Справа № 2-4873/11
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
08 вересня 2011 року Солом’янський районний суд міста Києва в складі:
головуючого судді Лозинської М.І.
при секретарі Продан М.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Києві цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання дитини, –
в с т а н о в и в :
У червні 2011 року позивачка звернулася до суду з даним позовом, в якому просила стягнути з відповідача аліменти на утримання малолітнього сина ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 у твердій грошовій сумі в розмірі 1000 грн. щомісячно з дня подачі позову і до досягнення ним повноліття, посилаючись на те, що відповідач не надає ніякої матеріальної допомоги, чим ставить її та сина в тяжке матеріальне становище.
В судовому засіданні позивач уточнила позовні вимоги та просила стягнути з відповідача на її користь на утримання малолітнього сина аліменти в розмірі ј частини від усіх видів заробітку але не менше 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з дня звернення до суду і до досягнення сином повноліття.
Відповідач в судовому засіданні позовні вимоги про стягнення з нього аліментів на утримання малолітнього сина в розмірі ј частини всіх видів заробітку визнав та не заперечував проти задоволення позову.
Відповідно до вимог статей 180, 182, 183, 191 Сімейного кодексу України, батьки зобов‘язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
При визначенні розміру аліментів суд враховує стан здоров‘я та матеріальне становище дитини, стан здоров‘я та матеріальне становище платника аліментів, наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки і сина, інші обставини, що мають істотне значення.
Розмір аліментів на одну дитину за жодних обставин не може бути меншим ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Частка заробітку (доходу) матері, батька, яка буде стягуватися як аліменти на дитину визначається судом.
Аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред‘явлення позову.
Судом встановлено, що відповідач ОСОБА_2 є батьком малолітнього сина, ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, що підтверджується свідоцтвом про народження (а.с. 3).
Оскільки відповідач не виконує покладеного на нього законом обов’язку щодо утримання неповнолітньої дитини, то порушене право позивача на отримання від відповідача коштів на утримання малолітньої дитини підлягає захисту.
Визначаючи розмір аліментів, суд враховує стан здоров‘я та матеріальне становище малолітнього ОСОБА_3, стан здоров‘я та матеріальне становище позивачки та відповідача, та інші обставини, що мають істотне значення.
Згідно ст. 88 ЦПК України якщо позивача, на користь якого ухвалено рішення,
звільнено від сплати судового збору, він стягується з відповідача в дохід держави пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимог. Отже, з відповідача в дохід держави необхідно стягнути судовий збір в розмірі 51 грн. та витрати пов’язані з інформаційно-технічним забезпеченням розгляду справи в розмірі 120 грн. підлягають стягненню з відповідача в дохід держави.
У відповідності до вимог п. 1 ч. 1 ст. 367 ЦПК України суд вважає за необхідне допустити негайне виконання рішення у межах суми платежу за один місяць.
Керуючись ст. ст. 2, 4, 180-183, 191 Сімейного кодексу України, ст. ст. 10, 11, 60, 88, 213-215, 218 , 294, 367 ЦПК України, суд -
в и р і ш и в :
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання дитини –задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_3, на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання малолітнього сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_4 в розмірі ј частини від всіх видів заробітку, але не менше 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з 17 червня 2011 р. та до повноліття дитини до 24 січня 2018 року.
Допустити негайне виконання рішення в межах суми платежу за один місяць.
Стягнути з ОСОБА_2 в дохід держави 51 грн. судового збору
Стягнути з ОСОБА_2 в дохід держави витрати, пов’язані з інформаційно-технічним забезпеченням розгляду справи, у розмірі 120 грн.
Рішення може бути оскаржено протягом десяти днів шляхом подання апеляційної скарги до Апеляційного суду м. Києва через районний суд м. Києва протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Суддя: Лозинська М.І.
- Номер: 6/756/325/17
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
- Номер справи: 2-4873/11
- Суд: Оболонський районний суд міста Києва
- Суддя: Лозинська М. І.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено до судового розгляду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 07.09.2017
- Дата етапу: 26.09.2017
- Номер: 4-с/487/48/21
- Опис:
- Тип справи: на скаргу на рішення, дії або бездіяльність державного виконавця чи іншої посадової особи ДВС
- Номер справи: 2-4873/11
- Суд: Заводський районний суд м. Миколаєва
- Суддя: Лозинська М. І.
- Результати справи: скаргу залишено без розгляду
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 30.03.2021
- Дата етапу: 07.06.2021
- Номер:
- Опис: про розірвання шлюбу
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 2-4873/11
- Суд: Дніпропетровський районний суд Дніпропетровської області
- Суддя: Лозинська М. І.
- Результати справи: заяву задоволено повністю
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 29.11.2010
- Дата етапу: 05.04.2011
- Номер:
- Опис: про стягнення заборгованості
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 2-4873/11
- Суд: Жовтневий районний суд м. Дніпропетровська
- Суддя: Лозинська М. І.
- Результати справи:
- Етап діла: Направлено до апеляційного суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 19.04.2010
- Дата етапу: 13.04.2011