№ 2а-2663/09/1370
УХВАЛА
ПРО ВІДМОВУ У ВІДКРИТТІ ПРОВАДЖЕННЯ
В АДМІНІСТРАТИВНІЙ СПРАВІ
07.04.2009 року суддя Львівського окружного адміністративного суду Гавдик З.В. одержавши позовну заяву за адміністративним
позовом |
Виконавчого комітету Дрогобицької міської ради Львівської області |
до |
Підрозділу примусового виконання рішень Відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області |
про |
скасування постанов |
ВСТАНОВИВ:
06.04.2009 року Львівський окружним адміністративним судом отримано за вхідним 14990 адміністративний позов Виконавчого комітету Дрогобицької міської ради Львівської області до Підрозділу примусового виконання рішень Відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області про скасування постанов.
З матеріалів адміністративного позову вбачається, що постановами державного виконавця ВП №11316451, ВП № 11316490 та ВП № 11316406 від 20.03.2009 року, які оскаржують ся позивачем, прийняті на виконання виконавчого листа № 2-1117/07 від 22.12.2008 року, виданого Дрогобицьким міськрайонним судом Львівської області, яким зобов'язано Виконавчий комітет Дрогобицької міської ради надатиОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4приміщення, яке вони раніше займали, а у випадку неможливості надати приміщення, інше, яке має відповідати за розмірами і благоустроєм наданому за ордером, що визнано недійсним.
Згідно ч. 1 ст. 181 КАС України, учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушені їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.
Згідно ст. 384 ЦПК України, скарга на рішення, дії або бездіяльність державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби подається до суду, який видав виконавчий документ.
Враховуючи вищенаведене, оскільки виконавчий лист видав Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області за результатами розгляду цивільної справи, такий спір належить розглядати в порядку, передбаченому ст.ст. 383 - 389 ЦПК України.
Відповідно до ч. 1 ст. 109 КАС України, суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Керуючись ст. 109, 181, 165 КАС України, суддя
ПОСТАНОВИВ:
1. Відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі за позовом:
Виконавчого комітету Дрогобицької міської ради Львівської області |
|
до |
Підрозділу примусового виконання рішень Відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області |
про |
скасування постанов |
2. Копія ухвали про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі невідкладно надсилається особі, яка її подала, разом із позовною заявою й усіма доданими до неї матеріалами.
3. Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого ст. 186 КАС України, якщо таку заяву не було подано.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений ст. 186 КАС України, ухвала набирає законної сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що ухвала суду не набрала законної сили.
4. Ухвала про повернення позовної заяви може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву в порядку і строки встановлені ст. 186 КАС України:
Про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Заява про апеляційне оскарження ухвали суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії ухвали. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Гавдик З.В.