Судове рішення #4960266
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

 

 

 ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

справа №2а-148/08А

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 

                                                                                                                      

 

 07 серпня 2008 року                                 

 

Львівський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого-судді                                                              Мартинюка В.Я.

при секретарі судового засідання                                    Колтун Ю.М.

 

з участю представників:

від позивача - ОСОБА_1. - завідувач юридичного сектору (довіреність за №0НОМЕР_1 від 28.07.2008 року);

       ОСОБА_2. - представник (довіреність за №НОМЕР_2 від 07.08.2008 року);

від відповідача -ОСОБА_3. - державний виконавець (довіреність за №НОМЕР_3 від 31.07.2008 року),

 

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м.Львові адміністративну справу за позовом Управління Державного казначейства у Сихівському районі м.Львова до   Підрозділу примусового виконання рішень відділу Державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області про   визнання незаконними дій та зобов'язання вчинити дії,   

 

 

 

ВСТАНОВИВ:

 

Управління державного казначейства у Сихівському районі м.Львова звернулося до адміністративного суду із позовом про визнання незаконних дій Підрозділу примусового виконання рішень відділу Державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області з приводу виконання виконавчого листа Господарського суду Львівської області від 14.05.2008 року у справі за №3/297А та зобов'язання відповідача винести постанову про закінчення виконавчого провадження по виконанню згаданого виконавчого листа .

    Заявою про уточнення позовних вимог за №02-16/485 від 29.07.2008 року позивач просить визнати дії Підрозділу примусового виконання рішень відділу Державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області Господарського суду Львівської області від 14.05.2008 року у справі за №3/297А та скасувати постанову державного виконавця про відкриття виконавчого провадження по виконанню згаданого виконавчого листа.

Підставами позову є  порушення відповідачем порядку виконання судових рішень з приводу стягнення коштів з рахунків, на яких обліковуються кошти державного бюджету.

Представники позивача в судовому засіданні уточнені вимоги підтриали, просять їх задоволити з вищевикладених мотивів.

Представник відповідача в судовому засіданні проти позову заперечив, та вважає, що він діяв у повній відповідності до вимог чинного законодавства.

 

Заслухавши представників сторін, розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази суд, даючи правову оцінку спірним правовідносинам, виходив з наступного.

Постановою від 16.05.2008 року Підрозділу примусового виконання рішень відділу Державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області відкрито виконавче провадження з виконання виконавчого листа за №3/297А від 14.05.2008 року про зобов'язання Управління державного казначейства у Сихівському районі м.Львова перерахувати розмір бюджетної заборгованості з податку на додану вартість на розрахунковий рахунок ПП «Пол Експорт».

Згідно з вимогами ч.2 ст.19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Як передбачено ч.2 ст.9 Закону України «Про виконавче провадження» від  21.04.1999 року за N 606-XIV, з наступними змінами та доповненнями, виконання рішень про стягнення коштів з рахунків, на яких обліковуються кошти Державного бюджету України та місцевих бюджетів або з бюджетних установ, здійснюється органами Державного казначейства України в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

У відповідності до вимог ст.48 Бюджетного кодексу України, в Україні застосовується казначейська форма обслуговування Державного бюджету України, яка передбачає здійснення Державним казначейством України:

1) операцій з коштами державного бюджету;

2) розрахунково-касового обслуговування розпорядників бюджетних коштів;

3) контролю бюджетних повноважень при зарахуванні надходжень, прийнятті зобов'язань та проведенні платежів;

4) бухгалтерського обліку та складання звітності про виконання державного бюджету.

Згідно з ч.2 ст.4 цього ж Кодексу, при здійсненні бюджетного процесу в Україні положення нормативно-правових актів застосовуються лише в частині, в якій вони не суперечать положенням Конституції України, цього Кодексу та закону про Державний бюджет України.

Так, частинами 1 та 2 ст.31 Закону України «Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 28.12.2007 року за №107-VІ, з наступними змінами та доповненнями, установлено, що виконання рішення, яке прийнято органом державної влади, що відповідно до закону має право на його застосування, про стягнення коштів з рахунків, на яких обліковуються кошти державного бюджету, здійснюється Державним казначейством України за попереднім інформуванням Міністерства фінансів України; рішення про стягнення коштів з рахунків, на яких обліковуються кошти державного бюджету, передаються до Державного казначейства України.  

 Враховуючи наведені обставини справи суд вважає, що до повноважень відповідача не належить виконання судових рішень з приводу стягнення коштів з рахунків, на яких обліковуються кошти державного бюджету.

Таким чином, дії відповідача з приводу виконання виконавчого листа Господарського суду Львівської області від 14.05.2008 року у справі за №3/297А є такими, що суперечать закону.

Що стосується вимог позивача про скасування постанови про відкриття виконавчого провадження, то суд вважає, що така також підлягає до задоволення, оскільки, відповідач не був наділений повноваженнями, з врахуванням наведених норм, здійснювати дії по виконанню зазначеного виконавчого документу.

 

Окрім того, у відповідності до вимог п.1 ч.2 ст.162 КАС України, суд може прийняти постанову, зокрема, про визнання протиправними дій.

Враховуючи те, що позивачем оспорюється дія, яку він просить визнати неправомірною, та положення абзацу 1 та 2 ч.2 ст.162 КАС України, суд, встановивши невідповідність такої дії закону, вважає за необхідне визнати її протиправною.

 

За таких обставин, вимоги позову є обґрунтованими та підставними, а тому, він підлягає до задоволення.

 

Щодо судових витрат, то у відповідності до вимог частин 2 та 4 ст.94 КАС України, такі з відповідача не належить стягувати.

 

Керуючись ст.ст. 21, 69, 70, 160-163 КАС України, суд  -

 

П О С Т А Н О В И В :

 

1.   1.     Позов задовольнити.

2.   2.     Визнати дії Підрозділу примусового виконання рішень відділу Державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області з приводу виконання виконавчого листа Господарського суду Львівської області від 14.05.2008 року у справі за №3/297А протиправними.

3.   3.     Скасувати постанову державного виконавця про відкриття виконавчого провадження від 16.05.2008 року з приводу виконання виконавчого листа Господарського суду Львівської області від 14.05.2008 року у справі за №3/297А.

4.   4.     Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.

5.   5.     Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

 

 

Суддя                                                                      В.Я.Мартинюк

 

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація