ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
=======================================================================
УХВАЛА
"27" травня 2008 р.Справа № 8/181/08
м. Миколаїв
Господарський суд Миколаївської області
у складі судді Гриньової Т.В.,
при секретарі Лопатіні К.О.,
з участю представника позивача –Головченко А.В., дов. № 3 від 01.03.2008р.,
представник відповідача у судове засідання не з’явився,
у судовому засіданні присутній ОСОБА_2.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи
за позовом товариства з обмеженою відповідальністю (ТОВ) “Новотрейд ЛТД”,
54017, м. Миколаїв, вул. Чкалова, 20/4,
до Первомайської районної державної адміністрації Миколаївської області,
55213, м. Первомайськ, вул. Чкалова, 12,
про скасування розпорядження № 131-р від 16.04.2007р., -
Встановив:
ТОВ “Новотрейд ЛТД” звернулося до господарського суду з адміністративним позовом № 8-08 від 27.03.2008р., з урахуванням уточнень згідно з вимогами ухвали суду від 11.04.2008р, про скасування розпорядження Первомайської районної державної адміністрації Миколаївської області за № 131-р від 16.04.2007р.
Відповідач, належним чином повідомлений про дату, час і місце судового розгляду в судове засідання не прибув, заяви про розгляд справи за його відсутності від нього не надходило. Поряд з цим відповідач звернувся до суду з письмовим клопотанням про залучення до участі у справі в якості третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги на предмет спору фермерське господарство “Тетяна”, при цьому не надавши будь-яких реквізитів вказаної юридичної особи.
Також на адресу суду надійшло клопотання фізичної особи ОСОБА_3 про залучення його до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача. В обґрунтування заявленого клопотання фізична особа посилається на те, що оспорюване розпорядження стосується її прав на приватизацію земельної ділянки.
Як вбачається із змісту позовної заяви та доданих до неї документів, рішення у даній справі може вплинути на права, свободи, інтереси або обов’язки селянського фермерського господарства “Тетяна”, а також фізичних осіб ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_3.
З огляду на викладене, суд вважає за необхідне, задовольнити клопотання ОСОБА_3 і залучити останнього до участі у справі в якості третьої особи яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача.
Питання щодо залучення до участі у справі в якості третіх осіб селянського фермерського господарства “Тетяна”, а також фізичних осіб ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10 вирішуватиметься судом у наступному судовому засіданні, після надання сторонами всіх необхідних реквізитів вказаних осіб.
Клопотання відповідача про залучення до участі у справі селянське фермерське господарство “Тетяна” в якості третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги на предмет спору відхиляється судом, оскільки відповідно до ст. 53 КАС України треті особи, які заявляють самостійні вимоги на предмет спору, можуть вступити у справу у будь-який час до закінчення судового розгляду, пред’явивши адміністративний позов до сторін.
За таких обставин, розгляд справи слід відкласти.
Керуючись ст. 53, п. 2 ч. 1 ст. 128, ч. 1 ст. 150, ст. 165 КАС України, господарський суд, -
УХВАЛИВ:
1. Відхилити клопотання відповідача про залучення до участі у справі в якості третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги на предмет спору селянське фермерське господарство “Тетяна”.
2. Залучити до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача - ОСОБА_3 (ОСОБА_3.
3. Відкласти розгляд справи на 10 червня 2008 року о 12 год. 00 хв. Засідання відбудеться у приміщенні господарського суду за адресою: м. Миколаїв, вул. Адміральська, 22, поверх 9, зал судових засідань № 912.
4. Зобов’язати:
- позивача - надати письмові пояснення з посиланням на норми матеріального та процесуального права в частині визначення предмету спору, зокрема, порушеного права позивача та обраного способу його захисту; надати відомості щодо селянського фермерського господарства “Тетяна”, а також фізичних осіб ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10 (адреса, ідентифікаційний код (для юридичної особи), номер засобу зв’язку, адреса електронної пошти, якщо такі є);
- відповідача - надати відомості щодо селянського фермерського господарства “Тетяна”, а також фізичних осіб ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10 (адреса, ідентифікаційний код (для юридичної особи), номер засобу зв’язку, адреса електронної пошти, якщо такі є); пояснення або заперечення на позовну заву з викладенням своєї правової позиції; витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців із зазначенням юридичної адреси;
- третю особу –докази на обґрунтування заяви від 27.05.2008р. про залучення до участі у справі в якості третьої особи, пояснення по суті позовної заяви з викладенням своєї правової позиції щодо позовних вимог.
5. Копію даної ухвали надіслати особам, які беруть участь у справі (третій особі разом з інформацією про її процесуальні права і обов’язки, які визначені у ст. 49 КАС України).
Відповідно до п. 5 ст. 107 КАС України, суд роз’яснює третій особі процесуальні права та обов’язки.
Згідно ст. 49 КАС України, особи, які беруть участь у справі, мають рівні процесуальні права та обов’язки. Вони зобов’язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами і неухильно виконувати процесуальні обов’язки.
Особи, які беруть участь у справі, мають право:
1. знати по дату, час і місце судового розгляду справи, про всі судові рішення, які ухвалюються у справі та стосуються їхніх інтересів;
2. знайомитися з матеріалами справи;
3. заявляти клопотання і відводи;
4. давати усні і письмові пояснення, доводи та заперечення;
5. подавати докази, брати участь в дослідженні доказів;
6. висловлювати свою думку з питань, які виникають під час розгляду справи, задавати питання іншим особам, які беруть участь у справі, свідкам експертам, спеціалістам, перекладачам;
7. подавати заперечення проти клопотань, доводів і міркувань інших осіб;
8. знайомитися з технічним записом та журналом судового засідання і подавати письмові зауваження до них;
9. робити з матеріалів справи виписки, знімати копії з матеріалів справи, одержувати копії судових рішень;
10. оскаржувати судові рішення у частині, що стосується їхніх інтересів.
СуддяТ.В.Гриньова