Справа № 2-232
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 березня 2009 року Рубіжанський міський суд Луганської області у складі:
головуючого - судді Москаленко В.В.
при секретарі - Томко Л.А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду міста Рубіжне цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про захист прав споживача -
в с т а н о в и в :
В обґрунтування позову позивач вказав, що в серпні 2008 року він уклав з відповідачем договір з приводу виконання робіт щодо виготовлення ,поставки і встановлення металопластикових вікон.Відповідачу було сплачено передоплату в розмірі 1800 грн.Відповідач не виконав свої зобов»язання відповідно договору.Позивач просить розірвати укладений договір підряду ,стягнути з відповідача 1800 грн. завдатку, 500 грн.моральної шкоди .
В судовому засіданні позивач підтримав заявлені позовні вимоги,пояснив,що в результаті невиконання відповідачем зобов»язань по договору йому було причинено моральну шкоду,його сім»я вимушена була мешкати в холодній квартирі ,він втратив спокій ,перебуває в стані стресу.
Відповідач в судовому засіданні заявлені позовні вимоги визнав частково в частині стягнення 1800 грн.. передоплати,позовну вимогу щодо відшкодування моральної шкоди не визнав.
Суд, вислухавши сторони, дослідивши й оцінивши представлені письмові докази по справі в їх сукупності, вважає позов таким, що підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено,що між позивачем та відповідачем 28.08.2008 року було укладено договір про те,що відповідач зобов»язується виготовити і встановити позивачу металопластікові вікна. Позивач надав відповідачу передоплату в розмірі 1800 грн,що підтверджується договором № 184 (а.с.2-4).
Відповідно до ст.866 ЦК України договір побутового підряду вважається укладеним у належній формі, якщо підрядник видав замовникові квитанцію або інший документ, що підтверджує укладення договору.
Таким чином між сторонами був укладений договір побутового підряду
Відповідно до частин 1,2 ст. 837 ЦК України за договором підряду одна сторона (підрядник) зобов’язується на свій ризик виконати певну роботу за завданням другої сторони (замовника), а замовник зобов’язується прийняти та оплатити виконану роботу.
Договір підряду може укладатися на виготовлення, обробку, переробку, ремонт речі або на виконання іншої роботи з переданням її результату замовникові.
Відповідно до ст.872 ЦК України якщо підрядником були допущені істотні відступи від умов договору побутового підряду ,він має право на розірвання договору та відшкодування збитків.
В статті 10 ЦПК України визначено, що цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Сторони та інші особи, які беруть участь у справі, мають рівні права щодо подання доказів, їх дослідження та доведення перед судом їх переконливості.
Відповідно до ч.1 ст.1167 ЦК України моральна шкода,завдана фізичній або юридичній особі неправомірними рішеннями,діями чи бездіяльністю,відшкодувається особою ,яка її завдала,за наявності її вини,крім випадків .встановлених частиною другою цієї статті.
Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Таким чином судом встановлено,що відповідач не виконав свої зобов»язання відповідно договору підряду і тому підлягає стягненню з нього сума передоплати в розмірі 1800 грн.
Суд бере до уваги пояснення сторін і вважає ,що в результаті дій відповідача позивачу було завдано моральну шкоду ,він дійсно міг страждати і знаходиться в стані нервового стресу в результаті дій відповідача.
При визначенні розміру моральної шкоди суд враховує характер неправомірного діяння відповідача, глибину моральних і фізичних страждань позивача , матеріальний стан відповідача ,вимоги розумності і справедливості і вважає,що розмір моральної шкоди слід визначити в сумі 500 грн.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 10,,60,174,209,212 – 215 ЦПК України, ст. ст.866,872,837 ,1167 ЦК України, суд, -
в и р і ш и в:
Позовні вимоги за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про захист прав споживача задовільнити.
Стягнути із ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 1800 грн. передоплати відповідно договору підряду.
Стягнути із ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 500 грн. моральної шкоди.
Заяву про апеляційне оскарження може бути подано протягом десяти днів з дня оголошення рішення, а апеляційна скарга на рішення може бути подана протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються в апеляційний суд Луганської області через Рубіжанський міський суд Луганської області.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк двадцяти днів, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя В.В.Москаленко