ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
=======================================================================
УХВАЛА
"30" травня 2008 р. Справа № 8/160/08
м. Миколаїв
Господарський суд Миколаївської області
у складі судді Гриньової Т.В.,
без виклику сторін,
розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи
за позовом товариства з обмеженою відповідальністю (ТОВ) “Новотрейд ЛТД”,
54017, м. Миколаїв, вул. Чкалова, 20/4,
до Первомайської районної державної адміністрації Миколаївської області,
55213, м. Первомайськ, вул. Чкалова, 12,
про зобов’язання вчинити певні дії, -
Встановив:
ТОВ “Новотрейд ЛТД” звернулося до господарського суду з адміністративним позовом № 9-08 від 27.03.2008р. про зобов’язання Первомайську районну державну адміністрацію Миколаївської області виділити, з урахуванням зони обмеження, земельну ділянку загальною площею 42,3 га в межах території Довгопристанської та Підгір’ївської сільських рад, згідно з координатами, зазначеними в спеціальному дозволі.
29.05.2008р. позивач звернувся до суду з клопотанням про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову шляхом зупинення дії розпоряджень Первомайської районної державної адміністрації Миколаївської області за № 131-р від 16.04.2007р. та № 29-р від 07.02.2008р.
В обґрунтування заявленого клопотання позивач посилається на те, що існує очевидна небезпека заподіяння шкоди його правам, свободам та інтересам до ухвалення рішення в адміністративній справі і для їх відновлення необхідно буде докласти значних зусиль та витрат. У зв’язку з викладеним позивач просить суд розглянути клопотання про забезпечення позову в терміновому порядку.
Відповідно до ч. 1 ст. 117 КАС України, суд за клопотанням позивача або з власної ініціативи може постановити ухвалу про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову, якщо існує очевидна небезпека заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам позивача до ухвалення рішення в адміністративній справі, або захист цих прав, свобод та інтересів стане неможливим без вжиття таких заходів, або для їх відновлення необхідно буде докласти значних зусиль та витрат, а також якщо очевидними є ознаки протиправності рішення, дії чи бездіяльності суб’єкта владних повноважень. Позивач таких обставин не довів, відповідних доказів не надав.
Крім цього, відповідно до ч. 3 ст. 117 КАС України суд у порядку забезпечення адміністративного позову може відповідною ухвалою зупинити дію рішення суб’єкта владних повноважень чи його окремих положень, що оскаржуються. В межах даного адміністративного позову позивач просить суд зобов’язати відповідача вчинити певні дії, зокрема виділити земельну ділянку. Отже, в межах даної адміністративної справи позивачем не оскаржуються рішення суб’єкта владних повноважень, дію яких просить зупинити позивач. Таким чином, у суду відсутні підстави для вжиття заходів забезпечення даного адміністративного позову шляхом зупинення дії рішень суб’єкта владних повноважень, які не є предметом даного спору.
За таких обставин, клопотання задоволенню не підлягає.
З огляду на викладене та враховуючи обставини справи, суд дійшов висновку про відхилення клопотання позивача про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову.
Керуючись ст. ст. 117, 118, 165 КАС України, господарський суд, -
УХВАЛИВ:
Клопотання товариства з обмеженою відповідальністю “Новотрейд ЛТД” про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову у справі 8/160/08 –відхилити.
Ухвала з питань забезпечення адміністративного позову може бути оскаржена.
Про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Заява про апеляційне оскарження ухвали суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії ухвали. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Заява про апеляційне оскарження чи апеляційна скарга, подані після закінчення строків, встановлених цією статтею, залишаються без розгляду, якщо суд апеляційної інстанції за заявою особи, яка їх подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
Суддя Т.В.Гриньова