Судове рішення #49668270


Дергачівський районний суд Харківської області

м. Дергачі, вул. Першого Травня, 63, 62300, (05763) 3-02-62


ПОСТАНОВА

іменем України

23.11.2010 року м. Дергачі

Дергачівський районний суд Харківської області

у складі головуючого - судді Манич В.П.

розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 Семені: івління пенсійного фонду України у Дергачівському районі Харківської області про зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулася до суду з адміністративним позовом до Управління пенсійного фонду України в Дергачівському іні Харківської області про зобов’язання відповідача здійснити перерахунок пенсії з підвищенням її на 30% мінімальної пенсії за віком та провести відповідні нарахування і виплати недоплачені, як дитині війни щомісячну державну соціальну допомогу за од з 09.05.2010 року.

Начальник управління Пенсійного фонду України в Дергачівському районі Харківської області подала до суду речення проти позову. В обґрунтування заперечення проти позову зазначила, що нарахування сум за період з 01.01.2008 року 12.05.2008 року здійснювалось на підставі п.41 розділу 2 Закону України "Про державний бюджет України на 2008 рік та про ;ення змін до деяких законодавчих актів України" №107-VI від 28.12.2007 року, а починаючи з 22.05.2008 року суми - напідставі Постанови КМ України "Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян" №530 від 28.05.2008 року. Так кова Н.С. з 01.01.2008 року отримувала надбавку до пенсії як дитина війни у розмірі: січень-березень по 47,00 грн.; квітень - нень по 48,10 грн.; липень - вересень по 48,20 грн.; жовтень - грудень по 49,80 ірн. Розмір підвищення до пенсії у 2009 році здає: щомісячно по 49,80 грн.; у 2010 році січень -жовтень складає: 49.80 грн. На підставі вищевикладеного, вважає, що авління діяло згідно діючого законодавства, не порушуючи норм права, що діють в системі пенсійного забезпечення, а отже ти позову ОСОБА_1 заперечувала і вважала позов таким, що не підлягає задоволенню.

" Судом встановлені обставини та дослідженні докази.

Згідно паспорту, ОСОБА_1 Семені вид; народилася 12.05.1930 року.

Згідно відмітки у посвідченні №103418, ОСОБА_1 є дитиною війни.

Всебічно, повно, об’єктивно та безпосередньо дослідивши наявні у справі докази, з’ясувавши обставини, на які посилалися сторони, як на підставу своїх вимог та заперечень, оцінивши докази в сукупності, суд приходить до висновку про часткове оволення позову з наступних мотивів.

Згідно із ст.1 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» дитиною війни є особа, яка є громадянином України та й на час закінчення (2 вересня 1945 року) Другої світової війни було менше 18 років.

Відповідно, позивач є дитиною війни в розумінні Закону України «Про соціальний захист дітей війни» та відповідач не гчечує цього факту.

Враховуючи зазначений статус позивача, суд зазначає, що його соціальний захист регулюється Законом України «Про діальний захист дітей війни».

Відповідно до ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» дітям війни пенсії або щомісячне довічне грошове римання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищуються на 30 відсотків мінімальної пенсії за віком.

Виходячи з того, що позивач є дитиною війни в розумінні Закону У країни «Про соціальний захист дітей війни», суд вважає, о на нього повністю розповсюджуються всі пільги та соціальні гарантії, передбачені Законом України «Про соціальний захист тей війни», в тому числі й право на підвищення пенсії на 30% мінімальної пенсії за віком, як передбачено статтею 6 зазначеного Закону.

Згідно зі ст. 7 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», фінансове забезпечення державних соціальних гарантій, гредбачених цим Законом, здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України.

Доводи відповідача про те, що підвищення до пенсії повинне виплачуватись у розмірах, встановлених постановою Кабінету Метрів України №530 від 28 травня 2008 року, не приймаються судом. Обчислення підвищення до пенсії, виходячи з розміру, встановленого постановою Кабінету Міністрів України №530 від 28 травня 2008 року, є порушенням засад пріоритету законів над підзаконними актами, а тому розрахунок такого підвищення повинен здійснюватись з розміру, встановленого ст. 6 Закону України Вро соціальний захист дітей війни».

Щодо доводів стосовно відсутності підстав для застосування до спірних правовідносин ст.28 Закону України „Про Загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, суд зазначає наступне.

