Судове рішення #4960270
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

 

 

ЛЬВІВСЬКИЙ  ОКРУЖНИЙ  АДМІНІСТРАТИВНИЙ  СУД

 

справа № 2а-1525 /08

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

 

26 листопада  2008 року                                                         

 

Львівський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого-судді                         Мартинюка В.Я.

при секретарі                         Кріль Х.С.

 

з участю позивачаОСОБА_1

представників:     

від відповідача -ОСОБА_2 - головний спеціаліст (довіреність за №НОМЕР_1 від 20.02.2008 року),

                

розглянувши справу у відкритому судовому засіданні в м. Львові за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного Фонду України в Сокальському районі Львівської області про визнання протиправними дій ,

 

в с т а н о в и в :

 

ОСОБА_1. звернувся до Львівського окружного адміністративного суду з позовом до Управління Пенсійного Фонду України в Сокальському районі Львівської області про визнання протиправною відмови у зарахуванні до пільгового стажу періоду перебування на інвалідності та зобов'язання провести перерахунок пенсії по віку з поверненням недоплачених сум пенсії.

Позивач в позовній заяві вважає, що відповідач в супереч вимог п.4 ст.24 Закону України «Про загальнообов'язкове пенсійне страхування», ст. ст. 56, 98 Закону України «Про пенсійне страхування» не проводить перерахунок пенсій по віку з врахуванням у пільговий стаж  період перебування на інвалідності у зв'язку з профзахворюванням на виробництві.

Позивач у судовому засіданні позовні вимоги підтримав, просить позов задоволити.

Відповідач у запереченні на позовну заяву вважає, що оскільки пенсія по віку позивачу вже призначена не має правових підстав період перебування на інвалідності від професійного захворювання зараховувати до стажу роботи.

Представник відповідача в судовому засідання дав аналогічні пояснення, вважає, що виплати не проводились у зв'язку з не виділенням коштів.

 

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення позивача та представника відповідача, сукупно оцінивши докази, які мають значення для справи, суд встановив наступне.

18.07.1992 року ОСОБА_1. у відповідності до вимог ст.14 Закону України «Про пенсійне забезпечення» від 5 листопада 1991 року №1788-XII, з наступними змінами та доповненнями, призначено пенсію за віком, яка у відповідності до ст.2 цього ж Закону, відноситься до трудових.

З 12.12.1995 року по 31.12.2003 року позивач перебував на інвалідності від профзахворювання.

З 01.01.2004 року набув чинності Закон України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

Листом за №2820/03-20 від 27.03.2008 року відповідач відмовив позивачу у здійсненні перерахунку пенсії за віком, з посиланням на те, що період  перебування на інвалідності у зв'язку з професійним захворюванням зараховується до стажу роботи із шкідливими умовами, який дає право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах і у пільгових розмірах.

Не погодившись з такими діями відповідача позивач оскаржив їх до суду.

 

Суд даючи оцінку спірним правовідносинам, виходив з наступного.

Стаття 56 Закону України «Про пенсійне забезпечення», на яку посилається позивач, визначає види трудової діяльності, що зараховується до стажу роботи, який дає право на трудову пенсію.

У відповідності до ч.4 даної статті та аналогічних положень абзацу 4 ч.1 ст.24 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 9 липня 2003 року №1058-IV, з наступними змінами та доповненнями,  час перебування на інвалідності у зв'язку з нещасним випадком на виробництві або професійним захворюванням зараховується до стажу роботи для призначення пенсії за віком, а також до стажу роботи із шкідливими умовами, який дає право на призначення пенсії на пільгових умовах і у пільгових розмірах (статті 13 і 14).

Як вбачається з наведених норм час перебування на інвалідності у зв'язку з нещасним випадком на виробництві або професійним захворюванням зараховується до стажу роботи для призначення згаданої трудової пенсії.

У відповідності до вимог ч.4 ст.24 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», періоди трудової діяльності та інші періоди, що враховувалися до стажу роботи для призначення пенсії до набрання чинності цим Законом, зараховуються до страхового стажу в порядку і на умовах, передбачених законодавством, що діяло раніше, крім випадків, передбачених цим Законом.

Крім того, згідно абзацу 6 ч.3 згаданої статті, за кожний повний рік стажу роботи на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком N 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, зайнятість на яких давала та дає право на пенсію на пільгових умовах, до страхового стажу додатково зараховується по одному року.

Згідно ст.98 Закону України «Про пенсійне забезпечення» перерахунок пенсії провадиться на підставі документів про вік, стаж, заробіток та інших, наявних на час перерахунку в пенсійній справі, а також додаткових документів, поданих пенсіонером на час перерахунку.

З огляду на викладені обставини, суд вважає, що дії відповідача є протиправними, а у позивача наявне право на перерахунок призначеної пенсії.

 

Таким чином, суд вважає, що позов є підставний та обґрунтований, а тому підлягає до задоволення.

 

Щодо судових витрат, то у відповідності до вимог ст.94 КАС України, такі належить стягнути на користь позивача.

 

Керуючись ст.ст. 21, 69, 70, 160-163 КАС України, суд -

                                              

п о с т а н о в и в:

 

1.Позов задовольнити.

2. Визнати протиправною відмову Управління Пенсійного фонду України в Сокальському районі Львівської області в зарахуванні до пільгового стажу ОСОБА_1 період перебування на інвалідності з 12.12.1995 року  по даний час, у зв'язку з профзахворюванням на виробництві, в тому числі і при чергових перепризначеннях (перерахунках) призначеної ОСОБА_1 пенсії по віку.

3. Зобов'язати Управління Пенсійного фонду України в Сокальському районі Львівської області провести перерахунок призначеної ОСОБА_1 пенсії по віку відповідно до п.4 ст.24 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» та ст.ст. 56, 98 «Про пенсійне забезпечення» і повернути ОСОБА_1 не доплачені суми пенсії, через неправильне визначення страхового стажу, з 12.12.1995 року по даний час.

4. Стягнути з Державного бюджету України на користь ОСОБА_1 503 грн. 40 коп. понесених судових витрат.

5.Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.

6.Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

 

Суддя                                                                                        В.Я.Мартинюк

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація