,2 км., тому порушення не могло бути скоєним на 289 км цієї дороги.
Також в порушення ч.2,3,6 ст.283 КУпАП, вказана постанова не містить найменування органу (посадової особи), який виніс постанову, відомості про особу, щодо якої розглядається справа, порядок і строк сплати штрафу;постанова не підписана посадовою особою, що її складала.
Крім того, при складанні постанови, посадовою особою, було порушено вимоги «Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення», затвердженої Наказом Міністерства внутрішніх справ України від 22 лютого 2001 року № 185 зареєстрованим в Міністерстві юстиції України, 26 березня 2001 р. за № 272/5463, а саме: п.2.11, п.2.12,- у постанові не указана посада, найменування органу внутрішніх справ, звання, прізвище та ініціали посадової особи, яка розглядала матеріали адміністративної справи і винесла постанову, не зазначено місце її винесення. У розділі про відомості стосовно особи, яка вчинила правопорушення, не вказано число, місяць і рік народження, а також адреса місця народження, місце роботи і посада; не указано документ, який засвідчує особу. Постанова не підписана посадовою особою, яка її винесла. Копія постанови не вислана правопорушнику не пізніше трьох днів з дня її винесення. Також в ній немає відмітки про надсилання постанови поштою, не вказана дата направлення копії постанови. Постанова не має номеру, серії, складена не на фірмовому бланку.
Позивач вважає, що постанова підлягає скасуванню, оскільки його автомобіль рухався зі швидкістю до 90 км/год., а тому в його діях відсутній склад адміністративного правопорушення, передбачений ч. 2 ст. 122 КУпАП. Крім того, постанова винесена з порушенням норм процесуального права.
В судовому засіданні позивач підтримав заявлені вимоги в повному обсязі. Просить суд постанову скасувати, а провадження по справі про адміністративне правопорушення відносно нього закрити.
Представник відповідача про час і місце судового засідання повідомлявся належним чином, не з'явився в судове засідання і від нього не надійшло повідомлення про причину неявки, суд вважає можливим розглянути справу на підставі наявних у ній даних та доказів.
Суд, вислухавши позивача, свідка, вивчивши надані матеріали та оцінивши докази у їх сукупності, вважає, що позов підлягає задоволенню.
02.04.2009 року у відношенні ОСОБА_1 інспектором окремого батальону ДПС ДАІ м. Таврійськ було винесено постанову без номеру про притягнення його до адміністративної відповідальності, передбаченої ч. 1 ст. 122 КУпАП.
Згідно ст. 251 КУпАП наявність чи відсутність адміністративного правопорушення встановлюється на основі доказів. Зокрема, ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, що притягується до адміністративної відповідальності, свідків, показаннями технічних приладів, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху. Згідно ст. 62 Конституції України обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях.
Відповідно до ч. 2 ст. 71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Оскільки відповідачем не надано суду доказів, які б спростовували викладене в позовній заяві, суд вважає доведеним, що автомобілем «Шкода» державний номер НОМЕР_1, який належить ОСОБА_1, 02.04.2009 р. на автомобільній дорозі Херсон-Генічеськ керувала ОСОБА_2. зі швидкістю до 90 км/год., тому склад адміністративного правопорушення, передбачений ч. 1 ст. 122 КУпАП, в діях ОСОБА_1 відсутній.
Відповідно до ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю, у зв'язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 122 КУпАП.
Крім того, постанова винесена з порушенням вимог ст. 283 КпАП України та «Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення», затвердженої Наказом Міністерства внутрішніх справ України від 22 лютого 2001 року № 185 зареєстрованим в Міністерстві юстиції України, 26 березня 2001 р. за № 272/5463, а саме не вказано найменування органу (посадової особи), який виніс постанову, не зазначено місце її винесення, відомості про особу, щодо якої розглядається справа, порядок і строк сплати штрафу; постанова не підписана посадовою особою, що її складала. Копія постанови не вислана правопорушнику не пізніше трьох днів з дня її винесення, а також відсутні відмітки про надсилання постанови поштою, не вказана дата направлення копії постанови. Постанова не має номеру, серії, складена не на фірмовому бланку.
Отже, постанова суперечить вимогам закону, а тому підлягає скасуванню.
Таким чином, вимоги скарги є обґрунтованими і підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст. 247, 283 КУпАП, ст.ст. 11, 18, 163, 165 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Позов ОСОБА_1 до ДПС ДАІ м. Таврійськ про скасування постанови про адміністративне правопорушення задовольнити в повному обсязі.
Постанову б/н від 02.04.2009 року, винесену ДПС ДАІ м. Таврійськ в справі про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 122 КУпАП, у відношенні ОСОБА_1 - скасувати. Провадження по справі про адміністративне правопорушення - закрити.
Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного адміністративного суду через Генічеський районний суд Херсонської області у строк двадцять днів після подачі заяви про апеляційне оскарження, яка може бути подана впродовж десяти днів після оголошення постанови
в повному обсязі, з одночасним надісланням апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції.
Суддя Генічеського
районного суду В.С. Постол