Судове рішення #49652356

АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 11/1690/216/2012 Номер провадження 11/1690/216/2012Головуючий у 1-й інстанції Зоріна Доповідач ап. інст. ОСОБА_1


Категорія

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06 березня 2012 року м. Полтава



Колегія суддів судової палати з розгляду кримінальних справ Апеляційного суду Полтавської області в складі:

головуючого судді Юренко Л.А.

суддів Корсун О.М., Денисенко Л.М.

з участю: прокурора Растока В.В.

захисника ОСОБА_2.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Полтава справу за апеляцією засудженого ОСОБА_3 на постанову Крюківського районного суду міста Кременчук від 18 листопада 2011 року.-

ВСТАНОВИЛА:

Постановою Крюківського районного суду міста Кременчук від 18 листопада 2011 року заяву

ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, засудженого вироком Октябрського районного суду м. Полтава від 3 лютого 2011 року за ч.1,2 ст. 307, ч.2 ст. 309 КК України на 5 років позбавлення волі з конфіскацією % частини належного йому майна,-

про звільнення його від покарання на підставі ч.2 ст. 74 КК України зачищено без задоволення.

Як вбачається зі справи, ОСОБА_4 був засуджений вироком Октябрського районного суду міста Полтава від 3 лютого 2011 року за ч.1,2 ст. 307, ч.І ст. 309 КК України за незаконне виготовлення, зберігання з метою збуту та незаконний збут психотропних речовин - кустарно виготовлених препаратів з ефедрину.

З листопада 2011 року ОСОБА_4 звернувся до Крюківського районного суду міста Кременчук з заявою про звільнення від покарання, оскільки постановою Кабінету Міністрів України № 796 від 27 липня 2011 року виключено з переліку наркотичних засобів кустарно виготовлені препарати з ефедрину.

Відмовляючи в задоволенні заяви засудженого, суд вказав, що на даний час не прийнято закону, яким була б скасована кримінальна відповідальність за незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання з метою збуту, а також незаконний збут кустарно виготовлених препаратів з ефедрину. Зазначена постанова Кабміну не усуває кримінальну відповідальність за злочин, вчинений до її прийняття.

В апеляції засуджений, посилаючись на ст. 58 Конституції України, просить постанову скасувати та звільнити його від призначеного судом покарання, оскільки він засуджений за злочини, предметом яких були кустарно виготовлені препарати з ефедрину, а виключення постановою Кабінету Міністрів України від 29.7.2011 року цієї позиції з переліку «Наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів» дає підстави для його звільнення від покарання.

Колегія суддів, заслухавши доповідача, виступ захисника, який, підтримуючи мотиви апеляції, просив про звільнення ОСОБА_3 вад покарання, думку прокурора про залишення постанови сулу без змін, перевіривши матеріали справи та мотиви апеляції, вважає, що вона не підлягає задоволенню з таких підстав.

Статтею 74 КК України встановлено, що особа, засуджена за діяння, караність якого усунена законом, підлягає негайному звільненню від призначеного судом покарання.

Постановою Кабінету Міністрів України № 796 від 27 липня 2011 року «Про внесення змін до переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів», внесено зміни до переліку «Наркотичних засобів, психотропних речовин І прекурсорів», затвердженого постановою КМУ від 6 травня 200 року № 770 : виключено позицію «кустарно виготовлені препарати з ефедрину, псевдоефедрину, фенілпропаноламіну (ФПА, норефедрин), або препаратів, які їх містять».

Статтею 5 КК України передбачено, що зворотну дію мас закон про кримінальну відповідальність, який скасовує злочинність діяння або пом'якшує кримінальну відповідальність

Проте на даний час не прийнято закону, яким було б скасовано кримінальну відповідальність за дії, пов'язані з незаконним обігом кустарно виготовлених препаратів з ефедрину, а виключення Постановою Кабміну кустарно виготовленого ефедрину з Переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів не є внесенням змін до закону про кримінальну відповідальність.

Рішенням Конституційного Суду України від 19 квітня 2000 року щодо офіційного тлумачення положень статті 58 Конституції України дано роз'яснення про те, що нормативно - правові акти, які скасовують або пом'якшують відповідальність, мають зворотну силу, але не можуть реалізовуватись в кримінальному праві. Діяння як певне правопорушення може визнаватись тільки законом, а не будь - яким іншим нормативно -правовим актом. Це підтверджується і положенням п. 22 ч.І ст.92 Конституції України про те, що виключно законами визначаються діяння, які є злочинами.

Постанова Кабінету Міністрів № 796 від 27 липня 2011 року «Про внесення змін до переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів» як нормативно -правовий акт не має зворотної дії і не може застосовуватись при вирішенні питання про кримінальну відповідальність щодо дій, які мали місце до її прийняття.

З врахуванням викладеного відсутні підстави для задоволення апеляції ОСОБА_4.

Керуючись ст. ст. 362, 366 КПК України, колегія суддів, -

УХВАЛИЛА:

Апеляцію засудженого ОСОБА_4 залишити без задоволення, а постанову Кркжівського районного суду міста Кременчук від 18 листопада 2011 року щодо нього -без змін.

СУДДІ:ОСОБА_1, ОСОБА_5, Корсун 0.М.




Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація