Справа №:1-310/2010
1-310/2010
В И Р О К
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
16 листопада 2010 року Уманський міськрайонний суд Черкаської області
в складі головуючого судді Пархети A.B. при секретарі - Романовій О.М.
з участю прокурора - Печенюк Л.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Умані кримінальну справу по обвинуваченню
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2 Ставропольського краю Росії, росіянина, громадянина України, ІНФОРМАЦІЯ_3, не одруженого, не працюючого, проживаючого ІНФОРМАЦІЯ_4, в силу ст. 89 КК України не судимого
у скоєнні злочину, передбаченого ч.2 ст. 297 КК України,
ОСОБА_2, 13.02.1976 року
народження, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_5, українця, громадянина України, ІНФОРМАЦІЯ_6, одруженого, не працюючого, проживаючого ІНФОРМАЦІЯ_7, судимого 21.04.2008 року Уманським міськрайонний судом ст. 188 ч.І КК України - 2 роки позбавлення волі. 75 КК України - іспитовий строк 2 роки, постановою
І Уманського міськрайонного суду від 20.10.2009 року дії засудженого перекваліфіковані з ч.І ст. 188 IKK України на ч. 1 ст. 185 КК України, міра покарання залишена попередня,-
у скоєнні злочину, передбаченого ч.2 ст. 297 КК України, -
ВСТАНОВИВ:
Підсудні ОСОБА_1 та ОСОБА_2 02.04.2010 року, близько 23год.30хв. за
попередньою змовою між собою, перебуваючи у стані алкогольного сп’яніння, зайшли на кладовище.Полянецьке Уманського р-ну де, дік іисно та цілеспрямовано, з корисливих мотивів, з метою наруги над могилою, шляхом демонтажу, таємно викрали з могили ОСОБА_3 та ОСОБА_4 чотири металеві труби з нержавіючої сталі вартістю 1000грн., чим заподіяли ОСОБА_5 матеріальну шкоду на вищезазначену суму.
Вони-ж, 03.04.2010 року, близько 00год. 30хв. за попередньою змовою між собою, перебуваючи у пані алкогольного сп’яніння, зайшли на кладовище с. Полянецьке Уманського р-ну де, діючи умисно та цілеспрямовано, з корисливих мотивів, з метою наруги над могилою, шляхом демонтажу, повторно, таємно викрали з могили ОСОБА_6, ОСОБА_7 та ОСОБА_8 металеві І рцю™ в кількості 9шт. різного розміру вартістю 1000,00 грн., чим заподіли потерпілій ОСОБА_9 матеріальну шкоду на вищезазначену суму.
Підсудні ОСОБА_1 та ОСОБА_2 свою вину у вчиненні інкримінованого їм злочину взнали повністю і дали покази, які за своїм змістом аналогічні викладеному у встановлюючій частині даного вироку, щиросердно каються у скоєному. Підтвердили факти таємного викрадення труб та металевих ланцюгів з могил на кладивищі с. Полянецьке.
Крім щиросердного каяття та визнання вини винність підсудних підтверджується іншими Юанями під час досудовего слідства доказами, дослідження яких, відповідно до вимог ст. 299 КПК Ікраїни учасниками судового процесу було визнано за недоцільне, про що було роз’яснено усім під іс судового слідства з занесенням до протоколу судового засідання і сумнівів в добровільності та єдності їх позицій у суді не виникло.
Вина підсудних повністю доказана. їх дії суд кваліфікує по ч.2 ст. 297 КК України - незаконне заволодіння предметами, що знаходяться на могилі померлого, вчинене повторно, з корисливих мотивів та за попередньою змовою групою осіб.
При призначенні покарання підсудним суд враховує ступінь тяжкості вчиненого злочину, особи підсудних: ОСОБА_10 за місцем проживання характеризується позитивно, ОСОБА_2 - негативно, обставини скоєних злочинів.
Обставинами, які пом’якшують покарання підсудних, суд визнає : визнання вини, часткове відшкодування завданих збитків.
Обставинами, які обтяжують покарання підсудних, суд визнає скоєння злочину у стані алкогольного сп’яніння, а ОСОБА_2 - рецидив злочинів.
Суд, враховуючи, іцо підсудні скоїли злочин в стані алкогольного сп’яніння, раніше притягувалися до кримінальної відповідальності за корисливі злочини, ОСОБА_2 скоїв злочин в період іспитового строку, обставини скоєних злочинів, вважає, що їх виправлення та перевиховання можливе лише в місцях позбавлення волі.
Суд до покарання ОСОБА_11 , призначеного за новим вироком, частково приєднує не відбуту частину покарання за попереднім вироком відповідно до вимог ст. 71 КК України, що не суперечить вимогам Постанови Пленуму Верховного Суду України № 7 від 24.10.2003 року ” Про практику призначення судами кримінального покарання ”.
Судові витрати по справі відсутні, речові докази підлягають залишенню по належності потерпілому, знаряддя злочину - знищенню, цивільний позов підлягає задоволенню у повному обсязі.
Міру запобіжного заходу засудженим до вступу вироку у законну силу залишити попередню - тримання під вартою.
Керуючись ст.ст. 323, 324 КПК України, суд, -
ЗАСУДИВ:
Визнати ОСОБА_1 винним у скоєнні злочину, передбаченого ч.2 ст. 297 КК України і призначити йому покарання - 3 роки позбавлення волі.
Визнати ОСОБА_2 винним у скоєнні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 297 КК України і призначити йому покарання - 3 роки позбавлення волі.
На підставі ст.71 КК України за сукупністю вироків частково приєднати не відбуту частину покарання за вироком Уманського міськрайонного суду Черкаської області від 21.04.2008 року у вигляді 3-х місяців позбавлення волі і остаточно призначити ОСОБА_2 покарання у вигляді З років 3 місяців позбавлення волі
Міру запобіжного заходу засудженим ОСОБА_1 і ОСОБА_2 залишити попередню — тримання під вартою. Строк рахувати з 06.04.2010 року, а саме з часу їх затримання.
Стягнути з ОСОБА_1 і ОСОБА_2 на користь ОСОБА_9 матеріальну шкоду - 1000грн. солідарно.
Речові докази - 4 металеві труби залишити по належності потерпілому ОСОБА_5
Знаряддя злочину - металевий ключ розміром 17x19 знищити.
Вирок може бути оскаржено до апеляційного суду Черкаської області учасниками процесу на протязі 15 діб з часу його проголошення, а засудженими - в той-же строк з часу вручення копії вироку.
Вирок складено власноручно.
Головуючий