Сторонами по справі не заперечується, що позивач, відповідно до ст.6 Закону України „Про соціальний захист дітей війни” право на отримання доплати до пенсії у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком.

За чинним законодавством розмір мінімальної пенсії за віком визначається лише за правилами, передбаченими ст.28 Закону Вини „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, іншого нормативно-правового акта, який би ‘визначав цей вар або встановлював інший розмір, немає.

З огляду на викладене, суд вважає необгрунтованими доводи відповідача щодо застосування положення ч.З ст.28 зазначеного Закону, з якої випливає, що мінімальний розмір пенсії за віком, встановлений абзацом 1 частини 1 цієї статті, застосовуеться виключно для визначення розмірів пенсії, призначених згідно з цим Законом, оскільки наявність такої норми та відсутністьіншого мінімального розміру пенсії за віком не є підставою для відмови в реалізації позивачем конституційної гарантії,

Вовленої СТ.46 Конституції України та права на отримання доплати до пенсії, передбаченої ст.6 Закону України „Про соціальний захист дітей війни".

Крім того, суд вважає безпідставними посилання відповідача на відсутність коштів щодо забезпечення виплат зазначеної доплати до пенсії.

Статтею 22 Конституції України визначено, шо конституційні права і свободи гарантуються. Таким чином, держава взяла на себе забов,язання забезпечити реалізацію громадянами своїх конституційних прав.

За змістом ч.І ст. 46 Конституції Українщромадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Законом України «Про соціальний захист дітей війни» реалізовано конституційне право на соціальний захист громадян, які ь статус «дитини війни», серед яких їм надано право на отримання 30% доплати до пенсії.

У рішенні Конституційного Суду України від 14 грудня 2000 року №>15-рп/2000 (справа про порядок виконання рішень Конституційного Суду України) Конституційний Суд України зазначив, що "рішення Конституційного Суду України мають рпяму дію і для набрання чинності не потребують підтверджень з боку будь-яких органів державної влади. Обов'язок виконання рішення Конституційного Суду України є вимогою Конституції України.

Таким чином, зважаючи на те, що відповідач в своїй діяльності не враховує пріоритетність законів над підзаконними актами та ігнорує рішення Конституційного Суду України №10 рп/2008 від 22.05.2008 року, тим самим на протязі тривалого часу грубо порушує права позивачки на своєчасне отримання підвищення до пенсії в повному розмірі, суд вважає за необхідне зобов'язати відповідача керуватись та виконувати положення ст.6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни" щодо нарахування та виплати позивачці в подальшому підвищення до пенсії у розмірах визначених вищевказаними нормами йитеріального права, і до того часу поки дані норми закону будуть чинними.

Суд вважає за необхідне позов задовольнити частково і з врахуванням положень ст. 99 КАС України, яка передбачає, що для звернення до адміністративного суду встановлюється шестимісячний строк, і зобов»язати здійснити перерахунок за Строк 6 міс. До подачі позову по кінець бюджетного року, тобто по 31.12.2010р.

Судові витрати по справі підлягають розподілу у аіддададності до ч.З ст.94 КАС України.

На підставі викладеного, ст. ст. 22, 46, ч.2 ст. 152 Конституції України, ст.сг. 6, 7 Закону України «ГІро соціальний захист дітей війни», Рішенням Конституційного Суду України №10-рп/2008 від 22.05.2008 року, ст. 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», керуючись ст. ст. 1, 3, 72 ч. 2, 1832 КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 задовольнити частково.

Зобов’язати Управління Пенсійного фонду України в Дергачівському районі Харківської області здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 з підвищенням її на 30% мінімальної пенсії за віком, виходячи з розміру, встановленого ст. 28 Закону України „Про загальнообов’язкове пенсійне страхування”, з 09 травня 2010 року по 31 грудня 2010 року з урахуванням фактично виплачених сум.

Стягнути з Державного бюджету України на користь ОСОБА_1 витрати зі сплати судового збору у розмірі 01.70 грн.

В іншій частині позовних вимог відмовити.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Дергачівський районний суд Харківської області шляхом подачі апеляційної скарги особою, яка її оскаржує, протягом десяти днів з дня отримання її копії, з одночасним її надсиланням особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.



Суддя В.П.Манич


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація