Судове рішення #49745089

Справа № 2-8152/11


У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28 грудня 2011 р. суддя Солом‘янського районного суду м. Києва Лозинська М.І., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2, Відділу реєстрації смертей у м. Києві про встановлення належності правочинного документа, перебуванні фізичної особи на утриманні, про визначення додаткового строку для прийняття спадщини, зміни черговості одержання права на спадкування з другої на першу чергу та визначення частки власності , -

в с т а н о в и в :

Позивач звернувся до суду із зазначеною позовною заявою.

Позовна заява за формою та змістом не відповідає вимогам ст. 119 ЦПК України.

Відповідно до ст. 119 ЦПК України:

Позовна заява подається в письмовій формі.

Позовна заява повинна містити:

1) найменування суду, до якого подається заява;

2) ім'я (найменування) позивача і відповідача, а також ім'я представника позивача, якщо позовна заява подається представником, їх місце проживання (перебування) або місцезнаходження, поштовий індекс, номери засобів зв'язку, якщо такі відомі;

3) зміст позовних вимог;

4) ціну позову щодо вимог майнового характеру;

5) виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги;

6) зазначення доказів, що підтверджують кожну обставину, наявність підстав для звільнення від доказування;

7) перелік документів, що додаються до заяви.

3. Позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її подання.

4. Позовна заява повинна відповідати іншим вимогам, встановленим законом.

5. До позовної заяви додається документ, що підтверджує сплату судового збору.

6. До позовної заяви, що подається у випадках, визначених частиною третьою статті 118 цього Кодексу, мають бути додані копії ухвали про відмову у прийнятті заяви про видачу судового наказу або ухвали про скасування судового наказу.

7. У разі пред'явлення позову особами, які діють на захист прав, свобод та інтересів іншої особи, в заяві повинні бути зазначені підстави такого звернення.

8. Якщо позовна заява подається представником позивача, до позовної заяви додається довіреність чи інший документ, що підтверджує його повноваження.

9. Позовна заява, подана після забезпечення доказів або позову, повинна містити, крім зазначеного у частині другій цієї

статті, відомості про забезпечення доказів або позову.

З позовної заяви вбачається, що позивач просить визнати за ним право власності на1/2 частину спадкового майна, яке залишилося після смерті його брата – ОСОБА_3, до складу якого входить квартира АДРЕСА_1 та грошові вклади, що знаходяться у Солом’янському відділенні Ощадного банку № 5445/045 м. Києва.

Відповідно до свідоцтва про право на спадщину за законом від 28.07.2009 р., виданого на ім’я ОСОБА_2, вартість спадкового майна визначена станом на момент його видачі та становить 26 059,13 грн.

Проте, позивач звернувшись до суду з позовом в 2011 році, зазначив вартість спірного майна, а отже і ціну позову, яка явно не відповідає реальній його вартості.

Відповідно до ч. 1 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Згідно ч. 3 ст. 6 Закону України «Про судовий збір» за подання позовної заяви, що має одночасно майновий та немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.

Проте, позивачем до позовної заяви додано платіжні доручення, які підтверджують сплату судового збору на суму 370,00 грн. та витрат на інформаційно – технічне забезпечення розгляду справи в розмірі 129 грн.

Виходячи з наведеного, визначена позивачем ціна позову явно не відповідає реальній вартості частини спірного спадкового майна та зважаючи на те, що позовні вимоги ОСОБА_1 містять майновий та немайновий характер, позивачем не в повному обсязі сплачено судовий збір та на невірний розрахунковий рахунок.

Розрахунковий рахунок для сплати судового збору за подачу позовної заяви до Солом’янського суду м. Києва: отримувач коштів: УДК у Солом’янському районі м. Києва; код отримувача /код за ЄДРПОУ/ 26077951; рахунок отримувача: 31212206700010; банк отримувача: ГУ ДКУ у м. Києві; Код банку отримувача /МФО/: 820019; код класифікації доходів бюджету 22030001, призначення платежу судовий збір; код суду 050.

Враховуючи, що ОСОБА_1 пред’явлено позовні вимоги про визначення додаткового строку на прийняття спадщини та зміну черговості одержання права на спадкування з 2 на 1 чергу, зважаючи на те, що свідоцтво на право на спадщину за законом видане на ім’я ОСОБА_2, позивачем не визначено всіх учасників процесу до яких пред’являються позовні вимоги.

Крім того, позивачем не чітко визначено зміст позовних вимог та способи захисту свого порушеного права.

Оскільки позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у ст. 119, 121 ЦПК України, то вона підлягає залишенню без руху.

Керуючись статтями 119, 121 ЦПК України,


у х в а л и в :

Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2, Відділу реєстрації смертей у м. Києві про встановлення належності правочинного документа, перебуванні фізичної особи на утриманні, про визначення додаткового строку для прийняття спадщини, зміни черговості одержання права на спадкування з другої на першу чергу та визначення частки власності залишити без руху та запропонувати позивачу усунути зазначені недоліки, але не більше трьох днів з дня отримання позивачем ухвали, інакше позовна заява буде вважатись неподаною та повернута.

Ухвала оскарженню не підлягає.


Суддя М.І.Лозинська



  • Номер: 6/278/32/17
  • Опис:
  • Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
  • Номер справи: 2-1153/12
  • Суд: Житомирський районний суд Житомирської області
  • Суддя: Лозинська М. І.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 02.08.2017
  • Дата етапу: 07.09.2017
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація