ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
про повернення позовної заяви
02.02.12 р. Справа № 2/5005/947/2012
Суддя Боділовська М.М. , розглянувши матеріали
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Торговельний будинок "ВЕЛЕС", м. Харків
до Товариства з обмеженою відповідальністю "СОРС-ІНВЕСТ", м. Дніпропетровськ
про стягнення 97 675, 96 грн., з яких 95 128, 29 грн. заборгованості за Договором поставки, 686, 75 грн. пені, 132, 92 грн. 3 % річних, 1 728, 00 грн. неповернених коштів
ВСТАНОВИВ:
Стаття 63 Господарського процесуального кодексу України зобов’язує суддю, який вирішує питання про прийняття позовної заяви, повернути позовну заяву з підстав неправильного оформлення позовної заяви та доданих до неї документів.
Суд досліджує позовну заяву за формальними ознаками, не вивчаючи питання по суті позовних вимог.
Позовна заява підлягає поверненню, якщо вона за формою та змістом не відповідає вимогам статей 54 - 58 Господарського процесуального кодексу України.
Стаття 65 Кодексу визначає дії судді з підготовки справи до розгляду, які полягають у здійсненні певних заходів і процесуальних дій, спрямованих на правильне і своєчасне вирішення спору.
Статтею 38 Кодексу визначено обов’язок суду витребувати документи і матеріали, які є необхідними для вирішення спору у строки, передбачені ст. 69 ГПК України.
Відповідно до п. 1, 3, 4 ч. 1 ст. 63 ГПК України, суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи без розгляду, якщо позовну заяву підписано особою, яка не має права її підписувати, не вказано обставин, на яких ґрунтується позовна вимога, доказів, що підтверджують викладені в заяві обставини, обґрунтований розрахунок стягуваної чи оспорюваної суми, не подано доказів сплати судового збору.
Згідно ч. 1 ст. 54, ч. 3 ст. 57 Господарського процесуального кодексу України, позовна заява підписується повноважною посадовою особою позивача або його представником на підставі довіреності або іншого документу, що підтверджує повноваження представника.
Позовна заява № 1/05-76 від 06.01.2012 р. підписана директором Позивача ОСОБА_1, але до позовної заяви не додано доказів на підтвердження повноважень директора ОСОБА_1, а саме протоколу загальних зборів, наказу, статутних документів, довідки ЄДРПОУ, тощо.
До позовної заяви не додано доказів сплати судового збору в установленому законом порядку (п. 4 ч. 1 ст. 63 Господарського процесуального кодексу України).
Відповідно до вимог пункту 14 Інструкції про порядок обчислення та справляння державного мита, затвердженої наказом Головної державної податкової інспекції України від 22.04.93 року № 15 (з подальшими змінами), при перерахуванні мита з рахунку платника - останній примірник платіжного доручення з написом (поміткою) кредитної установи такого змісту "Зараховано в дохід бюджету ____ грн. (дата)". Цей напис скріплюється першим і другим підписами посадових осіб і відбитком печатки кредитної установи з відміткою дати виконання платіжного доручення.
У якості доказу сплати судового збору позивачем додано оригінал платіжного доручення № 2 від 05.01.2012 року про сплату судового збору у розмірі 1 609, 50 грн., однак на зворотній стороні не міститься напису про зарахування мита до бюджету.
Також до позовної заяви Позивачем не додано обґрунтований розрахунок ціни позову (розрахунок основного боргу, розрахунок штрафних санкцій).
Враховуючи, що ухвалою господарського суду м. Києва позовна заява за вих. № 1 від 06.01.2012 р. була направлена за територіальною підсудністю до господарського суду Дніпропетровської області та встановлено інше, ніж вказано в позовній заяві, місцезнаходження Відповідача, Позивачу слід при повторному зверненні до суду надати докази направлення позовної заяви з додатками на адресу, вказану в Довідці про включення Відповідача до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.
Приймаючи до уваги, що відповідно до ст. 69 Господарського процесуального кодексу України, розгляд справ в господарських судах України обмежений двохмісячним строком, враховуючи, що повернення позовної заяви і доданих до неї документів без розгляду, якщо позовну заяву підписано особою, яка не має права її підписувати, не вказано обставин, на яких ґрунтується позовна вимога, доказів, що підтверджують викладені в заяві обставини, обґрунтований розрахунок стягуваної чи оспорюваної суми, не подано доказів сплати судового збору, прямо передбачено законом.
Керуючись п. 1, 3, 4 ч. 1 ст. 63, ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -
УХВАЛИВ:
Повернути позовну заяву і додані до неї документи без розгляду.
Повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення допущеного порушення.
Суддя ОСОБА_2