Судове рішення #4956508

справа № 2-186/09

Р  І  Ш  Е  Н  Н  Я

іменем  України

14 травня 2009 року                                                                                смт. Куликівка

            Куликівський районний суд Чернігівської області в складі:

         головуючого-судді   –  Білого М.М.

          при секретарі  –  Бережанській С.М.

з участю прокурора – Корявець Л.А.,

    розглянувши у попередньому відкритому судовому засіданні в залі суду  цивільну справу за позовом прокурора Куликівського району в інтересах  соціально незахищеного ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, прож. за адресою: 16300, Чернігівська обл., Куликівський р-н., смт  Куликівка, вул. Мурзи, 12,

до відповідачів:

ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, прож. за адресою: 16300, Чернігівська обл., Куликівський р-н., смт  Куликівка, вул. Мурзи, 12,

Куликівської селищної ради, юридична адреса: Чернігівська область,  Куликівський район,  смт Куликівка вулиця Щорса, 93,

    третя особа на стороні відповідача - Куликівська державна нотаріальна контора, юр. адреса: 16300, Чернігівська область смт. Куликівка вулиця Коцюбинського, 27,

    про визнання права власності в порядку спадкування на Ѕ частину житлового будинку  з надвірними будівлями, –

В С Т А Н О В И В:

    Прокурор Куликівського району в інтересах ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до ОСОБА_2, Куликівської селищної ради, в якому просить визнати за ним право власності на Ѕ частину  спадкового житлового будинку № 12 з надвірними будівлям, які розташовані по вулиці Мурзи в смт. Куликівка Куликівського району Чернігівської області,  які  належали на праві власності його покійній бабусі ОСОБА_3, так як спадкодавець не оформила на себе право власності на вказане нерухоме майно.  

В обґрунтування заявлених позовних  вимог прокурор в судовому засіданні пояснила, що 07 жовтня 2007 року померла бабуся позивача ОСОБА_3.  Після її смерті залишилася спадщина, в тому числі і житловий будинок № 12 з надвірними будівлями, які розташовані  по вулиці Мурзи в смт. Куликівка, які належали їй на праві власності.

За життя, а саме: 11.03.1986 року, на випадок своєї смерті бабуся склала нотаріально посвідчене заповітне розпорядження, в якому все своє майно заповіла своїй дочці, яка є матір’ю позивача, ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_3, якій після укладення шлюбу було присвоєне  прізвище її – ОСОБА_2.

Але дочка спадкодавці ОСОБА_5 03.09.2002 року померла, тобто до смерті заповідача, а тому спадщину за заповітом вона не прийняла. Інших заповітів ОСОБА_3 не складала.

Спадкоємцями за законом майна покійної ОСОБА_3 є позивач та його рідна сестра – відповідач у справі ОСОБА_2, яка також бажає оформити на себе свою частину спадщини.  Інших спадкоємців не має.

Позивач після смерті бабусі, згідно ч. 3 ст. 1268 ЦК України, фактично прийняв спадщину, оскільки до її смерті проживав разом з нею в  будинку № 12 по вулиці Мурзи в смт. Куликівка, доглядав її до смерті, приймав участь в її похованні, продовжує проживати в спадковому будинку, виконує роботи по господарству, обробляє присадибну земельну ділянку, підтримує будинок та надвірні будівлі в належному стані.

У визначений цивільним законодавством 6-ти місячний строк для прийняття спадщини позивач до нотаріальної  контори із заявою про прийняття спадщини після смерті бабусі  не звертався, оскільки не був обізнаним в питаннях спадкового законодавства, але навіть при поданні вказаної заяви в трок, нотаріус відмовив би йому  у вчиненні нотаріальних дій та видачі свідоцтва про право на спадщину за законом на спадковий будинок, оскільки спадкодавець за життя своє право власності на житловий будинок не зареєструвала в Державному реєстрі прав власності на нерухоме майно. В зв’язку з цим Чернігівське  МБТІ не може зареєструвати будинок на ім’я позивача.

В зв’язку з тим, що іншим шляхом, аніж через суд визнати право власності на даний будинок  за позивачем не вбачається можливим, прокурор і звернувся до суду.

Позивач ОСОБА_1 в судовому засіданні просить позов задовольнити.

Відповідач ОСОБА_2 в судовому засіданні позов прокурора визнала  та повідомила, що не заперечує, щоб за братом було визнано право власності на Ѕ частину спадкового житлового будинку.

Представники Куликівської селищної ради і Куликівської державної нотаріальної контори  в судове засідання не з’явилися, але на адресу суду  надіслали письмові заяви, в яких повідомляють, що позов визнають, не заперечують проти його задоволення та просить справу розглянути без їхньої  участі.

Заслухавши прокурора, позивача, відповідача, дослідивши матеріали справи, суд доходить висновку, що позов підлягає задоволенню по наступним підставам.

З матеріалів справи вбачається, що позивач є спадкоємцем за законом Ѕ частини майна померлої 07.10.2007 року бабусі ОСОБА_3, яка була власником вказаного вище житлового будинку з надвірними будівлями, на який має свідоцтво про право власності видане 10.12.1962 року виконавчим комітетом Куликівської селищної ради. Але спадкодавець за життя своє право власності на житловий будинок не зареєструвала в Державному реєстрі прав власності на нерухоме майно в Чернігівському МБТІ, в зв’язку з чим успадкувати домоволодіння шляхом вчинення нотаріальних дій позивач не має можливості

Позивач після смерті бабусі фактично прийняв спадщину. Спадкоємець за заповітом ОСОБА_5 померла ще до відкриття спадщини.

Відповідачі позов визнали. Визнання ними позову не суперечить закону і не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, а тому є всі підстави для задоволення позову.

На підставі викладеного, керуючись, ст.ст. 316, 328, 1216, 1220, 1223, 1273, 1270, 1274 ЦК України, ст.ст. 129, 130, 174, 209, 213-218 ЦПК України, суд, –

В  И  Р  І  Ш  И  В:

1. Визнати за ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, право власності на Ѕ (одну другу) частину житлового будинку з надвірними будівлями (означені на плані технічного паспорта на житловий будинок Чернігівського МБТІ літерами: А-1  – житловий будинок, А*-1 – прибудова, а-1 – веранда, Б-1 – сарай, В-1 – пригребиця, в-1 – льох) садиби № 12, що розташована по вулиці Мурзи  в  смт. Куликівка Куликівського району Чернігівської області, що належала на праві власності його покійній бабусі ОСОБА_3 .

            2. Рішення суду може бути оскаржене до апеляційного суду Чернігівської області. Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя  Куликівського районного суду                                                         М.М. Білий

  • Номер: 6/635/167/2018
  • Опис:
  • Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
  • Номер справи: 2-186
  • Суд: Харківський районний суд Харківської області
  • Суддя: Білий М.М.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 02.05.2018
  • Дата етапу: 11.05.2018
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація