Судове рішення #4969814
Суддя-доповідач Василенко Л

Суддя-доповідач Василенко Л.А.

Головуючий І інстанції суддя Козаченко А.В.

 

Україна

ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

 

У Х В А Л А

Іменем України

8 травня 2009 року                                                  Справа № 2а-23169/08/1270

 

Колегія суддів Донецького апеляційного адміністративного суду у складі:

головуючого судді:  Василенко Л.А.,

суддів: Ханової Р.Ф., Старосуда М.І.,

при секретареві   Кірсановій М.В.,

за участю позивача ОСОБА_1

представника відповідачаОСОБА_2

 розглянула апеляційну скаргу  ОСОБА_1 на постанову Донецького окружного адміністративного суду від 12 грудня 2008 року у справі № 2а-26357/08 за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Старобешівському районі Донецької області про зобов'язання вчинити певні дії, і

 

В С Т А Н О В И Л А :

 

Постановою Донецького окружного адміністративного суду від 12 грудня 2008 року в задоволенні позову ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Старобешівському районі Донецької області про зобов'язання вчинити певні дії відмовлено в повному обсязі.

Позивач не погодився з таким судовим рішенням та подав на нього апеляційну скаргу, в якій постанову суду першої інстанції просить скасувати та ухвалити нове судове рішення, яким задовольнити його позов в повному обсязі через порушення судом першої інстанції норм матеріального права.

В судовому засіданні позивач доводи апеляційної скарги підтримав в повному обсязі та дав пояснення, аналогічні викладеним в апеляційній скарзі, просив постанову суду першої інстанції скасувати, його позов задовольнити в повному обсязі.

Представник відповідача в судовому засіданні вважала доводи апеляційної скарги необґрунтованими та такими, що задоволенню не підлягають, судове рішення першої інстанції вважала постановленим з дотриманням норм матеріального та процесуального права, просила залишити його без змін.

Судом першої інстанції встановлено, що позивач має стаж роботи журналістом 20 років 6 місяців 15 днів. З трудової книжки  позивача вбачається, що він працював: з 01.09.1960р. по 05.07.1964р. навчався у Вищій партійній школі ЦК КП України, з 03.08.1964р. по 29.08.1964р. на посаді інструктора ідеологічного відділу парткому КП України, з 19..01.1965р. по 06.06.1972р. завідуючим відділом пропаганди і агітації райкому КП України.

Колегія суддів, заслухала доповідь судді-доповідача, пояснення сторін, перевірила матеріали справи, обговорила доводи апеляційної скарги, вважає, що апеляційна скарга задоволенню не підлягає, а постанову суду першої інстанції необхідно залишити без змін виходячи з наступного.

Встановлені судом першої інстанції обставини не є спірними.

Суд першої інстанції прийшов до висновку, що посади на яких працював позивач і період роботи на яких  просив зарахувати до стажу роботи як журналіста прирівнюється до стажу державної служби не може бути зарахованим до стажу роботи як журналіста,   виходячи з аналізу  ст..16 Закону України «Про державну підтримку засобів масової інформації та соціального захисту журналістів», положень Закону України «Про державну службу» .

Суд першої інстанції відмовив у задоволенні позову. І колегія суддів також приходить до висновку, що позовні вимоги не підлягають задоволенню, але з інших підстав.

При апеляційному перегляді  були досліджені матеріали пенсійної справи позивача, з яких вбачається, що розпорядженням №166 від 21.02.2001р. УПФУ Тельманівського району Донецької області здійснений перехід ОСОБА_1 з пенсії за віком на пенсію як журналіста з 29.01.2001р. (попередній перерахунок пенсії 11.06.1990р.) з урахуванням стажу журналіста - 31 рік 10 місяців 5 днів (а.с.65, 66).

На підставі заяви позивача  про перерахунок пенсії з 29.01.2001р.  відповідно до Постанови Кабінету Міністрів від 15.03.1999р. «Про державну підтримку засобів масової інформації  та соціальний захист журналістів», датовану 29.01.2001, подану на ім'я начальника УПФУ Тельманівського району Донецької області ( а.с.68),  протоколом №78 від 03.04.2001р. УПФУ Тельманівського району Донецької області  ОСОБА_1стаж роботи журналіста зменшений і визначений  - 20 років 6 місяців 15 днів, а отже правові наслідки для позивача наступили від дій УПФУ Тельманівського району Донецької області  .

04.04.2001р. ОСОБА_1 прийнятий на облік до УПФУ Старобешівського району Донецької області (а.с.70, 71) і пенсія до теперішнього йому виплачується в розмірі,  визначеному  УПФУ Тельманівського району Донецької області з урахуванням перерахунків, здійснюваних на підставі пенсійного законодавства. З досліджених матеріалів пенсійної справи не вбачається, щоб УПФУ Старобешівського району Донецької області зменшив розмір пенсії, призначеної  УПФУ Тельманівського району Донецької області.

З огляду на викладене, судова колегія дійшла до висновку, що позовні вимоги ОСОБА_1, пред'явлені  до УПФУ Старобешівського району Донецької області безпідставні.

Ухвала в повному обсязі виготовлена 12 травня 2009 року.

На підставі викладеного, керуючись ст. 195, ст. 196, ст. 198 ч.1 п. 1, ст. 200, ст. 205 ч. 1 п. 1, ст. 206, ст. 212  Кодексу адміністративного судочинства України, колегія судів, -

 

У Х В А Л И Л А :

 

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 залишити без задоволення .

Постанову Донецького окружного адміністративного суду від 12 грудня 2008 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Старобешівському районі Донецької області про зобов'язання вчинити пен віні дії  залишити без змін.

Ухвала суду апеляційної інстанції за наслідками перегляду набирає законної сили з моменту проголошення і може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України   протягом одного місяця після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції, а в разі складення в повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі.   

 

Головуючий                                                                       Л.А. Василенко

  

Судді                                                                                  Р.Ф. Ханова

 

М.І. Старосуд

З оригіналом згідно.

                      Суддя:                            Л.А. Василенко

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація